Po týdenní přestávce jsme opět v akci

04.11.2019 11:59

Poslední víkend se nesl ve znamení aquatlonu. Kombinace plavání a běhu se nám vydařila a ani pochmurné podzimní dny tak našim atletkám a atletům nepokazí náladu.

Nejprve jsme se v sobotu vydali na vyhlašování výsledků Českého poháru v Aquatlonu v kategorii mladšího žactva. Nečekalo nás tak ani plavání, ani běhání, ale příjemné posezení a přebírání diplomu. Boskovická Lucie Hudečková totiž ve třech závodech nasbírala jedno první a dvě druhá místa a skončila tak těsně za příbramskou Barborou Míkovou. Druhé místo je však krásným úspěchem a ukázkou, že Lucka patří mezi špičku. Nebyla ale jedinou boskovickou reprezentantkou, která sledovala vyhlašování. Na dvacátém místě skončila Adéla Zavřelová, která bohužel absolvovala jen dva závody a nemohla tudíž získat tolik bodů. Se získanými 1710 body se o příčku dělila s třebíčskou soupeřkou.

Po pohodové sobotě ani jedna z děvčat neotálela a společně se se svými kolegy z oddílu vydali do města tvarůžků na Olomoucký aquatlon mládeže. Naše mladé naděje se odprezentovaly, rozplavaly a deset minut po desáté hodině dopolední začali žáci a žákyně od 9 do 11 let. Nejlépe se umístila Anna Šafránková, která si ve své kategorii doplavala a doběhla pro druhé místo. V konkurenci starších a také hochů skončila šestá. Lucii Koudelkové ve své kategorii náleželo rovnou první místo, časově se však řadila na osmou příčku za Lucku. Posledním zástupcem oddílu Elite Sport v dané kategorii byl Jiří Zavřel, jenž ve své kategorii skončil pátý a celkově mu náleželo jedenácté místo. Následovali žáci a žákyně od 12 do 15 let, kterým jsme dominovali. Matyáš Charvát uzmul suverénní první místo, hned za ním skončila Lucie Hudečková, další byl Jáchym Šafránek, kterému šlapala na paty Natálie Horáková. Všichni získali první místa ve svých kategoriích a celkově obsadili první čtveřici. Druhá, za Luckou Hudečkovou, ve své kategorii skončila Adéla Zavřelová, jež brala šesté místo ve skupině. Na pátem Boskovany rozdělil Filip Kraus, který se k nám nově přidal. Ob pozici se potom umístil Matyáš Koudelka, který zakončil boskovickou nadvládu.

Kromě Filipa Krause se k nám přidala také Sofie Krausová, jež soutěžila mezi nejmladšími v žácích a žákyních do 8 let, odkud brala třetí místo.