Přebor Jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva

18.05.2017 14:56

V neděli 14.5. se na břeclavském atletickém stadionu uskutečnil přebor Jihomoravského kraje žáků. Do Břeclavi jsme jeli ve složení Tereza Charvátová, Eliška Dvořáčková, Štěpán Pohl, Matyáš Charvát a žáky doplnili z kategorie přípravek, které tyto závody čekají ve větší míře za rok ještě Viktorie Křížová a Richard Křivánek.

V kategorii mladších žáků běžel Matyáš 800 metrů. Na této trati zaběhl výkon téměř shodný se svým osobním rekordem a výsledný čas 2:45,20 stačil v silné konkurenci na 10. místo. Stejnou trať běžely i Eliška s Viktorkou. Viktorka se s konkurencí poprala o maličko lépe, i když letos ještě spadá do přípravek a skončila také na 10. místě s časem 2:46,26. Eliška skončila 12. v čase 2:53,84. Holky běžely ještě i další tratě. Teď už ale kratší. Viktorka si vyzkoušela 300 metrů a nevedla si vůbec špatně, když si časem 49,96 doběhla pro 8. místo z 22 účastnic. Posledním během holek byl běh na 150 metrů. Tohoto běhu se účastnilo dokonce 36 děvčat. Viktorka měla čas 23,37 a Eliška 24,16 a jejich časy stačily na střed startovního pole. Ríša si zaběhl trať 300 metrů s mladšími žáky, ale nevyšlo to úplně podle představ a s časem 51,71 zaostal o 2 vteřiny za svým osobním rekordem. Nicméně to nevzdal a bojoval až do konce, což se cení. Mezi staršími žáky si velmi slušně vedli Štěpán i Tereza. Tereza se postavila na start závodu na 1 500 metrů s ambicemi na medaili. I když byl závod rozběhnutý relativně pomalu, dokázala Terka posledních 400 metrů zrychlit natolik, že si vylepšila osobní rekord (starý pouze 2 týdny) o neuvěřitelných 10 vteřin a cílem proběhla jako první v čase 5:15,84. Tento čas ji také řadí na průběžné 7. místo českých tabulek na této trati a stala se tak mistryní Jihomoravského kraje. Štěpán si začíná čím dál víc oblibovat trať 300 metrů a pokrok je taky znatelný. V neděli si na této trati zlepšil osobní rekord o 1 vteřinu a čas 41,86 mu stačil na celkově 7. místo.

U všech je vidět píle a snaha se stále zlepšovat a výsledné výkony to jen potvrzují. To nás moc těší a věříme, že to ještě není vše a výkonnost našich svěřenců stále poroste.