Medaile, maxima a dospělí. Takový byl poslední víkend

06.01.2020 11:17

Sobotu s nedělí tentokrát nahradil pátek se sobotou. A ne jednou, ale rovnou dvěma. Tandem Křížová-Šamšulová opět sbíral medaile, Petečel navyšoval maxima, Dostál uzmul stříbro a Charvátovi měřili síly s dospělými.

Pateční odpoledne se neslo ve znamení Halových klubových přeborů staršího žactva, mužů a žen, v nichž jsme soutěžili v brněnském Novém Lískovci. Tentokrát jsme si mohli přispat, jelikož se neběhalo v dopoledních hodinách. Působení boskovických atletů odstartoval ve čtyři hodiny odpoledne Matyáš Charvát, jenž po rozběhu na 60 metrů pokračoval do finále. Ačkoliv si ve finále B doběhl pro druhé místo, v porovnání s časy ostatních byl až čtvrtým nejrychlejším. Jako jediný se však postavil sedmeru brněnských atletů závodících pod Moravskou Slávií. Ve stejný čas se na šedesátce rozbíhaly také Viktorie Křížová s Martinou Šamšulovou a Natálií Horákovou. Do finále se probojovalo duo Křížová-Šamšulová a byť spolu holky ve finále neběžely vedle sebe, obě skončily na medailových pozicích. Marťa předběhla svoji soupeřku, ale časem se zařadila na třetí místo za břeclavskou vítězku a druhou Viky Křížovou, která skončila těsně druhá. Čtveřici boskovických reprezentantů následně čekaly běhy na 800 metrů, kde ostatním nedali šanci. Matyáš Charvát nechal všechny Brňany za sebou a doběhl si pro zlato. Mezi žákyněmi náleželo první místo Viky Křížové a hned za ní byla stříbrná Marťa Šamšulová. Natálie Horáková pak brala velmi těsné čtvrté místo. Holky si nakonec ještě skočily do dálky, kde pouze Viky brala medaili, a to bronzovou. Marťa doskočila na šestou příčku a Natka na sedmou.

Sobotu jsme strávili v bližší Kuřimi s Kuřimským krosem. V devět hodin ráno se na start jako první postavila Viktorie Křížová, jíž čekal běh na 1,35 kilometru. Se ztrátou pouhých dvou vteřin skončila Viky se stříbrem na krku, když nestačila na svoji brněnskou soupeřku. Nela Meluzínová poté poměřila síly na trati dlouhé 550 metrů. Bohužel se jí nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů a v konkurenci dvaceti dalších atletek skončila osmá. Dominika Dostála čekal stejný závod, zvládl jej ovšem o poznání lépe a cílem proběhl jako druhý. Dan Nejezchleb poměřil síly na trati dlouhé 200 metrů, ale úspěch neslavil. Se ztrátou devíti vteřin totiž bohužel skončil až na patnáctém místě. Poslední atletkou reprezentující Boskovice byla Radmila Centnerová, která se postavila dalším téměř sto padesáti závodníkům na trati dlouhé 4,8 kilometru. Byť jí celkově náleželo až 62. místo, mezi ženami brala čtrnáctou příčku.

Kuřim však nebyla jedinou destinací pro náš oddíl, druhá část atletů a atletek se vydala na Zahajovací závody do ostravských Vítkovic. Běhy na východě Česka měly posloužit jako trénink našich mladých talentů. A skutečně posloužily svému účelu. Alexej Petečel sice nezazářil na šedesátce, ale na dalších dvou bězích navyšoval osobní maxima. Trať na 150 metrů pro něj znamenala posun o dvě desetiny sekundy a u běhu na 300 metrů dokonce o šest desetin sekundy. Matyáš i Tereza Charvátovi soutěžili jako poslední, a to v konkurenci dospělých. Matyáš skončil v běhu na 1000 metrů jako nejmladší na 15 místě z 18, Terka pak obsadila pátou příčku. Čekalo ji však ještě 2000 metrů, kde si doběhla rovnou pro třetí místo.

Neděli měli členové Elite Sport Boskovice tentokrát volnou a mohli si tak oddechnout, aby nabrali síly na další běhy.