Po zimní přípravě jsme zpět a v plné síle

17.03.2018 12:59

Nějakou dobu jsme se neozvali, ale to teď doženeme a věřte, že jsme se „neflákali“. Během zimy probíhala halová sezóna, které se sice moc našich členů neúčastnilo, ale když už, tak s kvalitními výkony. Také probíhal Brněnský běžecký pohár, který bude zakončen příští neděli 25.3. na Priglu. Ale pěkně postupně.

Začátkem ledna probíhaly zahajovací halové závody, kde jsme nejprve sbírali bramborové medaile, ale pak začaly cinkat i medaile. První bramboru roku 2018 brala v Brně 5.1. Áďa Kubinová na 800 m za výkon 3:00. O den později se vydali čerství dorostenci Štěpán Pohl a Sam Marek do Vítkovic, kde Sam skončil na 5. místě v závodě na 2000 metrů a Štěpán si „přivezl“ dvě brambory z tratí 300 m a 600 m. Týden na to jeli mladší žáci a starší přípravky do Brna, kde se zadařilo všem našim atletům, někteří vybojovali první letošní medaile a někteří zase první cenné zkušenosti ze závodů. Na 13. a 18. místě byla Barča Janovská za své výkony na tratích 600 metrů a 60 metrů. První halové závody to byly i pro Tima Bressera, který přidal další čtvrté místo do letošní klubové sbírky z tratě na 600 metrů, stejně se na té samé trati umístila i Marťa Šamšulová. Marťa se pak postavila ale na start 60 metrů a po doběhu nebyla jen ona sama překvapená, ale i všichni kolem, když na této trati zvítězila časem 9,25. Dále pak Viki Křížová přidala další bramboru za skok daleký a 5. místo za běh na 60 metrů, pak ale získala bronzovou medaili za běh na 600 metrů. Na start závodu na 600 metrů se také s Timem postavil Mates Charvát, který vybojoval druhé místo časem 2:02,3. Za další 2 týdny odjela Áďa Kubinová bojovat do olomoucké haly ve skoku dalekém a v běhu na 800 metrů. V dálce skončila na 16. místě a v běhu na 800 metrů obsadila hezké 6. místo. Začátkem února proběhl ve Vítkovicích prestižní mítink „Athletics Indoor Ostrava“, kde Terka Charvátová vybojovala 5. místo v běhu na 3000 metrů časem 11:30. Ve stejné hale se pak 20.2. konal stejně prestižní mítink, ale pro mladší žáky – „Youth Athletics Indoor Ostrava“. Ve skoku dalekém bojovaly holky Viki Křížová s Marťou Šamšulovou a obsadily 29., respektive 28. místo. Pak se ale holky postavily na starty běžeckých disciplín a ukázaly, co jim jde z atletických disciplín nejlépe. Viki zvítězila jak v závodě na 60 metrů (čas 8,86), tak v běhu na 800 metrů (2:36,64). Marťa startovala rovněž na 60metrové trati, kde obsadila 7. příčku a pak na trati 150 metrů, kde časem 22,89 sekundy vybojovala třetí místo. Na start nejdelšího závodu – 1500 metrů, se postavil stále se zlepšující Mates Charvát a doběhl si pro 12. místo v tomto závodě. Matesova sestra, Terka běžela 24.2. halové mistrovství ČR na 3000 m, kde obsadila 10. místo. Posledním startem našich atletů v hale byl start Viki Křížové v Praze na meziměstském utkání, kde byla nominována, aby reprezentovala Brno v běhu na 800 metrů díky svému výkonu z Vítkovické haly. Na tomto utkání, kde byly města Praha, Brno, Ostrava a Bratislava, se Viki umístila na výborném 2. místě, když čas z Vítkovic stáhla o více než 4 vteřiny a to na 2:32,01. Tímto výkonem se dokonce dostala na 7. místo republikových tabulek!

V Brněnském běžeckém poháru je momentálně odběhnuto 9 z 10 závodů a mnoho závodníků má již svá místa jistá, ale někteří o ně musí ještě zabojovat. Ve starších přípravkách mezi dívkami má bednu jistou Marťa Šamšulová. Holky před ní už bohužel bodově neporazí a skončí na krásném 3. místě. V mladších žákyních je průběžně na nepopulárním 4. místě Viki Křížová, která ale svou pozici může vylepšit, tak ji držme pěsti, ať se ji to na příštím a posledním závodě podaří. V mladších žácích je průběžně na 14. místě Mates Charvát, tady je ale nutno zdůraznit, že má jen 5 startů a do celkového hodnocení se počítá 6 nejlepších výsledků a pokud Mates na posledním závodě získá průměrný počet bodů, co má z předchozích závodů, může se ještě dostat až na 3. pozici! Ve starších žákyních je průběžně 13. Áďa Kubinová, ale ta má podobně jako Mates málo startů. Ve stejné pozici je i Terka Charvátová, která je průběžně 5. mezi dorostenkami, ale svým případným startem v posledním závodě má šanci dosáhnout až na vítězství v celém poháru. V mužích je průběžně na 5. pozici náš trenér Vojta Grün, který s největší pravděpodobností i na 5. pozici už zůstane.

Příští sobotu 24.3. se chystáme také na mistrovství ČR žáků a dorostenců v přespolním běhu do Dolní Dobrouče. Držte našim atletům pěsti a my se budeme snažit ukázat celé České Republice, že v Boskovicích je atletika na konkurenceschopné úrovni i když některé kluby a oddíly mají mnohem lepší zázemí a prostředí k trénování.

Na trénincích, které se již přesunuly kompletně ven se teď budeme hlavně připravovat na klubové přebory žactva a přípravek, kde se pokusíme vyhrávat nejen běhy, ale také skoky a vrhy. Hlavně se ale chceme účastnit v co nejvyšším možném počtu, aby si naši mladí atleti vyzkoušeli atmosféru atletických závodů ve všech možných disciplínách. Dále pak máme v plánu český pohár v aquatlonu a následně v triatlonu. Akcí, závodů a soutěží bude na jaře mnoho a všechny si je plánujeme maximálně užít!