Jsme zpět a naplno trénujeme

18.05.2020 11:23

Obléct trička a kalhoty, navléknout tubusy, zavázat tkaničky a jdeme na to! Některým škubala noha, některým tikalo oko, ale po více než dvou měsících opět naplno trénujeme. Minulý týden jsme vyzkoušeli, zda si ještě pamatujeme, jak společně trénovat. A když už teď máme osvěženou paměť, nic nás nedrží zpátky.

Příprava v karanténě byla vydatná, ovšem nepříliš sociální. Každý se soustředil sám na sebe a občas se mohl dostavit i smutek z absence kamarádů. S uvolňováním vládních nařízení spojených s onemocněním Covid-19 přišly na řadu i sporty. Což znamená, že se vracíme do normálu. Už minulý týden jsme měli společné tréninky každý den. Pondělí, středa a pátek se od 15.30 nesly ve znamení atletiky, úterý a čtvrtek pak v 17.00 ovládla cyklistika. "Myslím, že tréninky se vydařily a účast byla vysoká," hodnotil první týden trenér Bohdan Charvát. Netrénujeme však pouze proto, abychom se udrželi ve formě, za nedlouho nás čeká první ostrá zkouška.

Spolu na startu. Takové jméno nese projekt Českého atletického svazu, jenž sportovně nastartuje červen. O tom, jak se společně postavíme na start, jsme psali již před pár týdny. Tehdy jsme však ještě nevěděli, že se společně s námi zúčastní 170 klubů po celé České republice. A co víc, na jižní Moravě počet zájemců na číslo 23. Mezi nejbližšími jsou například atleti z Blanska nebo Kuřimi. S projektem však souvisí další důležitá informace, a sice náš mikromítink. Elite Sport Boskovice je totiž jedním z klubů, které se závodů nejen vzdáleně zúčastní, ale také je uspořádají. Prvního června se tak uspořádáme závody na 60 metrů, 300 metrů a skok do dálky pro všechny věkové kategorie.

Obnovené tréninky a projekt Spolu na startu jsou pouze začátkem. Uvažujeme o trénincích i o prázdninách, abychom neusnuli na vavřínech, hýbali se a pokračovali ve zlepšování svých dovedností. V srpnu nás opět čeká tréninkový kemp na Suchým. A už v červenci, ale pak i v srpnu a září, máme hned několik příležitostí k poměření svých sil s ostatními.

Chvíli to trvalo, zdálo se, že se zastavil svět, ale boskovická atletika se vrací v plné síle. Jsme zpět!