Po Mistrovství jihomoravského kraje se nám na krcích leskly cenné kovy

20.01.2020 11:24

V pátek, sobotu i neděli byl na programu běh. Začali jsme mistrovstvím a skončili ovládnutím Okresní běžecké ligy. Úspěchy se jen hrnuly a my už vyhlížíme další příležitost k bodování.

Tentokrát jsme víkend odstartovali v pátek 18. ledna v ostravských Vítkovicích na Mistrovství jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva v hale. Na začátek se nám ovšem dařilo víc než dobře. Jako první vyběhl Daniel Herčík na trati dlouhé 60 metrů. Bohužel se mu nepodařilo probojovat do finále a v konkurenci téměř padesátí běžců bral v kategorii žáků 34. příčku. Stejný běh čekal i mladší žáky, kde klub Elite Sport Boskovice reprezentovali Dominik Dostál s Michalem Herčíkem. Pro Michala sice skončil po rozběhu, Dominik však pokračoval do finále. Naneštěstí se mu nedařilo tak, jak chtěl a cílem proběhl jako devátý. Michal bral 29. místo, nutno ovšem dodat, že opět v konkurenci padesáti dalších mladíků. Viktorie Křížová dokázala porazit většinu svých soupeřek a z šedesátky si po postupu do finále odnesla stříbrnou medaili. Nechala tak za sebou víc než šedesát běžkyní. Jako by se mělo s každou kategorií přidávat účastníků, mladších žákyní už bylo přes sedmdesát. Naše holky si z toho ale nic nedělaly. Martina Šamšulová chtěla zlato víc než kdo jiný a také si pro něj doběhla. Výborné sedmé místo pak náleželo Barboře Krejčí, Nela Meluzínová skončila sedmnáctá a Anna Jourová brala 53. pozici. Dále čekal mladší žáky běh na 150 metrů, kde tentokrát běžel pouze Michal Herčík, jenž se nakonec musel spokojit se šestnáctým místem. Hned po proběhnutí Michala cílem startovala na stejné dráze Viky. Ta měla čas pod dvacet vteřin, ovšem nebyla jediná. Bohužel ji předběhla ještě brněnská soupeřka a Viky tudíž znovu brala stříbro. Značně širší sestava děvčat běžela 150 metrů v kategorii mladších žákyň. Marťa Šamšulová opět předvedla, že si nezaslouží nic jiného než první místo a druhé Vyškovance takzvaně ukázala záda. Bára Krejčí tentokrát jen těsně nedosáhla na stupně vítězů a vyhrála tak pouze pomyslnou bramborovou medaili. Nele Meluzínové náleželo 27. místo, Aničce Jourové 37. místo, Alžběta Ševčíková skončila na 43. příčce, Tarah Schindlerová brala 46. příčku a Kateřina Ondráčková doběhla na 51. pozici.

Páteční odpoledne pokračovalo během mladších žáků na 300 metrů. Matěj Krenželok skončil těsně nad středem tabulky, když doběhl devátý. Viky Křížová mezi žákyněmi opět těsně nedosáhla na vrchol a připsala si tak už své třetí stříbro. Taky Marťa Šamšulová pokračovala ve svých dosavadních výsledcích a získala další zlatou medaili. Další Boskovanky finišovaly běh na 300 metrů z následujících pozic: 7. Bára Krejčí,11. Tarah Schindlerová, 14. Hana Vávrů, 24. Nela Meluzínová a 26: Katka Ondráčková. V běhu žáků na 800 metrů se Daniel Herčík umístil jako osmý a předběhl tak sedm soupeřů. Mezi mladšími žáky znovu soutěžila dvojice Krenželok-Dostál. První zníměný tentokrát mohl slavit stříbro, Dostál pak skončil devátý. Mezi žákyněmi zase brala Natálie Horáková sedmé místo. Matyáš Charvát uzmul v běhu na 1500 metrů skvělé druhé místo, kdy na prvního rivala z Brna nestačil o necelé dvě vteřiny. Poněkud ztížený běh měla žákyně Natka Horáková, která se rozhodla skákat přes překážky, a nakonec jí náležela jedenáctá příčka. Překvapením byla štafeta mladšího žactva na 4x200 metrů, kde čtveřice Meluzínová-Dostál-Krejčí-Krenželok získala stříbrnou medaili, a to i přes fakt, že jsou teprve ročníky 2009, tedy přípravka. Ve skoku vysokém pak Tarah Schindlerová brala deváté místo a Dominik Dostál zase ve skoku dalekém šestou příčku. Skok daleký mladších žákyň přinesl Haně Vávrů šesté místo ve své skupině a Alžbětě Ševčíkové osmnácté místo ve skupině. Matyáš Charvát také vrhal čtyřkilovou koulí, kterou si dohodil až na desátou příčku výsledkové listiny. V pořadí medailí nakonec Elite Sport Boskovice bral, se třemi zlatými a šesti stříbrnými, třetí místo.

Někteří boskovičtí atleti a atletky v sobotu 18. ledna dopoledne pokračovali do Radostic na Radostickou nerezovou desítku. Jako první se na start běhu na 1,8 kilometru postavila Viky Křížová a doběhla si pro bronz. Nela Meluzínová brala na o poznání kratší trati - 750 metrů - devátou příčku. Dominik Dostál byl na stejné trati poněkud úspěšnější a vybojoval třetí místo s bronzem. Danu Nejezchlebovi se tolik nedařilo a v běhu na 200 metrů skončil až na desátém místě. Poslední boskovskou běžkyní pak byla Radmila Centnerová, která si v hlavním závodu na 4,55 kilometru doběhla pro 55. pozici celkově, sedmnáctou mezi ženami. Byla však nejmladší běžkyní v dané kategorii.

Třešničkou na dortu bylo nedělní vyhlášení výsledků Okresní běžecké ligy roku 2019 ve Spešově. Tomáš Jančík se těšil skvělému třetímu místu mezi muži, Vojtěch Grün se umístil jako jednatřicátý, Josef Weis pak skončil na 51. příčce, Patrik Plhoň na 124. příčce a Jan Žůrek na 308. příčce. Mezi ženami si nejlépe vedla šestnáctá Michaela Farská, třicátá skončila Monika Procházková, Margrita Jalová brala 47. místo a Eva Klevetová 72. místo. Kategorii juniorek ovládla Radmila Centnerová a těsně za ní skončila čtvrtá Tereza Charvátová. Starší žákyně náležely Adéle Kubinové a Lucie Tobiášová byla pátá. Starším žákům kraloval Matyáš Charvát. Petru Skořepovi náleželo šesté místo, Alexeji Petečelovi sedmé místo, Timothy Bresserovi deváté a Danielu Herčíkovi dvanácté. Mladším žákyním vládla známá dvojice Křížová-Šamšulová, Adéla Zavřelová pak skončila sedmá. Mezi mladšími žáky se na prvním místě usadil Jáchym Šafránek, kterému šlapal na paty třetí Luboš Horák. Matyáš Koudelka si vyběhal patnácté místo. V přípravce dívek už jsme nedosáhli na první místo, ovšem Bára Krejčí uzmula výbornou třetí příčku, Nela Meluzínová čtvrtou a Anička Jourová šestou. Haně Vávrové náleželo dvanácté místo a Simoně Hegedüšové osmnácté. Lucie Koudelková pak skončila na 35. pozici a Izabela Slámová o dvě příčky za ní. Posledním Boskovanem byl Dominik Dostál, který ovládl špičku chlapecké přípravky.

Nabitější víkend jsme v poslední době asi neměli. Což ovšem neznamená, že bychom chtěli polevit. Tyto úspěchy nám ukazují, že odvádíme dobrou práci, trénujeme a nebe je limitem.