Díky Dostálově dominanci jsme na domácí půdě ovládli druhé kolo krajské ligy

26.06.2020 18:40

Konkurenci více než čtyřiceti soupeřů na každém běhu a souboj šesti oddílů nabídlo Druhé kolo krajské ligy atletických přípravek Jihomoravského kraje, skupina B. Kam jsme museli vyjet tentokrát? Nikam. Soutěžili jsme totiž v Boskovicích. A domácí půdu jsme náležitě ubránili. Hlavními oporami byli zejména Dominik Dostál s Barborou Krejčí. Nejen oni však pomohli Elite Sport Boskovice porazit všechny soupeře.

Atletické odpoledne v Boskovicích odstartovalo během hochů na 60 metrů. A hned jsme brali zlato. Dominik Dostál atakoval s časem 9,04 vteřiny hranici devíti sekund. Vítězství však bylo těsné, protože mu na záda dýchal soupeř z Kuřimi, jenž měl jen o dvě setiny vteřiny víc. Ondřej Tichý podpořil Dominikových získaných jedenáct bodů svými sedmi, když proběhl cílem jako čtvrtý s časem 9,43 vteřiny. Bohužel už bez bodů se umístili: 13. David Pavlů (10,01 s), 15. Tomáš Hruda (10,10 s), 17. Štěpán Celta (10,12 s), 21. Filip Ezler (10,42 s), 23. David Stara (10,60 s) a 24. Šimon Bernard (10,67 s). Šimon Řehák bohužel skončil s diskvalifikací. Na stejné trati mezi děvčaty brala Barbora Krejčí stříbro, když se skvělým časem 8,64 vteřiny nestačila o pouhou setinu sekundy na první atletku z Blanska. Musela se tak smířit s devíti body místo jedenácti. Ovšem nebyla jedinou, komu se zadařilo. Nela Meluzínová zaběhla vzdálenost za 9,37 vteřiny a brala pomyslnou bramborovou medaili. Hned za ní byla Sofie Vyšehradová s časem 9,61 vteřiny a do první desítky se dostala také Simona Hegedüšová, která si s 9,82 vteřiny připsala osmou příčku. Dohromady tak děvčata přidala sedmadvacet bodů do boskovské kasy. Dále pak doběhly: 15. Michaela Roudná (10,47 s), 16. Sofie Skořepová (10,49 s) a 25. Tereza Hrazdilová (10,93 s).

Po šedesátce následovala třístovka. A další zlato. Dominik Dostál ovládl i svůj druhý běh a s časem 49,58 vteřiny se zasloužil o další cenný kov na krku. Na druhého měl tentokrát náskok dvanácti setin sekundy. Tom Hruda se tentokrát probojoval do nejlepší pětky, když s časem 54,63 vteřiny získal šest bodů a páté místo. Třetím úspěšným sběratelem byl Ondra, jemuž díky zaběhnutým 56,28 vteřiny náležela devátá příčka. Po konci chlapeckého běhu na 300 metrů jsme měli o dalších devatenáct bodů navíc. Na nebodových pozicích následovali: 14. David Pavlů (58,00 s), 23. Šimon Řehák (60,91 s), 24. Štěpán Celta (61,04 s), 27. David Stara (62,93 s) a 37. Šimon Bernard (67,25 s). Také Bára Krejčí ovládla třístovku, když s časem 48,82 vteřiny nedala druhé reprezentantce Blanska šanci o více než tři sekundy. Naneštěstí byla jedinou Boskovankou s body. Jen těsně se do nejlepší desítky nedostaly 11. Sofie Vyšehradová (57,27 s) a 12. Nela Meluzínová (57,31 s). Pořadí pak následovalo takto: 14. Simona Hegedüšová (58,52 s), 16. Sofie Skořepová (58,92 s), 18. Míša Roudná (59,66 s) a 22. Terka Hrazdilová (60,77 s).

Do boje jsme nasadili také smíšenou štafetu a nutno dodat, že úspěšně. Čtveřice Krejčí-Meluzínová-Dostál-Tichý opět přidala Boskovicím zlato a jedenáct bodů na konto. Stačilo jim k tomu 36,16 vteřiny. Neméně úspěšnou byla také kombinace Vyšehradová-Hegedüšová-Ezler-Hruda, jež za 40,63 vteřiny brala šesté místo a dalších pět bodů.

Dominik Dostál zopakoval svoji dominanci i při skoku dalekém a prodloužil tak svoji bezchybnou sérii. Výkonem 4,35 metru se zasloužil o další prvenství a cenné body pro svůj klub. Nezaváhali ale ani ostatní. Ondra Tichý si 3,78 metru vybojoval pátou příčku a Šimon Řehák potěšil sebe i ostatní třemi body z osmého místa, když mu naměřili 3,65 metru. Dvanáctému Davidovi Pavlů pak chybělo s 3,53 metru pouhých šest centimetrů na bodovanou desátou pozici. Bára Krejčí se nechtěla nechat zahanbit a s výkonem 4,05 metru brala ve skoku dalekém stříbro. Těsně za ní byla Nela Meluzínová, jíž s 3,92 metru náleželo čtvrté místo a pomyslná brambora na krku. První desítku uzavřela Sofie Vyšehradová 3,50 metru a bodem navíc pro Elite Sport Boskovce. Simona Hegedüšová skončila jen o devět centimetrů za Sofií na třinácté příčce. Celkem jsme tak ze skoků získali 37 bodů.

I v hodu raketkou nedal Dominik Dostál nikomu šanci a ukončil čtvrteční odpoledne se stoprocentní zlatou bilancí 5/5. Tentokrát vyhrál díky 36,24 metru. O rok mladší Šimon Řehák bral s 33,86 metru čtvrté místo a sedm klubových bodů. Přispěl také David Pavlů, který si výkonem 31,70 metru zajistil sedmou příčku. Bez bodů pak bohužel skončili: 14. Ondřej Tichý (23,63 m), 20. Štěpán Celta (21,16 m), 28. Filda Ezler (17,94 m), 30. David Stara (17,34 m), 37. Šimon Bernard (13,09 m) a 40. Tom Hruda (11,53 m). Mezi dívkami bodovala pouze Simona Hegedüšová, když se s 21,99 metru umístila jako pátá. Dále se naše atletky umístily: 12. Nela Meluzínová (19,82 m), 18. Míša Roudná (17,50 m), 20. Terka Hrazdilová (16,93 m), 21. Bára Krejčí (16,77 m), 29. Sofie Vyšehradová (13,33 m) a 32. Sofie Skořepová (12,50 m).

Díky skvělým výkonům našich mladých nadějí jsme v součtu bodů ovládli kategorii hochů, kde jsme jich získali 79. Mezi dívkami nám s 59 body náleželo druhé místo za Blanskem. V mixu jsme brali dělené prvenství právě s Blaňany. Titul celkově nejlepšího klubu však náležel nám, když jsme klub ASK Blansko A porazili o tři body (154 ku 151). Zmíněného úspěchu jsme dosáhli zejména díky Výkonům Dominika Dostála a Báry Krejčí. Dominik získal nejvíce bodů mezi hochy (44 bodů) a Bára byla na děleném druhém místě mezi dívkami (29 bodů). Dále nás v nejbližší době čeká Mistrovství jihomoravského kraje žactva, dorostenců a juniorů, na které se vydáme v sobotu 27. a neděli 28. června.

Kompletní fotoalbum z Boskovic najdete na webu Zonerama.