Boskovické běhy 2016 a MČR v běhu na 10 000 metrů na dráze

03.05.2016 10:02

V sobotu na pálení čarodějnic proběhlo v Berouně mistrovství republiky v běhu na 10 000 metrů na dráze. Na start závodu se postavil také náš trenér Honza Kohut, který si do Berouna odběhl z přípravy na Pražský maraton, který ho čeká o týden později (8.5.). Do cíle doběhl na skvělém 2. místě za Lukášem Olejníčkem z Brna v krásném čase 31:32.

O den později, tedy na prvního Máje se konaly již tradiční Boskovické běhy. Na této akci měl místní Elite Sport hojné obsazení v mnoha keategoriích a téměř všichni se podívali na stupně vítězů alespoň z jedné kategoríí. Začneme od těch nejmenších a tedy nejnadějnějších do budoucnosti. Kategorie hoši 8-9 let byla velmi početná a také velmi vyrovnaná. Na startu bylo 41 borců a v cíli se prvních deset vešla do dvou vteřin. A pro slušné šesté místo v této konkurenci si doběhl Jáchym Ryšávka. Starší kategorie dětí byly postupně méně obsazené, avšak ne nijak zásadně a tak naši svěřenci bojovali ze všech sil za kvalitní výsledek. Mezi dívkami od 10 do 11 let jsme měli dvojnásobné zastoupení, a to Emma Ryšávková a Bětka Kovácsová. Holky si to rozdaly i mezi sebou až do posledních metrů. Na stejné pozici jako Jáchym doběhla i jeho starší sestra a jen půl vteřiny za ní doběhla Bětka na 7. pozici. Ve stejné věkové kategorii mezi hochy už ale přišla první medailová radost. Na bronzovou příčku vystoupal Ríša Křivánek. Ve stejné kategorii také běžel stále se zlepšující Matyáš Charvát, který je lepší závod od závodu. Ten doběhl na skvělém pátém místě. Následovaly mladší žákyně, kde se opět na šesté pozici jako její mladší kolegové Jáchym a Emma Ryšávkovi objevila běžkyně Elite Sportu Lucka Hrazdirová. Ve starších žákyních už byla ale radost největší, jelikož ji bezkonkurenčně ovládla Aneta Fritzová, těsně pod stupni vítězů a pomyslnou bramborovou medaili si odnesla také dobře běžící Daniela Dufková. Radost z úspěchu měl i Filip Tlamka po závodě starších žáků, kde obsadil bronzovou příčku. Po žákovských kategoriích následovaly už jen dva starty. První byl Zámecký běh na 2 500 metrů a poté hlavní běh na 12,5 km. Oba běhy pro náš klub byly úspěšné, proto začneme tím kratším. Aneta Fritzová se po svém žákovském závodu zúčastnila i tohoto běhu a opět si odnesla tu nejcennější medaili mezi dorostenkami, těsně pod stupni vítězů na 4. místě doběhla Justina Hošková, osmou příčku obsadila Daniela Dufková a na 15. místě doběhla teprve přípravkovská Bětka Kovácsová. Mezi dorostenci běžel jen jeden borec našeho klubu, Ondra Novotný doběhl v této kategorii na 16. pozici. Dále na druhém místě v ženách na kratším hlavním běhu se umístila Zuzana Kršáková. Na stejné pozici doběhl v kategorii mužů i celkově v tomto závodě Andrej Fiala. Po tomto závodu už následoval jen hlavní běh dne, kde nejrychleji z Elite Sportu doběhl náš trenér Vojta Grün na celkovém 8. místě a jako 7. v kategorii mužů do 39 let s časem 44:52, který se pomalu vrací do závodů po dlouhodobých zdravotních potížích. Nicméně medaile si odnášeli naši běžci v jiných kategoriích, o kterých si řekneme níže. Šestnácté místo v této kategorii obsadil Patrik Plhoň. Kategorii do 19 let opět opanoval Andrej Fiala. V kategorii od 40 let se na bronzovou příčku doběhl Jirka Dvořáček. Stejnou kategorii běželi také další tři naši borci. Pepa Weis a Tomáš Jančík finišovali společně na 9. a 10. pozici, do stovky se vešel také Luboš Dufek, který doběhl 99. Kategorii juniorek, tedy do 19 let naše běžkyně ovládli dokonale, když první doběhla Karolína Tichá následovaná Adrianou Horňovou na místě druhém. V nejmladší ženské kategorii jsme měli čtyřnásobné zastoupení. Nejlépe doběhla šestá Sylva Kubánková, několik vteřin za ní doběhla devátá Monika Procházková, Míša Farská doběhla na hezkém 18. místě a v první polovině startovního pole na 43. pozici doběhla Bára Weisová. Tím ale nekončíme a medaile jsme sbírali dále v týmových a štafetových soutěžích. V mixové štafetě se na třetí pozici umístili Tereza Charvátová s otcem Bohdanem. Výkony žen (Sylva Kubánková, Monika Procházková, Karolína Tichá, Michaela Farská a Barbora Weisová) stačil taktéž na bronzovou pozici, kde se sčítalo 5 nejlepších časů z přihlášeného týmu. Týmovou soutěž mužů náš tým zcela ovládl ve složení Jirka Petr, Vojta Grün, Patrik Plhoň, Andrej Fiala a Tomáš Jančík.

Ke skvělým výkonům všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších takových a lepších výsledků.

V případě zájmu se přidat do našeho klubu a posunout své výkony nebo výkony Vašich dětí na vyšší úroveň, neváhejte nás kontaktovat nebo se přijďte podívat na naše společné tréninky pro děti každé úterý a pátek od 15:30 na hřišti u ZŠ Slovákova. Vstup do Elite Sport Boskovice není nijak limitován výkoností ani věkem, jsme otevřeni všem a všem se budeme snažit pomoct či poradit, jak své výkony vylepšit.