Elite Sport má tři talenty loňska. Dostál sbíral medaile v Ostravě

11.02.2020 12:33

Tentokrát jsme měli volnou neděli. Závody jsme si ovšem nadehnali už v pátek, kdy jsme začali své dvoudenní působení v ostravských Vítkovicích. Mezi našimi medailisty v Ostravě byli například Dominik Dostál nebo Martina Šamšulová. A jako bonus nás ocenila Česká unie sportu.

Pátek 7. února patřil pouze Alexeji Petečelovi, který se na Athletics Indoor Ostrava II utkal s muži hned ve třech závodech. Nejprve nastoupil na startovní čáru závodu na 60 metrů, kde v konkurenci téměř osmdesáti soupeřů doběhl na 41. místě. Po šedesátce pokračoval na běh na 200 metrů, po kterém finišoval na 49. pozici. Páteční atletiku pak Alex zakončil závodem na 400 metrů, kde mu tentokrát náleželo 19. místo.

Poté, co Alex v pátek otestoval prostředí, nadešel čas pro hlavní boskovickou výpravu. V sobotu 8. února se totiž v ostravských Vítkovicích konaly Kids Athletics Poruba 2020. Na start šedesátky se postavilo hned deset Boskovanů. Mezi žáky soutěžil Matyáš Charvát a z dvanáctého místa se jen těsně nekvalifikoval do finále. Stejný osud čekal i Viktorii Křížovou v žákyních, jež z více než sedmdesáti skončila jedenáctá. Mladší žákyně překypovaly reprezentantkami Elite Sportu. Martina Šamšulová byla v rozběhu třetí nejlepší, ve finále však doběhla pátá. Anna Jurová pak skončila na 62. místě, Haně Vávrů náležela 67. příčka, Tara Schindlerová doběhla na 82. příčce a Michaele Němcové náleželo 102. místo. Děvčata soupeřila v konkurenci více než stovky běžkyň. Dominik Dostál vybojoval v kategorii atletické přípravky hochů bronz a stal se tak prvním Boskovanem s medailí. V atletické přípravce dívek zaznamenala Barbora Krejčí nejlepší čas, ve finále však nestačila na stupně vítězů a proběhla cílem jako těsně čtvrtá. Nele Meluzínové následně náležela dvanáctá příčka. Dominik Dostál bohužel nezopakoval svůj úspěch z šedesátky a v běhu na 600 metrů finišoval šestý. Bára Krejčí s Nelou Meluzínovou soutěžily s více než stovkou soupeřek a vybojovaly si dobrá umístění. Bára skončila šestnáctá a Nela doběhla těsně za ní dvacátá. Následovala osmistovka a Mates Charvát. Opět se však musel spokojit s těsnou ztrátou. Na rozdíl od předchozího finále tentokrát nedosáhl na medaili a bral čtvrté místo. Mezi žákyněmi náležela Viky Křížové v běhu na 800 metrů pátá příčka, Natálie Horáková pak brala 17. místo. Marťa Šamšulová si z osmistovky odnesla zlato na krku, Hana Vávrů doběhla třináctá a Tara Schindlerová šestnáctá. Anně Jurové náležela 29. pozice.

Natka Horáková si následně mírně znepříjemnila šedesátku, když si ji zaběhla i s překážkami. Poradila si s ní však dobře a finišovala pátá. Po překážkách si Natka skočila do výšky a doskočila si pro patnácté místo. Mezi mladšími žákyněmi si vzduchem létaly také desátá Tara Schindlerová a čtrnáctá Hana Vávrů. Do dálky pak skákalo dalších šest Boskovanek a Boskovanů. Nejlépe skočil Dominik Dostál, jenž si do sbírky přidal další cenný kov – tentokrát stříbrný. Ve své skupině mladších žákyň skončila děvčata následovně: 11. Marťa Šamšulová, 18. Míša Němcová, 40. Anna Jurová. Bára Krejčí brala ve své skupině mezi atletickou přípravkou dívek 14. místo a Nela Meluzínová doskočila jako dvaatřicátá. Finálním představením soboty byl Mates Charvát, jenž čtyřkilovou koulí vrhnul na devátou příčku a zakončil tak boskovické působení v Ostravě.

Příjemným potěšením bylo také páteční vyhlášení Sportovce okresu Blansko roku 2019 ve valchovské sokolovně. Česká unie sportu zvolila Viktorii Křížovou jako jeden z talentů okresu za loňský rok. Naši čtrnáctiletou atletku ocenili za první místo v běhu na 300 metrů z Letní olympiády dětí a mládeže v Liberci. Nezapomněli také na trojnásobný úspěch z Mistrovství Moravy a Slezska. Další oceněnou se stala také naše triatlonistka a jezdkyně na horském kole Lucie Koudelková. Důvodem byly zejména vítězství na Mistrovsví České republiky v duatlonu, výhra na závodě Austerlitz Man ve Slavkově u Brna a první místo z triatlonu Hrabovský kros na Slovensku. Třetím talentem byla Anna Šafránková, která získala zlato v Sokolovském Mistrovství České republiky v triatlonu a na mistrovství České republiky v Žamberku skončila druhá.