První triatlonové závody v letošní sezóně

31.05.2021 17:55

Triatlonová sezóna Elite Sport Boskovice byla zahájena V sobotu 29.5.2021  prvními závody na krásném Račickém kanále. Naši borci zde závodili v rámci ICT triatlonu. Celkem 12 našich závodníků zasáhlo po sobotním poledni do bojů. V kategorii mini žáci bylo vzhledem k teplotě vody 17 stupňů vypuštěno plavání, ale i duatlon dal dětem zabrat. Naše Sofi Krausová brala třetí místo. V kategorii 11-12 let Anička Šafránková první, Jirka Zavřel druhý a Kuba Heřman třetí. Sloučený start kategorie 13-15 let nabídl velmi krásný závod. Všichni naši závodníci šli do závodu bez neoprenů, které byly povoleny. Nutno dodat, že voda byla velmi studená a někteří později svoje rozhodnutí litovali. V cíli Josefína Mládenková druhá, Adéla Zavřelová 3, Lucie Koudelková čtvrtá s nejlepším cyklistickým časem dne a Lucka Heřmanová pátá. Jáchym Šafránek čtvrtý, Matěj Kovařčík devátý, Filip Kraus desátý a Mates Koudelka jedenáctý. Po vyhlášení výsledků jsme se přesunuli na Máchovo jezera do kempu Borný a zde bylo zajištěno ubytování. Děti si odpoledne krátili nácvikem činností v depu, závodem dračí lodě versus padelbordu a dováděním  na i pod hladinou  Máchova jezera. Po večeři dostali svolení k poslednímu koupání, které se protáhlo na 70 minut. Řádně odmáčení šli s vyhlášenou večerkou na kutě. Ráno nás čekal triatlon Votvírák, který byl vzhledem k teplotě vody 13 stupňů pojat pro všechny žákovské kategorie jako duatlon. Nutno dodat, že 4,5 kilometrů běhu rozděleného desetikilometrovou cyklistickou částí nám dalo po sobotě hodně zabrat.

Sofi Krausová v přípravce brala bronz. Anička Šafránková 10-11 let zlato.

V kategorii 12-13 let cinkla Lucce Koudelkové bronzová medaile a v kategorii 14-15 Josefínka Mládenková taktéž na bronzovém stupínku. Adéla Zavřelová čtvrtá a Lucka Heřmanová šestá. Kluci 11-12 let Kuba Heřman pátý a Jirka Zavřel devátý. Naši starší žáci šli skvěle svůj závod. V cíli byl Jáchym Šafránek šestý, Matěj Kovařčík osmý, Matyáš Koudelka desátý a Filip Kraus jedenáctý. V obou závodech si děti zasoutěžili proti současné žákovské špičce v naší zemi a nutno dodat, že nás bylo vidět. Závěrem dík klubu, trenérům, sponzorům za zapůjčení lodě a padelbordu, rodičům za odvoz a servis. 

Je zase milé slyšet po prezentaci a poté i při vyhlašování  našich závodníků z úst komentátora akce Stanislava Bartůška cituji: "a zase ty Boskovice"