O víkendu jsme bojovali na mistrovství. Čtyři z šesti získali medaile

01.07.2020 11:02

Menší účast, ale obtížsnější konkurence. Uplynulý víkend se naši atleti a atletky vydali reprezentovat Boskovice hned na dvě mistrovství. První bylo v kategorii staršího žactva, kam zamířili čtyři Boskované, druhé pak v kategoriích dorostenců a juniorek, kam vyrazila pouze poloviční výprava. Bez ohledu na konkurenci jsme ukázali, že patříme ke špičce a z šesti členů našeho klubu se čtyři vrátili s cenným kovem na krku.

Čtyři reprezentanti staršího žactva Elite Sport Boskovice zamířili v sobotu 27. června do Břeclavi. První stanul na startovní čáře Timothy Bresser, když před sebou měl trať běhu na 60 metrů. V konkurenci dalších jednadvaceti běžců se s časem 8,38 vteřiny umístil na patnáctém místě a do finále tak již nepokračoval. Viktorie Křížová, jež běžela stejný běh hned po Timu, si naopak časem 8,21 vteřiny zajistila pozici ve finálovém běhu. Následně pak ještě o sedm setin vteřiny zrychlila a doběhla si pro těsné čtvrté místo. Natálii Horákové sice skončila o několik příček za Viky, ovšem vylepšila si svůj osobní rekord na 9,22 vteřiny. Pětadvacáté místo ji tudíž netrápilo. Následovala sto padesátka. Tim si vylepšil pozici, když zaběhl svůj dosud nejlepší čas 19,92 vteřiny. Po proběhnutí cílovou čárou tak viděl, že mu náleží jedenácté místo. Z děvčat tentokrát běžela jen Viky, ovšem vydala jako za dvě. Nový osobák 19,37 vteřiny jí zajistil bronzovou medaili na krku. A u bronzu nezůstalo. Hned v dalším běhu na 300 metrů Viky navázala na předchozí formu a časem 40,92 jí jen o tři setiny uteklo zlato. Stříbro si však na krk pověsila. O několik desítek minut později čekala Matyáše Charváta výzva v podobě 1500 metrů. Naneštěstí nedosáhl na bronz a musel se spokojit s pomyslnou bramborovou medailí, když po 4 minutách a 38,54 vteřiny hlavou protnul cílovou čáru. Natka se rozhodla pro osvěžení od běžného běhu a vyzvala na souboj překážky. V běhu dlouhém 100 metrů zaznamenala svůj dosud nejlepší čas 18,52 vteřiny a skončila šestá. A nezalekla se ani 200 metrů, kde jí s časem 36,52 vteřiny náleželo osmé místo. Chlapci se v neposlední řadě vydali také na skok daleký a hod kladivem. První zmíněná disciplína čekala na Tima, jenž si díky osobnímu rekordu 5,08 metru zajistil sedmou příčku mezi čtrnácti atlety. I Matyáš zaznamenal nejlepší dosavadní výkon a 20,96 metru mu vyneslo stříbrnou medaili.

Neděle 28. června nabídla poloviční porci Boskovanů ve Znojmě. Alexej Petečel si mezi dorostenci zaběhl dvoustovku a čtyřstovku a rozhodně se neměl za co stydět. Na kratší ze dvou tratí zaznamenal osobák 24,53 vteřiny, díky kterému skončil na jedenácté příčce z osmnácti. Stejně tak vylepšené osobní maximum z běhu na 400 metrů mu však vyneslo už stříbrnou medaili, kterou si zasloužil časem 54,14 vteřiny. Druhou vyslankyní Elite Sport Boskovice byla Tereza Charvátová, jež mezi juniorkami soutěžila v běhu na 1500 metrů a hodu oštěpem. Čas 5:48,28 jí po kilometru a půl zajistil bronzovou medaili. V hodu oštěpem už však tak úspěšná nebyla, a i přes svůj dosud nejlepší výkon 19,87 metru brala páté místo.