Nízký počet závodů vyvážily skvělé výsledky

13.01.2020 11:21

Byť jsme se tentokrát vydali pouze jednou do Brna, naše návštěva byla víc než uspokojivá. Mladé boskovické naděje sbíraly v pátek 10. ledna skvělé výsledky, často doplněné o medaile, zleva i zprava a neměly tak důvod vracet se domů bez úsměvů na tváři.

Páteční atletické odpoledne na Moravské Slavii odstartoval v 16.00 běh mladších žáků na 60 metrů. Jediným Boskovanem ve své kategorii byl Matěj Krenželok, jenž se bohužel neprobojoval do finále a skončil na devátém místě. Ve stejný čas startovala i Martina Šamšulová, která bojovala v konkurenci mladších žákyň. Marťa si po suverénním výkonu v rozběhu, kde se jako jediná dostala pod devět vteřin, ještě vylepšila čas ve finále. Právem jí tak náležela zlatá medaile. Dominik Dostál měl po rozběhu v atletické přípravce hochů, rovněž na 60 metrech, až třetí nejlepší výsledek, s příchodem finále však soupeře předběhl a bral prvenství. V kategorii atletické přípravky dívek soutěžily Barbora Krejčí s Nelou Meluzínovou. Nela se po rozběhu na 60 metrů dlouhé dráze bohužel nedostala do finálové čtyřky, což se ovšem nedá říct o druhé Báře. Ve finále se pak Báře jako jediné podařilo prolomit devítivteřinovou hranici a svému oddílu tak vyhrála další zlato.

Následoval běh na 600 metrů. Matěj Krenželok si tentokrát polepšil na páté místo, stupně vítězů však byly stále daleko. Marťa Šamšulová opět skončila na první příčce, když se jako jediná tentokrát dostala pod dvě minuty. Dominik Dostál se v kategorii atletické přípravky hochů umístil na třetím místě a náležela mu tak bronzová medaile. Stejný běh pak už čekal jen boskovskou dvojici Krejčí-Meluzínová, která tentokrát bohužel nedosáhla na cenný kov. Bára Krejčí skončila pátá a Nela Meluzínová hned za ní šestá. Na závěr odpoledne si naši atleti a atletky skočili do dálky. Matěji Krenželokovi se skok nevydařil podle představ a bral tak až sedmnácté místo. Marťa Šamšulová si naopak doskočila pro bronz. Na Marťu navázal Dominik Dostál, kterému bronz nestačil a odešel dokonce se stříbrem na krku. Bára Krejčí do oddílové sbírky přidala poslední, bronzovou, medaili, Nela Meluzínová skočila nejdál na pátou příčku.

Čtyři zlata, jedno stříbro a tři bronzy z jedné vyjížďky do Brna? To vidíme jako skvělý výsledek a další úspěch pro Elite Sport Boskovice. Jestli bude nový rok pokračovat i dál tak dobře, máme se na co těšit!