Hraběnčino běhání aneb zakončení roku 2016

28.12.2016 18:55

Na již tradičním 22. ročníku Hraběnčina běhání v Petrovicích jsme se vydali v úctyhodném počtu a zastoupení jsme tudíž měli v mnoha kategoriích. Ve startovním poli se opravdu nikdo z nás neztratil a spíše jsme se umisťovali na předních příčkách. Hned v zahajovacím startu dne (nejmladší přípravky) se představila Gabriela Novotná (2009) a díky poctivému trénování a závodů, kterých se začala zúčastňovat tento podzim, si vyběhla své první pódiové umístění. Nestačila jen na Justýnu Novotnou z Moravec teamu a tím pádem brala krásné druhé místo a ukázala, že se od začátku školního roku viditelně posunula. Po dívkách se na start postavili chlapci. Mezi devítkou startujících byl také jako nejmladší závodník Michal Křivánek (2014), který obsadil těsně poslední místo. Michalův bratr Richard si však ve starší kategorii přípravek vedl o poznání lépe. Svou kategorii totiž vyhrál, i když je v dané kategorii jako mladší ročník a na 600metrové trati druhému Václavu Hamšíkovi nadělil 6 sekund. Ve stejné kategorii běžel také Matyáš Charvát, který za Richardem zaostal o 13 sekund a bral 5. místo. Po mladších žákyních, kde jsme zastoupení neměli žádné a mladší žák dokonce nepřišel vůbec žádný, takže se závod nekonal, se na start začali řadit starší žáci a žákyně. Dívčí kategorii vyhrála s přehledem Tereza Charvátová, která předběhla Anetu Fritzovou z Drahanského sport teamu. O 3 minuty dříve, než se vydali na trať starší žáci a žákyně, odstartoval také hlavní běh na 5,2 km. Mužskou kategorii opanoval náš trenér Jan Kohut a na 5. místě doběhl druhý z trenérů – Vojtěch Grün. Na druhém místě mezi nejmladšími veterány doběhl Tomáš Jančík a na sedmém Josef Weis. A aby Křivánků nebylo ve výsledkové listině málo, doplnila ještě své dva syny také Michaela Křivánková a v kategorii žen obsadila hezké 14. místo.

Výsledky především našich mladých a nadějných běžců nás velmi těší a ještě více nás těší, když vidíme, že naše práce není zbytečná a výkonnostní posun našich svěřenců je znatelný. Do nového roku si dáváme za cíl, posunout výkonnost naší i našich dětí ještě dál a hlavně se také pokusit přitáhnout více dětí k atletice a následně jim ukázat atmosféru závodů a ideálně jim dát okusit pocit úspěchu. Radost z dobře odvedené práce je přece jen ta nejlepší motivace do další práce.

Všem bychom rádi popřáli úspěšný rok 2017, ve kterém dosáhnete všeho, co si přejete a k tomu hlavně zdraví, bez kterého by plnění snů bylo velmi obtížné.