Po soustředění jsme opět v akci a bodujeme

26.08.2020 10:11

Nejprve jsme se připravovali na Suchým, pak jsme zase naskočili do akce. Konec uplynulého týdne pro boskovický Elite Sport znamenal dalších dvacet medailí do sbírky. Což ale není vše, protože nejmladší z nás si hlavně zvedali osobáky, co to šlo.

Největšími výletními dny boskovických atletů byly neděle s pondělím. V poslední den uplynulého týdne 23. srpna vyjelo hned deset reprezentantů Elite Sport Boskovice na Loštický triatlon, odkud se vrátili s šesti medailemi. Všechny čekala stejná kombinace, až na jednoho. Jiří Zavřel otestoval svoje dovednosti mezi hochy do deseti let na 133 metrech plavání, 3,6 kilometrech jízdy na kole a 1,2 kilometrech běhu. Byl však jedním z boskovické čtveřice, kteří nedosáhli na medailové příčky. S časem 26:06 si totiž doběhl pro čtvrté místo. Zbytek Boskovanů měl v různých kategoriích víc metrů v nohách, startovali totiž na 200 metrech plavání, 7,2 kilometrech jízdy na kole a 1,8 kilometrech běhu. Jáchym Šafránek si mezi hochy do 12 let vydobyl zlato. Stačilo mu k tomu 30 minut a 52 vteřin. Se stříbrem na krku skončil Matěj Kovařčík, který potřeboval o 32 vteřin více. Boskovickou medailovou trojici uzavřel Filip Kraus s časem 31:28. Také v hoších do 14 let jsme kralovali. Matyáš Charvát si zapsal nejrychlejší čas 30:39 a náleželo mu prvenství. Jeho jmenovec Matyáš Koudelka se však musel spokojit s pomyslnou bramborovou medailí a časem 33:06. Také děvčata brala medaile. Mezi našimi dívkami do 12 let doběhla nejlépe Adéla Zavřelová, když protnula cílovou čáru za 31 minut a 12 vteřin a získala tak stříbro. Anna Ryšavá s Lucií Koudelkovou pak bohužel nečekaly stupně vítězů, když s časy 34:46 a 36:12 skončily čtvrtá a pátá. Poslední zlato pak přidala Natálie Horáková, která zmíněnou výzvu zvládla za 32 minut a 47 sekund a stanula tak na vrcholu kategorie do 14 let. Fotoalbum z Loštického triatlonu najdete na webu Rajče.net.

Zadruhé jsme v pondělí 24. srpna vycestovali do Brna, přesněji do areálu Moravské Slavie na Morenda Mítink 2020. Sedmizubá sestava v podání Křížová-Šamšulová-Dostál-Krejčí-Meluzínová si vedla více než dobře a usilovně pracovala na zlepšování svých osobních rekordů. Viktorie Křížová s Martinou Šamšulovou stanuly na trati šedesátky, každá ve své kategorii, a obě dvě se zasloužily o druhá místa. Viky zastavila čas na 8,25 vteřiny a Marťa o chvíli později na 8,45 vteřiny. Viky se v následně ještě zlepšila v běhu na 300 metrů, kde s časem 40,83 vteřiny zaznamenala své sezónní maximum a doběhla si pro nejlepší možné umístění. Marťa zopakovala svůj stříbrný úspěch a připsala si čas 42,56 sekundy. Do Brna však vyrazily také mladší atleti a atletky z atletické přípravky, a všichni si zvedali osobní maxima. Nejúspěšnějším Boskovanem byl Dominik Dostál, jenž si ze tří disciplín odnesl tři zlaté medaile. Šedesátku zaběhl za 8,85 vteřiny, běh na 600 metrů dokončil za minutu a 52,6 sekundy, a také do dálky skočil nejdál – 4,61 metru. Všechno zlata, všechno osobáky. Z druhých míst Dominika kopírovala Barbora Krejčí. Šedesátku zaběhla ještě rychleji (8,68 s), na 600 metrů potřebovala jen o dvě a půl vteřiny více času (1:52,96 s) a do dálky skočila 4,27 metru. Rovněž si ve všech disciplínách zvedla osobní rekordy, ovšem i takové výkony jí stačily jen na druhá místa. Mladou trojici v neposlední řadě uzavřela Nela Meluzínová. Také ona si zlepšovala osobáky, když na šedesátce doběhla s časem 9,16 vteřiny na čtvrtém místě a doskočila 3,97 metru do dálky. Jako jediná z naší výpravy vyzvala dvoukilovou kouli, jíž vrhla 6,31 metru do dálky a zajistila si tak páté místo. Fotoalbum z Morenda Mítinku najdete na webu Rajče.net, a to hned ve dvou albech.

Byť byly zmíněné dva závody těmi největšími, nebyli jedinými. Duo Eclerových – Lea s Filipem – bodovali i v sobotu 22. srpna přímo v Boskovicích. Ze zdejší zastávky Poháru Drahanské vrchoviny si Lea odvezla stříbrné druhé místo, Filip pak třetí. O den později také zavítali na triatlon Uničovský pedál, kde byl tentokrát úspěšnější Filip, jenž si vybojoval první místo. Lea pak neskončila o nic hůř jako třetí. Na YouTube se můžete podívat na video z Poháru Drahanské vrchoviny.