KIDS ATHLETICS PORUBA 2019

11.02.2019 19:23

Dne 9. 2. 2019 se v ostravské hale konaly další atletické závody, které byly určeny pro děti od nejmenších přípravek až po žáky.

Výborně se opět vedlo Viktorii Křížové. Kde výkonem 435 cm si vyskákala 5. příčku, v čase 2:28.78 na 800 m získala stříbro, ale nejlepší výkon předvedla mladá závodnice na 60 m, kdy si úžasným novým osobákem, 08.32 s, vysprintovala zlato! Jelikož na těchto závodech byl nejdelší běh na 800 m, bral to náš vytrvalec Matyáš Charvát jako výzvu a zkusil si pro něho netypické disciplíny. Nevedl si ale vůbec špatně. Na vrhu koulí, díky zlepšenému osobnímu rekordu, se umístil na 7. místě, výkonem 811 cm a musíme podotknout, že Matyáš letos poprvé hází 4 kg koulí. A ve zmiňovaném závodě na 800 m vybojoval 6. příčku, také v osobním maximu 2:24.04. Na této trati se představila i Martina Šamšulová, která si doběhla pro 8. příčku. Dále na skoku dalekém se umístila na 20. místě a na 60 m vybojovala 13. pozici.

A teď k těm nejmenším. Mezi ně patří Nela Meluzínová, která na 60 m vyhrála svůj rozběh a její výkon stačil na dělenou 33. příčku. Na trati dlouhé 600 m byla obrovská konkurence a spoustu závodníků, i přes to Nela vybojovala 55. místo a na skoku dalekém dělené 58. místo. Další malý závodník, Dominik Dostál, šel stejné disciplíny jako Nela a umístil se na 19., 15. a 19. pozici. Tato umístění jsou výtečná, protože v těchto nejmenších kategorií byla konkurence velice početná.

Opět úžasné výsledky našich atletů! Patří jim velká gratulace! Těšíme se na další závody a doufáme, že budou i nějaké další vylepšené osobní rekordy.