Boskovští atleti poprvé po přestávce bojovali o medaile

03.06.2020 11:22

Na místa. Připravit. Pozor. Start! Atletika je zpět a jak lépe začít po dlouhé přestávce než v domácím prostředí? Vyběhli jsme tedy v pondělí 1. června v areálu Základní školy Slovákova. Ještě před prvními kroky vpřed jsme však byli Spolu na startu s dalšími stovkami atletů a atletek po celém Česku. Naše mladé naděje se utkaly v běhu na 60 metrů, běhu na 300 metrů i skoku do dálky. A padaly i osobní rekordy.

Počasí se vydařilo, všem se to moc líbilo a závody probíhaly hladce. Tak by se dalo stereotypně shrnout pondělní odpoledne. Byť byla zábava a dobrá nálada důležitou součástí závodů, roli hrály také zaběhlé časy a skočené metry. A ty, i přes odmlku, byly slušné. „Děcka předvedla skvělé výkony a někteří z nich si dokonce udělali i osobáky,“ těšilo našeho trenéra a pořadatele akce Bohdana Charváta. Boskované dokonce nesoutěžili jen proti sobě, ale měli konkurenci například i ze sousedního Blanska. A byla to právě účastnice z Blanska, kdo si společně s Boskovany odvezl vítěznou cenu. "Děti dostaly podle výkonů medaile a bonbony. Celkem se jich zúčastnilo sedmapadesát, z toho pětapadesát jen z našeho oddílu," pokračoval v odkrývání záclony podrobnějších informací Charvát. Obnovit sezonu na domácí půdě je snem snad každého sportovce, ani u dětí tomu nebylo jinak. "Bylo pro ně důležité, že se jeden z prvních závodů po koronavirové krizi uskutečnil právě v Boskovicích. Byly tam, kde jsou zvyklí a měli podporu rodičů i diváků,“ vysvětloval trenér a pořadatel důležitost prostředí pro mladé Boskovany a Boskovanky. Účastníci, rodiče, diváci i organizátoři si pondělní atletické odpoledne užili. A nebýt areálu, který nám poskytla škola, nemohlo by se právě ono odpoledne uskutečnit. "Chci vypíchnout pomoc Základní školy Slovákova. Vyšla nám vstříc v organizaci a poskytla nám lavičky i techniku," děkoval Charvát.

Dva. Tolik odvážlivců se postavilo reprezentantům klubu Elite sport Boskovice. Jinak soutěžili Boskováci mezi sebou. Pondělní odpoledne však ve 14.00 odstartoval běh složený čistě z boskovské atletické minipřípravky hochů. Běh na 60 metrů. Mezi nejmladšími si prvenství vybojoval Ondřej tichý s časem 9,4 vteřiny. Druhá příčka náležela Šimonu Bernardovy, který trať uběhl za 10,3 vteřiny. Třetí pozice pak náležela Štěpánu Polákovi s časem 10,7 vteřiny. Další pozice pokračovaly takto: 4. Petr Hruda (11,0 s), 4. Dan Nejezchleb (11,0 s), 6. Jakub Doskočil (12,2 s), 7. Martin Hruda (12,4 s), 8. Marek Janováč (13,0 s) a 9. Denis Bernard (14,0 s). Atletické minipřípravce dívek, která začala o půl hodiny později, kralovala Eva Krenželoková. K proběhnutí cílovou čárou jí stačilo 10,4 vteřiny. O dvě desetiny sekundy byla pomalejší druhá Sofie Skořepová. Bronz si s časem 10,8 vteřiny připsala Nela Ryšávková. Další se umístily: 4. Barbora Kopecká (11,0 s), 5. Nela Dostálová (11,3 s), 6. Leona Ezlerová (11,9 s), 7. Tereza Janováčová (14,0 s) a 8. Barbora Králová (15,7 s).

Následoval stejný běh atletické přípravky hochů a dívek, kde už nastoupila i konkurence z Kunovic u Uherského Hradiště. Mezi hochy vybojoval prvenství Dominik Dostál, který si připsal čas 8,8 vteřiny. Druhé místo náleželo Šimonu Řehákovi s časem 9,9 vteřiny. Trojici medailistů uzavřel Filip Ezler, jenž potřeboval 10,1 vteřiny k doběhnutí. Od čtvrté příčky dál se umístili: 4. Tomáš Hruda (10,3 s), 5. Štěpán Celta (10,5 s), 6. David Stara (10,7 s), 7. Antonín Doskočil (11,1 s), 8. Jiří Zavřel (11,3 s), 9. Mirek Šustáček (11,5 s) a 10. Jakub Hrajer z kunovického klubu EPS aktivity (12,4 s). Vojtěch Mazal byl bohužel diskvalifikovaný. Pokračovala atletická přípravka dívek, kterou ovládla Barbora Krejčí s časem 8,5 vteřiny. Ze stříbra se radovala Nela Meluzínová, která zaznamenala čas 9,1 vteřiny. Třetí stupínek vítězů náležel Michaele Roudné a Lucii Ondráčkové, které obě zaběhly trať za 10,5 vteřiny. Pátá pak byla Viktorie Ševčíková (11,2 s) a Simonu Hegedüšovou i Annu Šafránkovou rozhodčí bohužel diskvalifikovali.

Na start šedesátky se postavili také žáci a mladší žáci a to v 16.00. Kategorii žáků zvládl nejlépe Matyáš Charvát s časem 8,3 vteřiny. O jedinou desetinu sekundy za ním skončil Timothy Bresser a třetí místo bral Daniel Herčík s časem 8,6 vteřiny. Čtvrtý byl Matyáš Koudelka (9,4 s) a pátý Petr Skořepa (9,5 s). V mladších žácích si pro zlato doběhli hned dva běžci - Matěji Krenželokovi i Luboši Horákovi stačilo 8,9 vteřiny k tomu, aby se oba setkali na prvním místě. Třetí příčka pak patřila Davidu Veselému s časem 9,2 vteřiny. Čtvrtý skončil Michal Herčík (9,5 s) a pátý Jáchym Šafránek (9,8 s). O půl hodiny později čekal stejný běh kategorii mladších žákyň. Tentokrát už se do běhů zapojila i reprezentantka Blanska a Boskovanky tak měly opět větší motivaci. A znovu se ze zlata radovaly dvě závodnice. Valentina Petečelová se o prvenství podělila s blanenskou Emou Královou, když se oběma na stopkách objevil čas 8,9 vteřiny. Bronz brala Anna Jurová, jež byla o dvě desetiny sekundy pomalejší. Další se umístily následovně: 4. Hana Vávrů (9,4 s), 5. Kateřina Ondráčková (9,6 s), 6. Adéla Zavřelová (9,9 s), 7. Anna Ryšavá (10,0 s), 7. Anděla Müllerová (10,0 s). Alžběta Ševčíková byla bohužel diskvalifikovaná.

Hodiny ukazovali 17.00 když atletickou minipřípravku čekal běh na 300 metrů. Nejlepší čas zaběhl Ondřej Tichý, kterému stačilo jen 52,7 vteřiny. Druhý doběhl Šimon Bernard, který svůj čas zaokrouhlil přesně na minutu. Třetí skončil Dan Nejezdchleb s časem 63,4 vteřiny. Další příčky obsadili: 4. Štěpán Polák (65,3 s), 5. Petr Hruda (66,3 s), 6. Martin Hruda (76,4 s), 7. Jakub Doskočil (78,1 s) a 8. Marek Janováč (88,5 s). Ani tentokrát se závod neobešel bez diskvalifikace - neuspěl Denis Bernard. Třístovce v kategorii atletické minipřípravky dívek kralovala Eva Krenželoková, jež si prvenství zajistila díky času 61,6 vteřiny. O pouhou desetinu později doběhla Sofie Skořepová a třetí skončila Nela Ryšávková s časem 62,4 vteřiny. Od čtvrté příčky pokračovaly místa následovně: 4. Barbora Kopecká (66,1 s), 5, Nela Dostálová (67,6 s), 6. Leona Ezlerová (72,9 s) a 7. Tereza Janováčová (99,6 s). Diskvalifikovaná byla tentokrát Barbora Králová.

Jako další na startovní čáře stejné trati stanuly atletické přípravky hochů a dívek. V 17.30 přišel čas na hochy, kde zvítězil Dominik Dostál s časem 50,4 vteřiny. Stříbro náleželo Tomáši Hrudovi s časem 56,4 vteřiny a medailovou trojici doplnil Filip Ezler, který zaznamenal přesnou minutu. Další se umístili následovně: 4. Štěpán Celta (61,0 s), 5. David Stara (61,1 s), 6. Šimon Řehák (61,8 s), 7. Mirek Šustáček (66,7 s), 8. Antonín Doskočil (67,5 s), 9. Jiří Zavřel (67, 9 s) a 10. Jakub Hrajer (77,4 s). Diskvalifikaci si vybral Vojtěch Mazal. U dívek vyhrála Barbora Krejčí s časem 49,0 vteřiny. Nedala tak šanci druhé Nele Meluzínové, které stopky ukázaly 57,6 vteřiny. Michaela Roudná pak doběhla jako třetí o necelé čtyři vteřiny později. Čtvrtá skončila Lucie Ondráčková (62,2 s) a pátá Viktorie Ševčíková (66,9 s). Diskvalifikace padla Simona Hegedüšová s Annou Šafránkovou.

Třetí soutěžní disciplínou pondělního odpoledne byl skok daleký, jenž začal hned na začátku ve 14.00 společně s prvním během. Kategorii mladších žáků ovládl David Veselý s výkonem 4,09 metru. Michal Herčík si s 3,78 metry doskočil pro druhé místo a Matěj Krenželok měl jako třetí zapsané 3,71 metru. Čtvrtý skončil Jáchym Šafránek (3,67 m) a pátý Luboš Horák (3,61 m). V kategorii mladších žákyň se nejlépe dařilo blanenské Emě Králové, jež skočila 4,52 metru. Druhá příčka náležela Valentině Petečelové s 3,98 metry a třetí byla Anna Jurová s 3,75 metry. Dále se umístily: 4. Hana Vávrů (3,29 m), 5. Kateřina Ondráčková (3, 20 m), 6. Lucie Koudelková (3,15 m), 7. Anděla Müllerová (3,02 m), 8. Alžběta Ševčíková (2,97 m) a 9. Adéla Zavřelová (2,86 m). Anna Ryšavá bohužel skončila s diskvalifikací. Následně se na řadu dostala atletická minipřípravka hochů, kde nejdál doskočil Ondřej Tichý s 3,72 metry. Druhý Šimon Bernard si připsal 3,20 metry a třetí 3,04 metry náležely Štěpanu Polákovi. Příčky dále pokračovaly: 4. Dan Nejezchleb (2,87 m), 5. Petr Hruda (2,49 m), 6. Marek Janováč (2,13 m), 7. Martin Hruda (2,09 m), 8. Jakub Doskočil (2,02 m) a 9. Denis Bernard (1,32 m). V atletické minipřípravce dívek vybojovala zlato Nela Ryšávková s výkonem 3,05 metru. Za ní doskočila Eva Krenželoková s 2,95 metry a o chlup méně skočila Sofie Skořepová s 2,94 metry. Další byly: 4. Barbora Kopecká (2,64 m), 5. Nela Dostálová (2,52 m), 6. Leona Ezlerová (2,17 m), 7. Barbora Králová (1,80 m) a 8. Tereza Janováčová (1,70 m). Nakonec už zbývala jen atletická přípravka hochu a dívek. Mezi hochy opět slavil Dominik Dostál, který zaznamenal 4,21 metru. Jako druhý skončil Šimon Řehák se 3,61 metry. Trojici medailistů uzavřel Filip Ezler s 3,30 metry. Následovali: 4. Štěpán Celta (3,12 m), 5. David Stara (3,02 m), 6. Tomáš Hruda (2,99 m), 7. Antonín Doskočil (2,96 m), 8. Mirek Šustáček (2,85 m), 9. Jiří Zavřel (2,52 m) a 10. Jakub Hrajer (2,19 m). Diskvalifikace stihla Vojtěcha Mazala. U dívek si prvenství vzala Barbora Krejčí se skokem 4,27 metru. Za ní skončila Nela Meluzínová s 3,77 metry a třetí příčku brala Lucie Ondráčková s 2,89 metry. Čtvrtá skočila Michaela Roudná (2,74 m) a pátá Viktorie Ševčíková (2,23 m). Diskvalifikované byly tentokrát Simona Hegedüšová a Anna Šafránková.

Všem děkujeme za účast! Fotky z pondělního odpoledne najdete v našem albu Společně na startu.