Atletická přípravka skončila dvakrát druhá. V mixu získala prvenství

13.06.2020 09:04

Sotva dosoutěžilo mladší žactvo, přišel čas na mladé přípravky. Prostor ukázat, co v nich je, dostaly ve čtvrtek 11. června v Kuřimi. Při příležitosti skupiny B 1. kola krajské ligy atletických přípravek Jihomoravského kraje se postavily konkurenci sedmi konkurenčních klubů. A nezaváhaly. Jednou jim na první místo chyběly pouhé dva body a když spojily síly, zvítězily.

Čtvrteční odpoledne odstartoval běh hochů na 60 metrů, kde si suverénně nejlépe vedl Dominik Dostál. Čas 9,21 vteřiny mu zajistil první místo a jedenáct bodů. Ondřej Tichý pak doběhl na šestém místě s časem 9,59 vteřiny, čímž získal pět bodů. Mimo bodované příčky si pak Boskované připsali následovné: Filip Ezler (10,17 s), Šimon Řehák (10,36 s), Tomáš Hruda (10,42 s), Štěpán Celta (10,48 s), Šimon Bernard (10,84 s) a David Stara (10,88 s). Mezi dívkami se předvedla jména ze dvou dnů zpátky. Barbora Krejčí tentokrát zaběhla čas 9,11 vteřiny, čímž si vysloužila druhé místo a devět bodů. Nela Meluzínová skončila hned za ní na třetím místě s časem 9,50 vteřiny. Dělené šesté místo náleželo Simoně Hegedüšové, která zaběhla čas 9,91 vteřiny a Sofie Vyšehradová skončila s časem 10,13 vteřiny devátá. Společně tak děvčata vybojovala 23,5 bodu pro Elite Sport Boskovice. Další Boskovanky si připsaly časy: Sofie Skořepová (10,56 s), Michaela Roudná (10,81 s), Eva Krenželoková (10,85 s) a Lucie Ondráčková (11,11 s).

Po šedesátkách následovaly třístovky, které opět zahájili hoši. Dominik Dostál tentokrát nedosáhl na zlato a musel se spokojit s druhým místem a časem 51 vteřin. Ondra Tichý tentokrát Dominikovi šlapal na paty, když s časem 51,92 vteřiny skončil jako bronzový. Body si připsal také Tomáš Hruda, jemuž náleželo šesté místo s časem 55,10 vteřiny. Bez bodů se bohužel museli obejít: Štěpán Celta (55,26 s), Šimon Řehák (59,59 s), David Stara (61,02 s), Filip Ezler (62,25 s) a Šimon Bernard (64,98 s). Mladá běžecká síla Boskovic tak dohromady poskládala 22 bodů. Ani dívky neváhaly a z běhu na 300 metrů přinesly body do společné kasy. Bára Krejčí všem ukázala záda a dostala se jako jediná pod hranici 50 vteřin - 49,08 vteřiny. Nela Meluzínová pak doběhla pro dělené sedmé místo s časem 55,58 vteřiny. Ostatní děvčata si připsala následující časy: Sofie Skořepová (57,99 s), Simona Hegedüšová (59,48 s), Sofie Vyšehradová (60,17 s), Lucka Ondráčková (61,99 s), Míša Roudná (62,43 s) a Eva Krenželoková (63,94 s).

Smíšená štafeta na 4x200 metrů nabídla hned dva boskovské týmy. Nejlépe si počínala čtveřice Krejčí-Meluzínová-Dostál-Tichý, která si s časem 2:09,31 připsala suverénní vítězství a jedenáct bodů. Sestava Ezler-Hruda-Krenželoková-Roudná pak o čtyři příčky později brala šest bodů s časem 2:23,64.

Skok daleký ovládl Dominik Dostál, když zaznamenal 4,52 metru. Ani Ondra Tichý nechtěl zůstat v pozadí a s 3,76 metry si vyskočil šesté místo. Těsně nebodoval Šimon Řehák, jenž kvůli 3,36 metru skončil jedenáctý a patnáctá pozice pak náležela Filipu Ezlerovi s 3,28 metry. Děvčata měla dokonce 75% úspěšnost v bodech. Nela Meluzínová si s 3,90 metry doskočila pro stříbro a Bára Krejčí s jen mírně horším výkonem 3,87 metru brala čtvrtou příčku. Sofie Vyšehradová si z devátého místo připsala 3,59 metru a dva body. Patnáctá Simona Hegedüšová byla jedinou, kdo se bohužel nemohl radovat ze zisku bodů pro elitní kasu (3,34 metru).

Dominik Dostál nedal soupeřům šanci ani v hodu kriketovým míčkem. Výkon 41,41 metru mu zajistil zlato a jedenáct bodů. Šimon Řehák se pak 33,76 metru dostal na osmou příčku a připsal si tři body. Na 20. místě skončil Ondra Tichý (25,48 m), 21. pozice náležela Štěpánu Celtovi (24,06 m) a 22. příčku vybojoval Filip Ezler (23,65 m). Dále se pak umístili: 32. David Stara (19,91 m), 36. Šimon Bernard (16,16 m) a 37. Tomáš Hruda (15.51 m). Mezi boskovskými dívkami vedla Simona Hegedüšová, jež se 25,07 metru dostala na pátou příčku a získala šest bodů. Nela Meluzínová pak uzavřela první desítku a výkon 23,26 metru jí zajistil jeden bod. Další se umístily následovně: 16. Lucie Ondráčková (20,71 m), 19. Bára Krejčí (20,08 m), 27. Sofie Vyšehradová (16,48 m), 30. Míša Roudná (15,40 m), 39. Eva Krenželoková (13,07 m) a Sofie Skořepová (11,30 m).

Boskovští hoši si tak se 78 body připsali těsné druhé místo za domácí Kuřimí, která měla bodů 80. Dívky pak s 63 body nestačily na první Blansko, jež dominovalo s 82 body. V kategorii mix, která zahrnovala pouze smíšenou štafetu, jsme si však odnesli první místo se 17 body. Druhé Blansko jich mělo 15. Při sečtení všeho dohromady tak Elite Sportu Boskovice vychází druhé místo se 148 body, kdy nám na první Blansko chyběly pouze tři body.

Kompletní album našich fotografií najdete na Zoneramě uživatele Bernardi.