Kam jsme v srpnu přijeli, tam jsme vyhrávali

10.08.2020 11:02

Jakkoliv je rok 2020 nepříjemným, na srpen si nemůžeme stěžovat. Za posledních deset dní jsme v podstatě neokusili prohru nebo zklamání. Bodovali jsme totiž hned na sedmi místech České republiky. A kolik že jsme to vlastně do Boskovic přivezli medailí? To už snad ani nejde spočítat. Podívejte se sami.

Na Královský triatlon do Majetína jsme se vydali ještě v sobotu 1. srpna a ve vesnici poblíž Olomouce jsme zanechali znatelnou boskovickou stopu. Z dvanácti medailových pozic nám náležela polovina. Lucie Koudelková sebrala soupeřkám v kategorii dívek 2009-2007 zlato a stanula na nejvyšším stupni vítězů. Účast ve stejné věkové kategorii, ovšem mezi hochy, vynesla Matěji Kovarčíkovi stříbrnou medaili, když ho předběhl pouze běžec z Lipníku nad Bečvou. Natálie Horáková na tom byla stejně o kategorii výš. Mezi dívkami 2006-2005 si totiž rovněž vybojovala druhé místo. Kategorie hochů stejného věku byla v naprosté dominanci Elite Sportu. Se zlatem na krku skončil Matyáš Charvát, z druhé příčky se těšil Erik Tala a vítěznou trojici uzavřel Jáchym Šafránek. Fotografie z Královského triatlonu najdete buď v albu Stanislava Šafránka na webu Rajče.net nebo v albu Petra Tvaroga na webu Zonerama.

O dva dny později se v pondělí 3. srpna uskutečnil již čtvrtý prázdninový mítink na brněnské Moravské Slavii, kam se tentokrát vydal pouze Dominik Dostál. Což mu ovšem vůbec nevadilo a jak v běhu na 150 metrů, tak v hodu kriketovým míčkem, si vytvořil nová osobní maxima. Stopadesátku zaběhl za 21,93 vteřiny, čímž si v konkurenci výrazně starších soupeřů zajistil sedmé místo. Kriketovým míčkem následně dohodil do dálky 43,51 metru a, opět proti výrazně mladším, se zařadil na desátou pozici.

Sobota 8. srpna se nesla ve znamení Okresní běžecké ligy a jejího Svitava krosu v Doubravici nad Svitavou. Navázali jsme na Majetínský triatlon a téměř z každé kategorie jsme si odnesli medaili. Mladší přípravka chlapců si zaběhla pouze 200 metrů dlouhou trať a hned jsme měli dva úspěchy. Šimon Bernard skončil v devětadvacetistupňovém vedru jako první a Dan Nejezchleb o chvíli za ním třetí. Dvakrát delší běh čekal starší přípravku. Mezi dívkami se z druhé příčky a zisku 36 bodů mohla radovat Barbora Krejčí. Nela Meluzínová pak doběhla - sice bez medaile, ale zato s 30 body - jako pátá. V chlapecké kategorii kraloval Dominik Dostál, jenž si přivlastnil zlato a 40 bodů. V mladších žákyních nás na osmistovce reprezentovala Martina Šamšulová, a to velmi dobře. Za cílovou čárou ji totiž těšil pocit zlata na krku. Stejný pocit zažil také Tomáš Tureček, který si dokonce na kilometrové trati zajistil prvenství i proti mírně starším soupeřům. Oba dva Boskované si rovněž připsali 40 bodů. Podobně suverénní jsme byli i o kategorii výš. Starší žákyně a plný počet bodů patřil Viktorii Křížové a starší žáci zase Matyáši Charvátovi. Opět tak rozšířili sbírku boskovických medailí o ty nejcennější. V hlavním běhu na 8,5 kilometru nás zastupovali hned dva běžci. Adéla Kubinová skončila, i přes celkové 41. místo, jako první juniorka s časem 48 minut a 3 vteřiny, a měla tak co slavit. Tomáš Jančík si připsal celkově šesté místo, avšak ve své kategorii mužů veteránů 1 se před něj nikdo nedostal.

Ve stejný den se někteří z nás také vydali do Hustopečí na závod Kolo pro život - přesněji se jednalo o sourozeneckou dvojici Koudelkových. Mladší Lucie dojela v Junior Trophy závodě mezi žákyněmi ve věku 12-13 let na krásném třetím místě. Trasu dlouhou 6,6 kilometru zdolala s časem 16:50,6. A stejnou příčku si zopakovala i v Junior Trophy Maratonu na trase dlouhé 21,6 kilometru. Stačila jí na ni totiž 1 hodina a necelých 16 minut. Starší Matyáš se po stejné jízdě radoval z nejlepšího možného umístění v kategorii žáků ve věku 14-16 let, a dokonce třetího místa v absolutním pořádí. Úspěchy obou sourozenců byly navíc umocněné podmínkami, protože závodili ve 32 stupních ve stínu.

A to ještě není všechno. Mimo jiné jsme se také v sobotu 1. srpna vydali na Velkou cenu obce Buková, odkud si Lea s Filipem Eclerovi odvezli třetí, respektive šesté, místo. O víkend později se někteří členové Elite Sportu Boskovic odhodlali na havířovský triatlon. I přes vysoké teploty a velké vedro se Sofie Krausová radovala ze stříbra, Jáchym Šafránek skončil s bronzem a Filip Kraus doběhl jako pátý. Dva Boskované se také v sobotu 8. srpna vydali na Triatlon Litomyšl. Antonín s Jakubem Doskočilovi se ničeho nezalekli a v Pardubickém kraji ukázali, čeho jsou členové Elite Sportu schopní. Tonda si v kombinaci 150 metrů plavání - 11 kilometrů jízdy na kole - 2,5 kilometru běhu zajistil prvenství a ani Kuba nedal v podobné kombinaci (5 kilometrů na kole místo 11) nikomu šanci, když doběhl první. V neposlední řadě se také duo Eclerových vydalo v neděli 9. srpna na Šumperský pohár do Rapotína, odkud si jak Lea, tak Filip, odnesli zlato na krku.