Doběhli jsme do konce dekády

31.12.2019 10:49

Mezi Vánocemi a Novým rokem jsme stihli další dva závody. Nejprve jsme se ve čtvrtek 26. prosince vydali do Syrovic na Štěpánský běh a den poté vyjeli naše naděje do Petrovic na Hraběnčino běhání. Rok 2019 tak skončil stejně, jako začal a celý plynul - běhěm.

Čtvrteční syrovické dopoledne odstartovalo v 9.00, když se starší žákyně postavily na start dráhy dlouhé 1500 metrů. Viktorie Křížová si ovšem tentokrát nezajistila medailovou příčku a se ztrátou sedmnácti vteřin doběhla na pátém místě. O patnáct minut později čekal start mladší žákyně a týmovou kolegyni a kamarádku Viky - Martinu Šamšulovou -, která se se svou kilometrovou tratí vypořádala lépe. Na zlato jí chyběly pouhé čtyři vteřiny, ale bohužel jí předběhla brněnská dvojice a Marťa tak doběhla těsně čtvrtá. Ani Nele Meluzínové se v přípravkách starších dívek nepodařilo dostat na stupně vítězů. Po 500 metrech skončila s jedenáctivteřinovou ztrátou devátá. Ovšem přípravky starších hochů už pro Boskovice znamenaly větší úspěch. Dominik Dostál v cíli velmi těsně předběhl své dva soupeře a vydřel si tak krásné první místo. V přípravce mladších hochů se Dan Nejezchleb umístil po 300 metrech čtrnáctý a nemohl tak slavit jako jeho klubový kolega. Pro Elite Sport Boskovice pak nakonec zbýval pouze hlavní běh na 4,7 kilometru, kde rovněž nechyběly naše zástupkyně. Adriana Horňová si v konkurenci více než dvou set běžců a běžkyň odnesla 61. místo a Radmila Centnerová doběhla na 93. příčce.

Následující den jsme vyběhli v Petrovicích a nutno dodat, že se nám dařilo lépe než na Štěpánském běhu. Na stometrové trati se s nejmladšími dívkami utkaly Leona Eclerová s Berenikou Ševčíkovou. Zatímco Leona brala bronz, Berenika doběhla o dvě vteřiny později na pátem místě. Stejný běh čekal i Dana Nejezchleba, jenž uzmul těsné stříbro a odstartoval stříbrnou sérii. Hned po něm totiž v přípravkách mladších žáků bodoval Filip Ecler, který na dráze dlouhé 300 metrů navázal stříbrem. Trojici druhým místem uzavřela Sofie Skořepová. Na stejné trati ji pak následovala ještě Anna Šafránková z šesté příčky. Dominiku Dostálovi se tentokrát na 600 metrech nedařilo tak, jako předchozí den a doběhl si pro čtvrté místo. Stejný výsledek okopírovala i Nela Meluzínová. Viktorie Křížová se vrátila na stupně vítězů, když si po 900 metrech doběhla pro zlato a stejná délka trati evidentně svědčila i Jáchymu Šafránkovi, který vybojoval stříbrnou pozici. Luboš Horák pak skončil sedmý. Starší žáky a žákyně čekalo 1500 metrů a Matyaši Charvátovi uteklo první místo o pouhé dvě vteřiny. Bral tak stříbro a pomyslná bramborová medaile náležela Petru Skořepovi. Adelá Kubínová už na zlato ztrácela více vteřin, ovšem stejně uzmula druhou pozici. V hlavním běhu na 5,2 kilometru následně běželo hned několik našich běžců. Tomáš Jančík bral v konkurenci více než stovky běžců krásné deváté místo a Josef Weis byl opodál na devatenácté příčce. Radmila Centnerová doběhla na 62. místě, ovšem mezi juniorkami brala pátou pozici.

Snad ani nelze slovy popsat, jakou nám dělají naši svěřenci a svěřenkyně radost. Přejeme jim, aby do nového roku a nového desetiletí vyběhli plnou parou vpřed a pokračovali ve skvělých výkonech! A i všem, co nás podporují, přejeme krásný nový rok 2020! Vaší podpory si vážíme.