Historická sobota nám vynesla spoustu radosti a úspěchů

23.09.2020 11:35

Když se daří, tak se daří. Lépe nelze vystihnout sobotu 19. září, která byla jedním z našich nejúspěšnějších dnů vůbec. Zaprvé jsme si střihli hned pět závodů, zadruhé se nejednalo o ledajaké závody. Finále krajské ligy, mistrovství České republiky, další mistrovství Česka, český pohár a Mamutí cena. A aby toho nebylo málo, tak jsme se nenechali zahanbit a z každého odvezli medaili.

Jedna pětina sobotního úspěchu se odehrávala ve Slavkově u Brna na Finále Krajské ligy atletických přípravek Jihomoravského kraje. Šedesátku ovládl Dominik Dostál, jenž s časem 8,68 vteřiny okázal ostatním běžcům záda. Společně s ním běželi také Ondřej Tichý (9,35 s), Tomáš Hruda (10,05 s) a Šimon Bernard (10,14 s), ovšem ani jeden z nich bohužel nedosáhl na body pro klub Elite Sport Boskovice. Mezi dívkami si nejlépe vedla Barbora Krejčí. K probéhnutí cílem jí stačilo 8,58 vteřiny, čímž si zajistila druhé místo za blanenskou soupeřkou. Tři body pak z osmého místa přidala Nela Meluzínová s časem 9,17 vteřiny. Na trati vyběhly také Simona Hegedüšová (9,65 s) a Sofie Vyšehradová (9,79 s), obě však bez zisku bodů. Následoval běh na 300 metrů, kde Dominik Dostál opět ujistil ostatní běžce, že na něj nemají. S časem 47,57 vteřiny bral opět suverénně první místo. Tomáš Hruda (52,99 s) s Šimonem Bernardem (54,73 s) ani přes nová osobní maxima v obou případech nedokázali vybojovat body do klubové kasy. Mezi děvčaty byla podobná situace. Bára Krejčí si tentokrát zajistila prvenství s časem 45,54 vteřiny a tedy novým osobákem. Sofie Skořepová (55,08 s), Michaela Roudná (56,25 s) ani Sofie Vyšehradová (58,09 s) pak bohužel nedosáhly na body. A to ani přes fakt, že první dvě zmíněné si zapsaly nové osobní rekordy. Jako další na řadu přišla smíšená štafeta na 4x60 metrů. Z boskovického dvojitého zastoupení si lépe vedla kombinace Tichý-Roudná-Řehák-Skořepová, která s časem 37,72 vteřiny jen těsně nestačila na první domácí čtveřici. Naše druhá kombinace Bernard-Hegedüšová-Hruda-Vyšehradová si za 39,01 vteřiny doběhla pro neméně hezké šesté místo a hlavně cenné body. Naši atleti se vydali soutěžit také ve skoku dalekém. Kraloval opět Dominik Dostál, jenž posledním skokem přepsal své maximum na nové 4,42 metru. Také Šimon Řehák mohl slavit nový rekord 3,83 metru, který mu zajistil jedenáctou příčku. Osobáky zaznamenali také Ondra Tichý (3,52 m) se Štěpánem Celtou (3,51 m), čímž si vysloužili osmnácté a devátenácté místo. Z dívek brala zlato opět Bára Krejčí, která - rovněž z novým rekordem - skočila 4,26 metru daleko. Partu osobáků nekazila ani Nela Meluzínová (3,56 m), která ovšem skončila sedmadvacátá. Další body získal Šimon Řehák při hodu kriketovým míčkem. Ten jeho totiž letěl 38,83 metru a skončil na osmém místě. Štěpán Celta se pak zapsal o něco níže na třiatřicáté místo (23,31 m). Mezi dívkami bylo pořadí následující: 20. Simona Hegedüšová (23,11 m), 23. Nela Meluzínová (22,20 m), 34. Míša Roudná (18,27 m) a Sofie Skořepová (14,83 m).

Zejména za tažnou silou Dominika Dostála a Báry Krejčí jsme se umístili na druhém místě jihomoravského Finále Krajské ligy atletických přípravek za domácím Slavkovem. Naši dva nejúspěšnější atleti také na celém finále nasbírali nejvíce bodů ze všech - Dominik měl 33 bodů, Bára 31 bodů, třetí Blaňačka pak 29 bodů. Kompletní fotoalbum najdete na webu Zonerama.

Malá část našeho klubu se v sobotu přesunula do Třince na Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze. Slovy dva. Ovšem i ve dvou se dají sbírat úspěchy. Viktorie Křížová se na rozběhu třístovky kvalifikovala novým osobákem, který ve finále následně opět vylepšila. Zaznamenala tedy čas 39,88 vteřiny a zasloužila se o výbornou bronzovou medaili na krku. Matyáš Charvát o něco později odstartoval ze startovní čáry běhu na 1500 metrů a bohužel nestačil na kvalitní konkurenci. Doběhl tak na jedenáctém místě s časem 4:32,78.

V úspěších jsme se rozhodli pokračovat také do Žamberku na tamější Žamberský duatlon Mistrovství České republiky. Tentokrát se jednalo o převážně dívčí výpravu. V kategorii devítiletých žákyň se nejlépe prosadila Tereza Hradilová. Byť nepatřila mezi nejrychlejší v depech, při bězích a jízdě jí nikdo nestačil. Za 12 minut a 8,7 vteřiny si tak doběhla pro zlato. Mezi dívkami ve věku 12-13 let vybojovala Josefína Mládenková třetí místo, když kombinaci běh-kolo-běh zvládla za 24 minut a 37,6 vteřiny. O další kategorii výš, tedy stařší žákyně 14-15 let, brala Natálie Horáková stříbro. Duatlon zdolala za 25 minut a 53,8 vteřiny a nestačila tak pouze na soupeřku z Třebíče. Čtveřici dívek zakončila Tereza Charvátová, která ovládla kategorii juniorek 18-19 let a s časem 1:11:21,7 si doběhla pro krásnou zlatou medaili. Vy vyprávě ovšem nechyběl ani kluk. Filip Hrazdil si mezi osmiletou konkurencí doběhl pro bronz. Stačilo mu k tomu 13 minut a 39,9 vteřiny. Konkréntní délky závodů jednotlivých kategorií najdete u výsledkové listiny závodu.

Čtvrtá část klubu Elite Sport Boskovice bojovala ve Zlíně. A také Supersprint Triatlon Zlín český pohár pro nás znamenal další cenný kov na krku. Nejúspěšnější reprezentankou Boskovic byla Anna Šafránková, která ve své kategorii vybojovala skvělou stříbrnou medaili. Adéla Zavřelová si pak ve své kategorii doběhla pro neméně dobré páté místo. Navíc měla totožný čas 22:23,6 se čtvrtou běžkyní. O dvě a půl minuty později finišovala Lucie Koudelková s časem 24:54,3, čím si zajistila dvanáctou pozici. Jiří Zavřel pak v konkurenci svých vrstevníků obstál na páté příčce a Matyáš Koudelka mezi staršími žáky skončil patnáctý s časem 22:12,0.

V neposlední řadě se nám pak dařilo na Mamutí ceně Dolní Moravy - seriálu MTB závodů Jesenický šnek. Nebo v našem případě spíš Jesenický šneček. Naše dvojice Lea a Filip Ezlerovi se nenechala zahanbit a, jak už má ve zvyku, hned dvakrát získala zlato.

Doufáme, že se nám bude takto dařit i nadále a hlavně, že bude atletika dětem dělat radost!