O víkendu jsme závodili až v Austrálii

09.12.2019 10:49

Sobotní odpoledne sedmého listopadu jsme využili do plna. Neběželi jsme totiž jeden závod, ale rovnou dva. O chvíli dřív odstartoval Pomerančový mítínk v Jablonci nad Nisou, hned po něm pak Mikulášský běh Světlou. Neděle se netradičně nesla ve znamení Boskovic až v Austrálii, kde sourozenci Zavřelovi vyrazili do boje v triatlonu.

Na Pomerančový mítínk sice nevyjelo mnoho boskovických reprezentantů, což ovšem neznamenalo, že jsme nezanechali stopu. Z děvčat soutěžily o medaile Viktorie Křížová s Martinou Šamšulovou. A začaly hned u běhu na 60 metrů. Viky Křížová si ve finále A doběhla pro třetí místo a Marťa Šamšulová skončila ve finále B pátá. Zatímco Marťa se mohla posunou o příčku výš, kdyby zopakovala svůj výkon z rozběhu, Viky jej naopak vylepšila. Běh mladších žákyň na 300 metrů už ovšem suverénně ovladly Boskovice. Viky se jako jediná dostala po 46 vteřin a Marťa ze všech běžkyň nestačila pouze na jednu, a to pouze o jednu setinu vteřiny. Děvčata si kromě běhu také skočila do dálky, kde však nesklidila takový úspěch. Marťa ve finále C doskočila pro dělené deváté místo a Viky ve finále A náležela dvanáctá příčka. Běhali ovšem také chlapci. Alexej Patečel si ve finále běhu na 60 metrů mezi všemi žáky doběhl pro páté místo a na 300 metrů dlouhé trati bral ve svém běhu třetí místo. K boskovickému týmu v Jablonci nad Nisou patřil v neposlední řadě také Matyáš Charvát, který si ve svém běhu po 800 metrech mezi žáky doběhl pro páté místo. Z druhého běhu měl pak lepší čas pouze jediný běžec.

Jakmile už znali výsledky všichni atleti v Jablonci, znali je také všichni ve Světlé. V nejmladší kategorii naše šestileté reprezentantky Leona Eclerová, Bára Kopecká a Berenika Ševčíková obsadily výborné první, druhé a čtvrté místo. Mohly pak podpořit své starší kolegy a kolegyně v kategorii od sedmi do devíti let. Mezi nimi si nejlepší čas připsal Filip Ecler, který tak zopakoval boskovické první místo. Těsně druhá pak doběhla naše Sofie Skořepová. Samuel Ševčík, bral čtvrté místo a hned za ním byl na pátý Dan Nejezchleb. Z osmé příčky je pak následoval Vojtěch Mazal a z deváté Mirek Šustáček. Šimon Řehák byl bohužel diskvalifikovaný. V kategorii nad deset let se nám dařilo podstatně víc. Matyáš Koudelka si doběhl pro suverénní první místo a ze třetí pozice ho doplnil Dominik Dostál, kterému na druhé místo chyběla jediná vteřina. Čtvrtá skončila Barbora Krejčí, již ze sedmé a osmé příčky následovaly Nela Meluzínová a Lucie Koudelková. V hlavním běhu na 5 kilometrů náležel třetí nejlepší výkon našemu Tomáši Jančíkovi. Tereza Charvátová pak vyhrála mezi juniorkami i ženami a Adéla Kubinová skončila hned za ní druhá. Dohromady měli navíc všichni tři běžci jako tým nejlepší průměrný čas. A aby toho nebylo málo, Adélu Kubinovou zvolili třetí největší skokankou roku, protože si od loňského běhu polepšila o téměř minutu a půl.

Neděle pak měla exotický nádech. Sourozenci Jerry a Adéla Zavřelovi se v australském zálivu Raby v Brisbanu utkali s tamnějšími atlety. Mladší Jerry si už před sedmou hodinou ranní australského času zaplaval 100 metrů, na kole odšlapal 2 kilometry a zaběhl 500 metrů. Čas těsně přes deset minut mu ve věkové kategorii mezi deseti a jedenácti roky přiřadil třiadvacáté místo. Jerryho sestra Adéla uplavala 200 metrů, odšlapala 5 kilometrů a uběhla 2 kilometry. V kategorii do čtrnácti let jí pak náleželo patnácté místo.

Zatímco někteří se s blížícími se Vánocemi ladí do klidné a pohodlné nálady, my nepřestáváme a dál makáme!