Padaly osobáky a v čele s Šamšulovou přibývaly body

11.06.2020 11:23

Tentokrát jsme poněkud netradičně ve středu 10. června vyběhli na tratě, předali štafety, skočili a vrhli. V Brně jsme totiž soutěžili v prvním kole krajského přeboru družstev mladšího žactva. A v čem že jsme to vlastně soutěžili? Jednalo se o běh na 60 metrů, běh na 150 metrů, běh na 800 metrů, štafetu na 4x60 metrů, skok do dálky, hod koulí a hod kriketovým míčkem. Bylo to nabité odpoledne, ale odjeli jsme s – pro někoho až překvapivými – výsledky.

Nelze začít jinak než šedesátkou. V podání mladších žákyň byla velmi přesvědčivá a jako jediný klub jsme měli hned tři zástupkyně v nejlepší desítce. Prvního místa se suverénně ujala Martina Šamšulová, která měla s časem 8,44 vteřiny náskok tří desetin na soupeřku za ní. První místo zároveň znamenalo zisk deseti bodů na společné konto Elite Sportu. Neméně cenných 7,5 bodu přidala Barbora Krejčí z děleného třetího místa. Čas 8,82 vteřiny pro ni znamenal nové osobní maximum, a navíc měla jako jediná z první desítky závodnic hendikep jednoho až dvou let na ostatní. Vyjímečně však mohla startovat i jako ročník 2009. Desítku pak uzavřela Valentina Petečelová, jež si svým časem 9,17 vteřiny rovněž zvýšila osobák. Pomohla tak svému klubu bodem a půl. Nela Meluzínová skončila na celkovém 13. místě, Anna Jurová doběhla na 18. místě, Kateřina Ondráčková pak na 38. místě z šedesáti účastnic. Mladší žáci sice tolik nebodovali, ovšem nedoběhli s nulou. Luboš Horák se z desátého místa s časem 8,96 vteřiny postaral o bod do elitní kasy. Šestnáctému Matěji Krenželokovi bohužel nenáležely žádné body, a to ani přes ztrátu pouhých tří desetin sekundy. Michal Herčík si následně připsal 26. příčku a David Veselý skončil devětadvacátý ze 43 běžců.

Byť jsme v běhu na 150 metrů měli v kategorii mladších žáků jen jednoho zástupce, Dominik Dostál zaznamenal úspěch. Kromě zlepšení osobního maxima na čas 22,18 vteřiny navíc proběhl cílem jako sedmý a připsal tak Boskovanům další čtyři body. Mezi mladšími žákyněmi bylo zastoupení opět hojnější. A tentokrát jsme obsadili většinu stupňů vítězů. Marťa Šamšulová nedala soupeřkám šanci a s časem 20,05 brala zlato. Opět si také zlepšila osobák. Jako druhá skončila mladá Bára Krejčí, které náležel čas 21,30 vteřiny a stejně jako v případě Marti znamenal nové osobní maximum. Bodující trojici Boskovanek uzavřela Valentina Petečelová, která s časem 22,18 vteřiny brala sedmou příčku a nový osobní rekord pro daný běh. Společně holky nasbíraly 24 bodů. Anna Jurová pak doběhla na 16. pozici, 20. skončila Hana Vávrů, 26. Katka Ondráčková a 30. Nela Meluzínová z celkových 57 účastnic. Všechna děvčata už bohužel bez bodů.

I v osmistovce jsme zaznamenali úspěch. Jáchym Šafránek doběhl mezi mladšími žáky jako stříbrný. Výsledný čas 2:33,51 mu kromě nového osobního rekordu připsal také devět bodů pro svůj klub. O pouhou jednu příčku za body skončil Matěj Krenželok, jemuž s časem 2:41,22 náležela jedenáctá pozice. Podobně jako u jeho kolegy, i pro Matěje znamenal jeho čas rekord. Mladší žákyně na osmistovce dominovaly. Marťa Šamšulová si znovu doběhla pro zlato a znovu pro osobák. Tentokrát díky času 2:30,60 vteřiny. Josefína Mládenková brala s časem 2:34,88 vteřiny stříbro, kousek za medailovými příčkami pak skončila pátá Hana Vávrů, pro kterou čas 2:41,61 vteřiny znamenal také nové osobní maximum. Osmá doběhla Áďa Zavřelová, která – rovněž s novým osobákem 2:43,30 vteřiny – uzavřela boskovskou bodující čtveřici dívek. Bez bodů bohužel doběhla 19. Anna Ryšavá. Tentokrát jsme si připsali ještě víc bodů než při předchozím běhu, a sice 29.

Nechyběla ani chlapecká štafeta na 4x60 metrů. Čtveřice Horák-Krenželok-Šafránek-Veselý vyhrála svůj běh a ve výsledku skončila na skvělém třetím místě s časem 36,25 vteřiny. A co to pro nás znamenalo? Dalších osm bodů putovalo do boskovské kasy. Mezi děvčaty jsme měli hned dva štafetové týmy. Kombinace Meluzínová-Vávrů-Jurová-Ondráčková zafungovala lépe a doběhla jako sedmá. Čtveřice Zavřelová-Ševčíková-Ryšavá-Müllerová ovšem nebyla o moc pozadu a skončila desátá. Body se však počítaly pouze jedné skupině, a proto nám přibyly čtyři za sedmé místo s časem 37,09 vteřiny.

Úspěch si naši svěřenci připsali i ve skoku dalekém. Dominik Dostál si svým výkonem 4,37 metru vybojoval bronzovou medaili a zlepšil osobní maximum. Ani David Veselý se nenechal zahanbit a s 4,12 metru uzavřel první desítku skokanů z celkových sedmadvaceti. Oba tak dohromady nasbírali dalších devět bodů pro Elite Sport Boskovice. I děvčata si ukrojila svůj podíl. Valentina Petečelová si 4,17 metru doskočila pro třetí příčku a nové osobní maximum. Bára Krejčí pak s rovnými čtyřmi metry vyrovnala své osobní maximum z haly a skončila osmá. Josefína Mládenková brala 27. příčku a Alžběta Ševčíková 35. místo z celkových 46 skokanek. Boskované tak tentokrát získali 12 bodů.

Hodit kriketovým míčkem chtělo hned osm odvážlivců z našich řad. Mezi mladšími žáky bodoval Luboš Horák, jehož výkon 46,50 metru znamenal šestou příčku a pět bodů. Dominiku Dostálovi s Michalem Herčíkem náleželo 18. respektive 19. místo a Jáchym Šafránek skončil jako čtyřiadvacátý z 35 účastníků. Mezi děvčaty se nejlépe dařilo Josefíně Mládenkové, jež skončila s 32,41 metru osmá. Její tři body byly jedinými pro Boskovice, protože její kolegyně Alžběta Ševčíková, Áďa Zavřelová a Anna Ryšavá obsadily čtrnáctou, patnáctou a šestnáctou pozici.

Na vrh tříkilovou koulí si troufnul pouze Michal Herčík, který zaznamenal 5,41 metru. Jeho výkon bohužel stačil pouze na 13. místo z patnácti a žádné body.
Všechny zmíněné výkony pak ve výsledku znamenaly výborné druhé místo pro mladší žákyně, kde nás předběhlo pouze Brno, a rovněž skvělé páté místo pro mladší žáky, kteří nestačili na Brno a Kuřim. Marťa Šamšulová navíc byla s 33 body nejvíce bodující atletkou mezi všemi účastníky. Jen pět účastnic pak nasbíralo víc bodů než Bára Krejčí.