O víkendu jsme ovladli Blansko a bodovali v Rudici

14.10.2019 11:16

Osm stupňů nad nulou a zataženo, i přesto však boskovické atletky a atleti běželi blanenskou Podzimní desítku na dráze. Holky, kluci i dospělí tam totiž v sobotu sbírali body do Okresní běžecké ligy. A že se jim dařilo. Nezůstalo však jen u Podzimní desítky. V neděli pokračovali do Rudice, kde už za svitu slunce oběhli Klostermannovu studánku.

Sobotní dopoledne v Blansku odstartovalo dětskými závody. Pro náš oddíl začalo deset minut po déváte hodině, kdy nejmladší holky měřily síly v běhu na 100m. Bára Kopecká doběhla na čtvrtém místě za třemi o rok staršími děvčaty z Blanska. Stejný běh následně čekal také nejmladší chlapce. Šimon Bernard doběhl na výborném prvním místě a Dan Nejezchleb získal neméně cenný bronz. Poslední kategorií bez bodů do ligy pak byla přípravka mladších dívek. Anna Šafránková se po doběhnutí 200m mohla radovat ze třetího místa.

Následovaly běhy, v nichž atleti bojovali o body do Okresní běžecké ligy. V kategorii přípravky dívek kralovaly běhu na 400m naše holky. První místo ovládla Bára Krejčí, čtvrtou příčku brala Hana Vávrů, sedmá skončila Anna Jurová, Nela Meluzínová byla osmá, desátá pozice patřila Lucce Koudelkové a třináctá doběhla Simona Hegedüšová. Nejvíc bodů ve stejném závodě přípravky chlapců bral opět náš běžec - Dominik Dostál. Čtvrté místo náleželo Michalu Herčíkovi a sedmý skončil Jiří Zavřel. Mladší žákyně a žáky čekalo 800m a opět jsme slavili. V kategorii dívek braly první dvě místa suverréně Viky Křížová s Marťou Šamšulovou. Pátá pak skončila Adéla Zavřelová. Ani kluci ovšem neváhali a Jáchym Šafránek si z druhého místa připsal nejvíc bodů do běžecké ligy. Následovali ho pátý Matyáš Koudelka a šestý Luboš Horák. Před hlavní závodem pak zbývaly dva běhy na 1600m. Nejprve vystartovaly starší žákyně, kde Adéla Kubinová brala zlato. Z bronzu a cenných bodů se pak mohla radovat Lucie Tobiášová. Nas dva ze tří stupňů vítězů v kategorii starších žáků se opět postavili reprezentanti našeho oddílu. Matyáš Charvát proběhl cílem jako druhý a Alexej Patečel za ním jako třetí. Daniel Herčík pak bral šesté místo. Program završil hlavní běh na 10km, vše kterém získal Tomáš Jančík šesté místo, Josef Weis desáté a druhá nejmladší běžkyně Radmila Centnerová dvacáté místo.

Neděli pak mírně ohřálo slunce a v deseti stupních nad nulou se boskovičtí atleti vydali do Rudice. Stejně jako předchozí den začaly nejprve závody dětí. Z chlapců bral na 90m běhu prvenství Dan Nejezchleb. V závodu žákyň na 370m si pak Anna Šafránková připsala třetí místo. A ve stejně dlouhém běhu poté Mirek Šustáček skončil šestý.

Závody následujících kategorií pro atlety znamenaly další body do běžecké ligy. V přípravce dívek nestačila Bára Krejčí pouze na jednu atletku a z běhu na 500m si tak odnesla druhé místo. Osmá příčka náležela Nele Meluzínové a desátá skončila Anna Jurová. Stejně dlouhý závod v přípravce chlapců patřil, podobně jako v Blansku, Dominiku Dostálovi, jenž zopakoval první místo. Jáchymu Šafránkovi v mladších žácích tentokrát ovšem nestačilo stříbro a po 1100 metrech si tak doběhl pro zlato. Luboš Horák ho následoval z šestého místa. Starší žákyně pak čekal závod na 1500m. Adéla Kubinová v cíli brala třetí místo. Matyáš Charvát s Alexejem Patečelem ve stejném závodě zopakovali svůj úspěch z Blanska a opět brali stříbro s bronzem. Matyášovi však tentokrát na zlato chyběly necelé dvě desetiny sekundy. Jako šestý je doplnil Petr Skořepa. Poslední kategorií před hlavním závodem byla směs žen, juniorů a juniorek, v níž Adriana Horňová vybojovala šesté místo a Petr Skořepa dokončil běh na 6km jako osmadvacátý. V závodu kolem Klostermannovy studánky na 12 km jsme pak měli pouze jednoho atleta - Tomáše Jančíka -, který ovšem získal sedmé místo a spoustu cenných bodů.

Stává se z toho sice klišé, ale opět jsme měli úspěšný víkend!