Elite Sport má halového mistra Moravy a Slezska

09.02.2016 19:28

Jsme tu sice krátce, přesto jsme již dosáhli úspěchu národní úrovně. V sobotu 6. února se v nové atletické hale v Ostravě konalo mistrovství Moravy a Slezska v atletice. Náš klub měl jen jednočlenné zastoupení, zato bylo zlaté. Patnáctiletý dorostenec David Klíč zvítězil v běhu na 3000 metrů, kde svým časem 9:40 nedal svým soupeřům šanci.

Během minulého týdne se plno našich členů účastnilo i dalších závodů. Ve středu 3. února proběhly veřejné halové závody v pražské Stromovce, kam se vydala žákyně Tereza Charvátová. V konkurenci převážně pražských závodnic vybojovala 7. místo na 1500 metrů časem 5:53,20. V sobotu dále proběhl první závod okresní běžecké ligy v Rájci, který je zařazen také do Brněnského běžeckého poháru, takže o kvalitní konkurenci bylo opět postaráno a na výsledcích se to projevilo bohužel negativně. Nejlépe doběhla Adriana Horňová na 4. místě v kategorii dorostenek. A mezi ženami na pětikilometrové doběhla na 32. místě Barbora Weisová, její manžel Josef však vybojoval na desetikilometrové trati 10. místo mezi nejmladšími veterány. Na stejné trati i v rámci stejné kategorie obsadil Tomáš Jančík 16. místo. V kategorii starších žákyň jsme měli dvojnásobné zastoupení. Aneta Fritzová obsadila 8. místo a Daniela Dufková doběhla na 12. místě. Dvojnásobné zastoupení Elite bylo také v kategorii starších přípravek, kde Emma Ryšávková vybojovala 10. místo a Alžběta Kovácsová se umístila na 15. příčce. V chlapecké kategorii starších přípravek vinou zdravotních komplikací doběhl Richard Křivánek na 11. místě, udržel však průběžně 4. příčku v celkovém hodnocení BBP s minimální ztrátou na 3. místo. A mezi mladšími přípravkami si vyběhl 6. místo Jáchym Ryšávka.

Na závěr je také důležité zmínit výkon našeho trenéra Honzy Kohuta, který ovládl maraton v Ostravě časem 2:38. Nutno však podotknout, že to nebyl přesný maraton, ale vzdálenost byla 43 kilometrů.

Pokud ještě nejste našimi členy, chtěli byste se zlepšit v běhu, neváhejte se nám ozvat. Rádi pomůžeme komukoliv, ať už je Vaše výkonnost jakákoliv. Začít trénovat můžete už dnes. Na jarní prázdniny je chystáno soustředění v Ústí nad Orlicí, kde se výkonnost jistě všem zvedne o nějakou tu vteřinku nebo dokonce minutku výše. Pro více informací nás kontaktujte.