Elite Sport tentokrát pouze v Rájci

27.01.2020 09:46

Poslední víkend jsme neměli klasickou dvojitou zátěž. Tak trochu jsme si oddechli před nadcházejícím koncem týdne, který bude o to vydatnější. Vydali jsme se tak pouze v sobotu 25. ledna do Rájce, kde jsme reprezentovali Boskovice skoro ve všech kategoriích.

Rájeckou desítku odstartovaly v devět hodin ráno starší žákyně, mezi kterými byla i naše Viktorie Křížová. Se ztrátou devíti vteřin nestačila na vítězku a bohužel ani na stupínek s medailí. Viky si tak odnesla pomyslnou bramborovou medaili a čtvrtou příčku. Hned po ní se na start postavili starší žáci a dvojice Matyášů - Charvát a Koudelka. První zmíněný doběhl lépe, ovšem stejně jako Křížová nestačil na medailové pozice. Čtyřicet vteřin po čtvrtém Charvátovi si mohl vydechnout také osmý Koudelka. Nejen jeho sestra Lucie, ale také Adéla Zavřelová a Martina Šamšulová soutěžily v kategorii mladších žákyň. Tentokrát už je nečekalo 1500 metrů, jako starší žáky a žákyně, ale jen 1000 metrů. Nejlépe skončila Marťa Šamšulová, která brala se ztrátou jednadvaceti vteřin pátou příčku. Na osmé pozici ji následovala Áďa Zavřelová a Lucce Koudelkové nezbývalo nic jiného než se spokojit se třináctým místem. Prvním a jediným, kdo v sobotu vybojoval medaili byl Jáchym Šafránek. Na stejné trati doběhl třetí a mohl se tak radovat z bronzu na krku. V přípravce starších dívek jsme měli hned tři boskovské reprezentantky. Po 800 metrech náleželo Barboře Krejčí deváté místo, Anně Šafránkové desáté a Nela Meluzínová skončila dvanáctá. V přípravce starších hochů finišoval Dominik Dostál poněkud lépe, ovšem ani on nezískal medaili. Z Rájce totiž odjížděl s pátou příčkou ve své kategorii. O několik pozic za ním doběhl desátý Jiří Zavřel. V přípravkách mladších dívek a hochů nás zastupovali Eva Krenželková s Danem Nejezchlebem. Eva, stejně jako někteří její kluboví kolegové a kolegyně, brala bramborovou medaili, jedenáctý Dan se pak nemohl radovat ani z ní.

V hlavním závodu na 5 kilometrů jsme měli tři Boskovanky. Tereza Charvátová finišovala jako čtyřiadvacátá, mezi juniorkami jí ovšem náleželo čtvrté místo. Adéla Kubinová, byť skončila devětapadesátá, bodovala mezi dorostenkami, kde doběhla třetí. Radmila Centnerová pak proběhla cílem na 44. příčce a v kategorii žen si připsala dvanáctou pozici. Hlavní běh na 9,6 kilometru zdolali také dva atleti z Elite Sportu. Tomáš Jančík bral ve své kategorii jedenácté místo, Josef Weis pak skončil dvaadvacátý.

Volnější víkend je pro nás takovým klidem před bouří. Čeká nás totiž mnohem nabitější program. Tak nám držte palce a sledujte nás i nadále.