Mistrovství Moravy a Slezska v hale 2019

04.02.2019 13:48

Ve dnech 1. a 2. února se konalo v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska v halové atletice všech kategoríí, od žáků, až po dospělé. A Boskovice se rozhodně zde neztratily, ba naopak, naši atleti přivezli mnoho krásných výsledků. První den startovali mladší a starší žáci. V této kategorii se nejlépe dařilo mladší žákyni Viktorii Křížové, která výkonem 20.14 s získala zlato na 150 m, výkonem 2:28.69 na 800 m stříbro a ve skoku dalekém brala nepopulární 4. příčku za 4.64 m. Dále na stupínky vystoupal i Matyáš Charvát, který díky velkému zlepšení svého osobního rekordu, vybojoval 3. místo na 3000 m za čas 10:41.97, což je zlepšení o více než 15 s. Dobře si vedl i náš "nováček" Alexej Petečel, který se umístil, ve starších žácích, na 5. místě na 800 m a 12. místě na 150 m, kde si mimochodem také vylepšil osobní rekord. Tento rok má mladší žákyně Martina Šamšulová premiéru v této nabité kategorii, získala zde 15. příčku na 60 m a krásnou 8. příčku na 150 m. Měli jsme zastoupení i na delších bězích žákyň, kde na startu tratě dlouhé 1500 m vybojovala starší žákyně Emma Ryšávková 13. místo. Druhý den pro změnu závodili o tituly dorostenci, junioři a dospělí. Zde jsme neměli tak početné zastoupení. Výborný výkon předvedl zlatý dorostenec Filip Tlamka, který si zlepšil osobní rekord v běhu na 3000 m. Tuto trať zdolal za neuvěřitelných 09:09.25. Na tří kilometrovou trať se postavila i naše odchovankyně Tereza Charvátová, závodící za Olymp Brno, výkonem 11:16.21 se stala vicemistryní Moravy a Slezska. Gratulujeme všem závodníkům za úžasné výkony a vzornou reprezentaci oddílových barev!