Říjen, aneb podzimní část sezóny je v plném proudu a my s ní

24.10.2016 16:13

O víkendu 15. a 16. října se konalo hned několik akcí a to nejen na našem okrese, ale i v Brně a ve Šternberku. V sobotu proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu ve Šternberku, kterého se účastnilo hned několik našich členů. V dorostenecké kategorii byl k vidění těsný souboj o první tři místa. Tento souboj prohrál bohužel David Klíč a bral tak těsně bronzovou medaili. Za zmínku však výkon jistě stojí, jelikož trať o délce 3 200 metrů proběhl za 10 minut a 9 vteřin. Těsný souboj o první místo byl k vidění i v kategorii juniorů, který však ovládl Dan Fiala a zaslouženě si odvezl zlatou medaili za čas 15:47 na trati 5 000 metrů. Sbírka medailí pro náš klub se ještě rozšířila o jednu bronzovou medaili, kterou získala Tereza Chavátová v kategorii starších žákyň. V sobotu se konal závod ze seriálu Kuřimské běžecké ligy, kterého se zúčastnil náš jediný zástupce, nicméně vidět byl až dost. Richard Křivánek ovládl závod přípravek a jeho první ze dvou úspěchů během toho víkendu byl splněn. Druhý úspěch byl v neděli na přeboru Jihomoravského kraje v Brně-Slatině. Z tohoto závodu si přivezl stříbrnou medaili. Ve stejné kategorii běžel také Matyáš Charvát, který obsadil 10. příčku. Na Matesovi je vidět, že se opravdu snaží a jeho snaha se vyplácí a ve výsledkových listinách se objevuje postupně na vyšších příčkách, což nás velmi těší. Matyášova sestra Tereza v neděli také rozšířila svou medailovou sbírku a po sobotním bronzu brala v neděli ve Slatině stříbro. Stejnou kombinaci medailí z toho víkendu má i David Klíč, který ve Slatině vybojoval také stříbro. V juniorské kategorii jsme měli jediného zástupce a tan bral bronz. Dan Fiala obsadil v této kategorii těsně třetí místo za druhým Andrejem Fialou. V neděli proběhl již tradiční závod Hořická rokle. Nejdříve se na trať vydaly děti, kde jsme měli jedinou zástupkyni v nejmladší kategorii (2009 a mladší). Na 13. místě z 28 závodníků doběhla Gabriela Novotná. Nutno však také zmínit, že Gabča s námi trénuje teprve měsíc a také, že před ní byly jen 4 další dívky, jinak ji předběhli jen chlapci, takže určitě krásný výsledek a nás moc těší, že se zúčastnila. Po dětských kategoriích se už začali řadit na start závodníci hlavního běhu. Způsobem start-cíl celkově zvítězil náš trenér Vojtěch Grün. Druhý v kategorii veteránů II byl Tomáš Jančík. A kategorii veteráni II opanoval Mila.

Všem závodníkům všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. A doufáme, že se naše počty ve výsledkových listinách budou jen zvyšovat, protože na společných trénincích vidíme, že máme plno šikovných dětí, které se zatím však závodů neúčastnily.

Za měsíc nás čeká mistrovství republiky v přespolním běhu v Praze. Proto pilně trénujeme a věříme, že se ani na tak velkém závodě neztratíme. Avšak tento pátek společný trénink nebude (státní svátek), nicméně ti, kteří uvedli svou emailovou adresu, již dostali tréninkový plán na celý týden.

Na naší facebookové fan-stránce https://www.facebook.com/elitesportboskovice/ můžete hlasovat o vzhledu nových dresů a případně se přihlásit k odběru novinek.