Náročný závodní víkend

21.09.2021 10:36

Boskovická atletika má svého republikového vicemistra v atletice.Je nesmírně těžké nominovat se na Mistrovství Republiky v atletice žactva na 300 metrů, kde se nominuje pouze 24 nejlepších závodníků z celé republiky.Našemu klubu se podařilo nominovat dokonce dvě děvčata Viki Křížovou a Marťu Šamšulovou.Po výborných výkonech ve svých rozbězích dokázala obě děvčata postoupit mezi nejlepších 8 do finále druhý den.Ve finále Viki statečně držela krok s vítěznou Táborskou, ale ve finiši už nestačila a bere vicemistrovský titul, Marťa bojovala statečně a bere 6. místo v osobním rekordu.

 V sobotu také probíhala nejvyšší soutěž mladších žáku a to Mistrovství Moravy a Slezska a ani tam jsme se neztratili.Za účasti pěti našich atletů Anničky Jurové, Nely Meluzínové, Hany Vávrů, Báry Krejčí a Dominika Dostála jsme brali přední pozice ve všech disciplínách a vše završila Barča bronzovým medailovým úspěchem na 150 metrů.

Aby toho nebylo o víkendu dost v neděli proběhla nejvyšší soutěž přípravek družstev, které jsme se také zúčastnili.Naše účast nebyla tak úspěšná jako minulé roky, ale sedmé místo mezi nejlepšími 14 týmy z Jižní Moravy se da považovat za úspěch.

Naše triatlonová sekce v sobotu závodila v duatlonu na Mistrovství České Republiky v Žamberku.Odtud si odvážíme dokonce jeden mistrovský titul zásluhou Anničky Šafránkové, její bratr Jáchym získal nepopulární bramborovou medaili.Bednu brala ještě Adélka Zavřelová třetím místem a její bratr Jiřík skončil na výborném sedmém místě.