MČR V triatlonu Račice a jiné

03.08.2021 07:21

Napříč republikou s triatlonem. 

O víkendu na nás čekaly tři závody. Páteční dětský Hulmen v Hulíně odstartovala Leona Eclerová druhým místem v kategorii 8-9 let. Bratr Filip nedal nikomu šanci a v kategorii 10-11 let získal zlatou tedy první pozici. Sourozenci Zavřelovi tedy mladší Jirka bral jeho populární bramborovou a Adéla byla o stupínek lepší na třetím místě. Lucka Koudelková si po problému s kolem doběhla pro páté místo a bratr Matyáš bral stříbro ve své kategorii.

  V sobotu nás přivítaly veslařský kanál v Račicích. Mistrovství ČR žákovských kategorii. A hned v prvním startu dne nám cinkla republiková medaile v závodě děvčat 8-9 let. Sofie Krausová si v krásném a napínavém závodě doběhla pro třetí místo a může se tedy pyšnit titulem druhé vícemistryně republiky. Děvčata 10-11 let a druhá medaile pro naše barvy. Anička Šafránková došla na druhém místě a má titul první vícemistryně.  Terka Hrazdilová byla sedmá ovšem nejlepší prvoročák  což je velmi slibné do dalšího roku. Jirka Zavřel doběhl svůj závod na 30. místě kluků 12-13 let. Lucka Koudelková 17 a Anička Ryšavá 18 ve stejné kategorii. Adéla Zavřelová dívky 14-15 let skončila na 15. místě a kluci stejného věku Jáchym Šafránek 18. místo, Filip Kraus 31.místo a Matěj Kovařčík 36.místo.  Dvě medaile z republikových závodů a krásná umístění našich závodníků v konkurenci evropské špičky závodníků ze Slovenska, Belgie, Izraele a dalších zemí si zaslouží pochvalu.

  V neděli nás čekal třetí závod a přesun do Babic u Šternberka. Sofie Krausová zvítězila v mladších žačkách. Bratr Filip bral druhé místo a Matěj Kovařčík třetí místo ve starších. Adélka Zavřelová byla první v žačkách a Jirka Zavřel druhý v mladších žácích. A opět napříč naší zemí se odehrál v neděli obávaný Krušnoman cros triatlon. Sourozenci Koudelkovi Lucka i Mates zakončily těžký závod na bronzových pozicích. Díky za výkony a rodičům za podporu a dopravu.

Jirka Zavřel