Mikuláš nám zpestřil sobotu před adventem

02.12.2019 12:30

S šestidenním předstihem jsme si v sobotu 30. listopadu zaběhli Mikulášský běh v Okrouhlé. Mikuláš s čertem a andělem samozřejmě nechyběli a neodradila nás ani zima, ani mráz.

Už v devět hodin ráno se starší žákyně připravily na start a čekaly na začátek běhu po 1,8kilometrové trati. Boskovice bohužel reprezentovala pouze jedna běžkyně - Viktorie Křížová. I úzké zastoupení našeho oddílu však přineslo medaili. Viky skončila na třetím místě se ztrátou pouhých tří vteřin na stříbrnou příčku. O pět minut později startovali na stejné trati starší žáci. Tentokrát jsme měli více reprezentantů a to v podání dua Matyášů. Prvnímu z nich - Matyáš Charvát - náleželo stejné místo, jaké měl startovní číslo, tedy šesté. Matyáš Koudelka pak skončil na jedenácté pozici. Jako by kategorii od kategorie stoupal počet Boskovanů a Boskovanek, v mladších žákyních už jsme měli tři naše atletky. Běh na 900 metrů zvládla nejlépe Martina Šamšulová, jež jen těsně nedosáhla na medaili ze čtvrté příčky. Hana Vávrů pak brala třinácté místo a Lucie Koudelková dvacáté. Mladší žáci přerušili pomyslný vývoj počtu našich běžců a na stejné trati Boskovice reprezentoval pouze David Veselý, kterému náleželo sedmé místo.

Půl hodiny po startu první kategorie nastoupila přípravka starších dívek a hned trojice Elite Sportu Boskovice. Běh na 400 metrů přinesl nečekané drama, kdy první čtveřici běžkyň nedělila ani vteřina. Naše Barbora Krejčí si nakonec z těsné koncovky odnesla bronz. Nela Meluzínová doběhla na desátém místě a Simona Hegedušová skončila čtrnáctá. I přípravka starších hochů přinesla bronz. Třetí totiž doběhl Dominik Dostál, kterému se na paty lepil soupeř z Blanska. Dvojice boskovických Davidů - David Pavlů a David Stara - brala dvanácté a šestnácté místo. Hlavnímu závodu předcházely ještě dvě kategorie v podobě přípravek nejmladších dívek a hochů. Pouze 200 metrů museli uběhnout mladí atleti a atletky a Boskovice opět braly medaili. Sofie Skořepová totiž doběhla jako třetí a hned v závěsu za ní byla Eva Krenželoková. Nela Dostálová pak skončila desátá. Mezi hochy obsadil Dan Nejezchleb osmou pozici.

V hlavním závodu na 5 kilometrů by fanoušci našeho oddílu našli pouze jednu známou tvář. Radmila Centnerová doběhla v konkurenci 170 běžců a běžkyň na 77. místě. Celý program pak vyvrcholil po jedenácté hodině startem hlavního závodu na 10 kilometrů, kterého se zúčastnilo 176 atletů a atletek. Pro výborné čtvrté místo si doběhl Vojtěch Grün, neméně hezké příčky náležely také dvacátému Tomáši Jančíkovi a třiatřicátému Josefu Weisovi.

Jak děti, tak dospělí už tedy odběhli s předstihem a pokud jim Mikuláš donese sladkosti, a ne uhlí, mohou se náležitě odměnit.