Jarní sezóna v plné proudu

03.05.2017 21:39

Po dlouhé zimě se pomalu začíná oteplovat, závodů přibývá a atleti z Elite Sport Boskovice začínají ukazovat, že přes zimu pilně trénovali. Během března a dubna proběhlo několik žákovských aquatlonů, což je kombinace plavání a běhu a odtud si naši svěřenci odvezli hned několik krásných umístění. Na prvním závodě ve Šlapanicích zvítězila v kategorii starších žaček Tereza Charvátová. Ta se pak v dubnu účastnila také Českého poháru v Jablonci, kde obsadila 11. pozici a potom mistrovství republiky v Praze, kde skončila 14. Koncem dubna pak proběhlo v brněnských Šlapanicích druhé kolo aquatlonu mládeže a tam díky výbornému běžeckému úseku zvítězil Richard Křivánek v kategorii přípravek a ve stejné kategorii také Anna Ryšavá. Jen těsně čtvrtý závod dokončil Matyáš Charvát.

Výborně si vedli starší žák Štěpán Pohl, mladší žák Matyáš Charvát a přípravková Viktorie Křížová na závodech žactva v Brně na Moravské Slávii. I když počasí nepřálo, byl silný vítr, déšť a zima, Štěpán skončil 5. v běhu na 60 metrů s časem 7,84 a celkově 4. v běhu na 300 metrů s časem 42,33. Nutno podotknout, že oba své rozběhy vyhrál a trať 300 metrů běžel úplně poprvé. Viktorka dokázala doběhnout čtvrtá v závodě na 60 metrů s časem 9,46, potom třetí v běhu na 600 metrů v čase 2:04,54 a osmá ve skoku dalekém. Matyáš ukázal, že se zlepšuje každým závodem a v běhu na 800 metrů obsadil 5. příčku s časem 2:52,59.

V přeboru žactva družstev Jihomoravského kraje se představili Štěpán Pohl a Tereza Charvátová. Štěpán tady skončil 2. ve finále B v běhu na 60 metrů. Vylepšil si osobní rekord na 300metrové trati na 42,17, což ale stačilo na 10. pozici. Ve štafetě 4x60 se ale zadařilo a s výsledným časem 30,14 obsadili 2. příčku. Tereza pak dokázala doběhnout v čase 5:25,33 na trati 1500 metrů na třetím místě.

Pro úspěchy se ale nemusí jezdit daleko. V Blansku na dráze jsme se zúčastnili v hojném počtu a výsledky byly často i pro nás trenéry mile překvapující. Kategorii těch nejmladších, kteří běželi jeden okruh, zcela ovládli běžci z Boskovic. Mezi dívkami byla první Viktorka Křížová a třetí Martina Šamšulová, dále se také zúčastnily Anna Ryšavá, Eliška Kejíková a Sára Diblíková. Mezi chlapci zvítězil Ríša Křivánek. Po nich se na dvě kola vydaly starší přípravky, kde Mates Charvát byl 4. mezi chlapci a Adéla Kubínová mezi dívkami. Dále pak běžela také Eliška Dvořáčková. V běhu na 5 km zcela zvítězil trenér Vojta Grün, svou kategorii také ovládl Miloš Žila a druhý ve své kategorii skončil Tomáš Jančík.

První májový den se konají již tradiční Boskovické běhy, kde jsme se také neztratili. Mezi přípravkami 8-9 let se umístila Sára Diblíková na 33. místě z 56 dětí a na 21. místě Dan Vajčner z 59 dětí. Mezi staršími přípravkami doběhla, na jaře výborně běhající, Viktorka Křížová na 2. místě a na 31. místě Eliška Kejíková. Mezi chlapci doběhl Janek Vajčner 4. pozici a po pádu s odřeninami ještě vybojoval Ríša Křivánek 9. místo. Po nich se na start už postavili mladší žáci. Na 8. pozici doběhl Matyáš Charvát a v dívkách na 12. pozici Eliška Dvořáčková. Následoval Zámecký běh. Ríša Křivánek se z pádu oklepal a vyběhl si 2. místo mezi dorostenci, na to že je ještě přípravka, výborný výkon! Dále pak 8. Justina Hošková a 18. Eliška Dvořáčková mezi dorostenkami. Andrej Fiala 3. mezi muži. Nakonec se na trať hlavního běhu vydalo celkem 637 běžců a běžkyň. Juniorky opanovaly naše běžkyně Tereza Charvátová a Adriana Horňová, které si rozebraly první dvě místa a na 4. pozici skončila Karolína Tichá. Mezi juniory bral ten den už druhé třetí místo Andrej Fiala. Mezi nejmladšími muži, a i v celkovém pořadí se nejlépe umístil na 6. místě Vojta Grün a na 31. místě Filip Pavloň. Čtvrtou příčku ve veteránské kategorii bral Tomáš Jančík, 12. Pepa Weis. V ženách pak 22. Zuzka Kršáková a 25. doběhla Míša Farská. To ale ještě nebylo vše. V hodnocení štafet brala bronz rodinná štafeta Bohdan a Matyáš Charvátovi a v hodnocení týmů bral bronz tým složený z 6 borců – Vojta Grün, Tomáš Jančík, Andrej Fiala, Filip Pavloň, Pepa Weis a Honza Žůrek.