Na mistrovství v Ostravě padaly osobáky

03.02.2020 10:53

Ne jeden, ne dva, ale hned tři dny jsme strávily v ostravských Vítkovicích na Mistrovství Moravy a Slezska. V pátek začali nejmladší, sobota byla pro starší a neděle nabídla boje mezi dospělými a téměř dospělými. Zatímco Martina Šamšulová s Matyášem Charvátem brali medaile, Alexej Petečel, sice bez cenného kovu, zlepšoval jedno osobní maximum za druhým.

Největší zastoupení jsme měli v pátek 31. ledna, když za Boskovice soutěžilo hned pět našich atletek a atletů. Marťa Šamšulová si mezi mladšími žákyněmi na úvod doběhla pro těsné čtvrté místo ve finále běhu na 60 metrů. Na 150 metrech už však bodovala a ukázala záda více než třiceti soupeřkám. Čas 20,63 vteřiny jí tentokrát stačil na bronzovou medaili. Jako by se se zvedáním vzdálenosti měla zvedat i Martina příčka, v běhu na 300 metrů dosáhla už na stříbro, když nestačila akorát na soupeřku z Frýdku-Místku. Matěj Krenželok poté nastoupil na startovní čáru osmistovky, kde mu čas 2:39,35 stačil na solidní šesté místo. Zařadil se tak za pětici starších soupeřů. Trať dlouhá 800 metrů čekala také Hanu Vávrů, která po proběhnutí cílovou čárou skončila podobně jako Matěj - sedmá. Musela se však utkat s mírně větší konkurencí. Hana si zkusila ještě skok vysoký, kde se bohužel neumístila. Posledním pátečním během byl ten na 1500 metrů. Nejprve nastoupil Jáchym Šafránek, jenž se musel spokojit s imaginární bramborovou medailí, poněvadž jen o jednu pozici nedosáhl na stupně vítězů. Adéla Zavřelová pak na stejné trati finišovala devátá a dostala se tudíž do lepší poloviny závodnic.

Následující den nebyl příliš nabitým, protože jediný běh před sebou měl Matyáš Charvát. Svoji příležitost ovšem využil naplno a po dokončení běhu dlouhého 1500 metrů mohl kromě stříbrné medaile mezi žáky slavit také osobní maximum na dané trati v hale s časem 4:33,35. Přidal tak další medaili do boskovské sbírky medailí - už třetí.

Neděle 2. února nabídla jen dvě známá jména, a sice Alexeje Petečela s Terezou Charvátovou. Alex si sice v rozběhu své skupiny na 60 metrů v kategorii dorostenců připsal druhé místo, na nejlepší z ostatních skupin bohužel nedosáhl. I přes výborný výkon tak se ztrátou necelé vteřiny na vítěze skončil třiadvacátý. Byť se nemohl radovat z umístění, úsměv na tváři mu musel vykouzlit alespoň jeho čas, protože 7,59 vteřiny je Alexův nový osobní rekord šedesátky v hale. A jedno maximum mu nestačilo. Také u běhu na 200 metrů posouval svoje hranice a nově si může napsat čas 24,52 vteřiny. Na nejlepší běžce ovšem opět nestačil a bral sedmadvacáté místo. Do třetice si Alex zlepšil čas i na čtyřstovce, kde mu nově svítí 53,77 vteřiny. Poslední nedělní osobák, kterým si zvedl svůj starý o dvě sekundy, mu stačil na dvanáctou příčku mezi rivaly z Moravy a Slezska. Na závěr našeho ostravského působení vyběhla Terka Charvátová. První výzvě čelila v podání běhu na 1500 metrů, kde jí náleželo čtvrté místo. Úplnou třešničkou na dortu a tečkou za víkendem byla trať dlouhá 3000 metrů. S časově velice vyrovnanou trojicí doběhla Terka na šesté pozici a od bramborové medaile ji dělila necelá vteřina.

I přes velkou marodku jsme se tak s vítkovickými závody vypořádali statečně. Důležité je, že se neustále zlepšujeme, což dokazují zejména rekordy Alexe Petečela. Příště už nás snad pojede víc.