Nejen Křížová v Ostravě sbírala osobáky

15.12.2019 21:32

Čekání našich atletů a trenérů je u konce, konečně se po roce vydali do Ostravy na Vánoční halu mladšího a staršího žactva. Zatímco mladší žactvo si závody odbilo už v pátek 13. prosince, starší čekala Vánoční hala den poté - v sobotu. A nejen to. Ve stejný den se druhá část boskovických reeprezentantů vypravila do Vranova na běh vranovským žlebem. Zasloužený oddech tak přišel až v neděli.

V pátek jsme do ostravských Vítkovic vyslali naše nerozlučné duo Křížová-Šamšulová a celá Vánoční hala mladšího žactva patřila Viktorii Křížové. Nejprve si holky zaběhly 60 metrů, kde se Martina Šamšulová jen těsně nedostala do finále. Viky naopak s přehledem strčila do kapsy všechny své konkurentky a skončila na prvním místě. Navíc si vytvořila nový osobní rekord v hale - 8,13 sekund. Boskovické úspěchy však nekončily u šedesátky, běh na 150 metrů měl podobný výsledek. Viky Křížová i tentokrát brala zlato, když se jako jediná dostala pod dvacet vteřin a s časem 19,47 sekudn si vytvořila další osobák v hale. Marťa Šamšulová pak brala dělené čtvrté místo a pomyslnou bramborovou medaili. I ona si však vylepčila osobní maximum na nových 20,33 sekund. Posledním pátečním během holek bylo 300 metrů. Viky pokračovala ve své dominanci a přidala se k ní i Marťa. Obě atletky si i na této trati vylepšily osobáky v hale, kdy první Viky doběhla s časem 41,65 sekund a druhá Marťa měla 42,89 sekund.

Sobotní Vánoční halu staršího žactva odstartoval Alexej Petečel, který bohužel nepostoupil do finále běhu na 60 metrů. Pokračoval ovšem během na 150 metrů, kde se k němu připojili i Timothy Bresser s Danielem Herčíkem. Nejlépe skončil první zmíněný Alexej, jenž bral jedenácté místo. Timothy s Danielem pak doběhli na 36. a 37. místě. Ve běhu na 300 metrů se Alexeji dařilo lépe a díky novému osobnímu maximu v hale a času 39,44 sekund skončil čtvrtý. Timothy a Daniel brali 21. a 23. místo. Jako předposlední se ukázal Matyáš Charvát, který bojoval o co nejlepší umístění v běhu na 1500 metrů. Jen těsně se mu nepodařilo dosáhnout na medailové příčky a musel se tak spokojit s bramborovou medailí stejně jako Marťa den předtím. Možné zklamání však zmírnil fakt, že i on si zlepšil osobák v hale, a to o 20 sekund na čas 4:33,35. Třešničkou na závěr pak byla štafeta žáků na 4x200 metrů. Čtveřice Herčík-Charvát-Bresser-Patečel naneštěstí nedokázala uspět a brala pátou příčku.

Ve stejný den, ovšem blíž domovu, soutěžili další Boskované a Boskovanky ve Vranově. Na Vranovském žlebu si opět zaběhla Viky Křížová, která tentorkát v běhu na 1500 metrů skončila na druhém místě za svojí soupeřkou z Brna. O půl hodiny později vystartovala Nela Meluzínová, jež ve velké konkurenci v běhu 800 metrů uzmula, se ztrátou osmnácti vteřin an vítězku, sedmou příčku. Stejný běh čekal i Dominika Dostála, ten však na prvního atleta z Kuřimi nestačil jen o sedm vteřin a doběhl tak druhý. Posledním z našich mladých talentů byl Dan Nejezchleb, který se s ostatními atlety utkal v běhu na 500 metrů. Dan ovšem v konkurenci neobstál nejlépe a bral dvanácté místo. V neposlední řadě jsme pak už klasicky měli zastoupení i v hlavním závodu, kde náš oddíl reprezentovala Radmila Centnerová. Radmila dokončila běh na 6,1 kilometru jako 16. mezi ženami a 61. celkově.

Před Vánocemi se nám program zaplnil do plna. Teď už si však dáme menší oddech, za týden rozbalíme dárečky a pokud nesníme příliš cukroví, čeká nás ještě před Silvestrem další běh. 30. prosince zavítáme do Okrouhlé.