Brněnský běžecký pohár na Okrouhlé a naše stopa na této akci

06.12.2016 17:15

V sobotu 3.12. si pořadatelé na Okrouhlé připravili na již tradiční Mikulášský běh opravdu speciální podmínky. Jelikož v týdnu napadlo téměř 10 cm sněhu a během pátku se většina rozpustila a následně v noci na sobotu pořádně zamrzlo, bylo o zážitek na sobotním Brněnském běžeckém poháru postaráno. Několik našich běžců se této výzvy nezaleklo a s ledovou tratí se poprali se ctí a úspěšně doběhli až do cíle. V 9 hodin se na start postavily starší žákyně, aby jako první okusily trať. Mezi nimi také naše nadějná běžkyně a triatlonistka Tereza Charvátová. V tomto náročném terénu a v silné konkurenci celého Jihomoravského kraje doběhla na 5. místě. Jeden z prvních závodů absolvovala Jolana Jančová v kategorii mladších žákyň, kde uzavírala nejlepší desítku běžkyň. V kategorii mladších žáků se na start postavil bratr Terezy – Matyáš Charvát, který doběhl na místě 11. Po žákovských kategoriích následovaly kategorie přípravek. Hned prvním závodem se postavila na stupně vítězů Viktorka Křížová, která obsadila stříbrnou pozici a ukázala, že jí náročné podmínky nevadí. Ve stejné věkové kategorii mezi chlapci se na stejné příčce umístil Richard Křivánek. Z přípravek se v mladší kategorii postavila na start také Gabriela Novotná a obsadila 9. příčku. Poté už následoval hlavní běh na 4,3 km určený ženským kategoriím, juniorům a dorostencům. Mezi dorostenci si bronzovou medaili vyběhl David Klíč. V ženách uzavírala první desítku Monika Procházková a v juniorkách Karolína Tichá obsadila 6. místo. Pak už se na startu začali shromažďovat muži na poslední a nejdelší závod dne. Na trať 8,3 km dlouhou se vydalo 254 závodníků. V mužské kategorii doběhl na 6. místě domácí a náš trenér Vojtěch Grün, v kategorii nejmladších veteránů doběhl na 11. místě Tomáš Jančík a 16. Pepa Weis.

Přestože naše účast nebyla početná a určitě by mohla být vyšší, byla celkem úspěšná v umístěních a to hlavně v dětských kategoriích, což nás velmi těší. Doufáme, že na dalších závodech se řady našich atletů zvýší, abychom mohli ukázat, že netrénujeme zbytečně.

Další závody nás čekají již tuto sobotu ve Vranově u Brna, kde bude pokračovat Brněnský pohár. Kdyby jste se chtěli zúčastnit našich tréninků, nebojte se přijít v úterý nebo v pátek na 15:30 na hřiště u ZŠ Slovákova v Boskovicích nebo nás kontaktovat mailem nebo na telefonu. Veškeré kontakty a informace naleznete na našich stránkách www.elitesportboskovice.cz