Od závodů si na chvíli oddechneme

12.03.2020 11:38

Všichni už pravděpodobně zaregistrovali vzniklou situaci a nová opatření související s koronavirem. Nařízení a zákazy se bohužel nevyhly ani nám a jsme tak nucení přerušit každovíkendové závody.

Český atletický svaz vydal na svých webových stránkách prohlášení, kde vyzývá k dodržování zákazu pořádání akcí s více než sto lidmi. "S ohledem na rozhodnutí Bezpečnostní rady České republiky, kdy s účinností od 10. března 2020 od 18 hodin zakazují hromadné akce, kde je najednou více než 100 osob, apeluje Český atletický svaz na pořadatele atletických závodů včetně závodů mimo dráhu, krajské atletické svazy a oddíly a kluby ČAS o dodržování tohoto rozhodnutí," uvedl svaz. Dodal také, že zmíněná omezení platí i pro atletické tréniniky včetně těch v atletických halách, semináře a školení Českého atletického svazu či soustředění Sportovních center mládeže na území České republiky a další podobné akce.

Česká triatlonová asociace tudíž musela zrušit závody nejedné své série. Bude se však snažit termíny přesunout, aby se závody mohly uskutečnit později. "Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která od dnešního dne až do odvolání zakázala konání všech sportovních akcí s účastí nad 100 lidí, se v tuto chvíli nemohou uskutečnit ani závody Českého poháru v aquatlonu a další plánované akce. Budeme usilovat o to, aby se závody uskutečnily v nových, pozdějších termínech a nedošlo tak k jejich úplnému zrušení. O dalším Vývoji vás budeme co nejdříve informovat," napsala asociace na svém webu.

Zrušený byl také nejbližší závod Brněnského běžeckého poháru, a sice sobotní Běh kolem Myslivny. Ten však nebude nahrazený. U následujících závodů BBP, kterým je například Brněnská přehrada, zatím není možnost náhradních termínů jistá.

Nemáme tedy na výběr a teď můžeme pouze trénovat. Tréninky však v našem případě nejsou problémem a lze v nich pokračovat. Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet a snad, jakmile obnoví závody, naskočíme zpět v ještě lepší formě, než v jaké jsme skončili.