Naše přípravka je jedním z nejlepších družstev, Šamšulová reprezentovala Brno

10.03.2020 12:17

Hned tři důležité akce jsme měli na plánu v uplynulém víkendu. Přidali jsme další medaile do sbírky, tentokrát z Modřic, porazili jsme Ostravu s Bratislavou a stali jsme se jedním z nejlepších družstev Boskovic.

V sobotu 7. března se osmičlenná boskovská výprava vydala do Modřic u Brna. V dopoledních hodinách je tam totiž čekal běh ulicemi města o Modřický pohár. Devátá hodina ranní odstartovala běh první členky naší výpravy - Viktorie Křížové. Výzvu v podobě 1,5 kilometru zvládla za pět minut a sedm vteřin, přičemž na první běžkyni starších žákyň nestačila jen o šest vteřin. Viky si svým výkonem vysloužila bronzovou medaili a hned jako první Boskovanka se mohla chlubit cenným kovem na krku. Jáchym Šafránek už bohužel neměl takové štěstí a po 1,2 kilometrech doběhl těsně čtvrtý. Na třetího, o rok staršího, Brňana v kategorii mladších žáků mu přitom chyběla jediná vteřina. Musel se však spokojit s pomyslnou bramborovou medailí. O půl desáté vystartovala přípravka starších dívek a s ní Barbora Krejčí s Nelou Meluzínovou. Trasa dlouhá 800 metrů však ani jedné nepřinesla trofej. Bára se s šestnáctivteřinovým deficitem musela spokojit s devátou příčkou, Nela pak přidala dalších jedenáct vteřin navrch a v konkurenci téměř třiceti běžkyň skončila jako třináctá. Další úspěch čekal na Dominika Dostála, kterému mezi přípravkou starších hochů náležela třetí příčka. Bronz si zasloužil díky třem minutám a dvaceti vteřinám, za něž doběhl do cíle osmistovky. Nejkratší vzdálenost čekala Dana Nejezchleba. Jakožto člen přípravky mladších hochů se postavil na start třístovky. V četné konkurenci se však umístil jako devatenáctý, a to se ztrátou čtrnácti vteřin na vítěze. Sobotní působení Elite Sportu v Modřicích zakončily Adéla Kubinová s Radmilou Centnerovou, které běžely závod na 5 kilometrů. Adéla skončila v kategorii dorostenek čtrnáctá, Radmila pak jako jedna z nejmladších mezi ženami vybojovala jednadvacáté místo.

Neděle se nesla ve znamení brněnské výpravy, v jejímž čele stál nás trenér Bohdan Charvát a v jejíchž řadách zase Martina Šamšulová. A kam se to vydali? Na utkání mladšího žactva mezi Ostravou, Brnem, Bratislavou a Prahou. Prvenství si nakonec odnesla stověžatá Praha, Brno však neotálelo a bralo stříbro. Na paty se však lepila Ostrava, jež měla o pouhý bod méně. Slováci pak skončili poslední. Do celkových 82 bodů v kategorii mladších žákyň přispěla Marťa 15 body, které získala za první místo v běhu na 150 metrů a druhém místě ze třístovky. Důležitým a rozhodujícím během byla štafeta na 4x200 metrů mixu mladšího žactva, kde brněnská čtveřice Vltavská-Šamšulová-Kujovský-Horák předběhla Ostravany a získala tak bod navíc. Druhá čtveřice Brna následně doběhla o dvě příčky před dalšími Ostravany a ze ztráty dvou bodů se náhle stalo brněnské bodové vedení.

Příjemným zpestřením mezi závody a závody bylo sobotní vyhlášení nejlepšího sportovce, družstva a trenéra Boskovic loňského roku na boskovském Plese sportovců. Starosta a místostarostové vyhlásili za nejlepší družstvo mimo jiné také naši atletickou přípravku Elite Sport Boskovice. Ocenění jsme si vysloužili celkovým druhým místem v jihomoravském kraji v soutěži družstev. Potřást pravicí jsme si přišli v četné třináctičlenné sestavě, ovšem ani tak jsme nebyli všichni.

Nelze než zopakovat, jakou radost nám dělají atletky a atleti Elite Sportu Boskovice. Ocenění a brněnská výprava jsou jen důkazy, že naše práce má smysl. A neméně velký důraz klademe také neustálým medailím přiváženým ze závodů. A děkujeme i vám za podporu!