Rok 2017 a běžecké závody na Blanensku jdou do finiše

08.11.2017 18:10

Hlavní atletická sezóna je u konce a přichází období krosových závodů. Kalendářní rok 2017 se také pomalu a jistě blíží ke svému konci a s ním také Okresní běžecká liga Blansko.

Začněme ale od krosových závodů, které se nezadržitelně blíží. V sobotu 11.11. proběhne v Hodoníně mistrovství Moravy a Slezska v krosu (přespolní běh), kam se chystá z našeho oddílu Terka Charvátová. O 2 týdny později bude mistrovství ČR v krosu v Dlouhoňovicích. Tam se chystá kromě Terky také trenér Vojta Grün. Držte nám tedy palce!

Do konce blanenské Okresní běžecké ligy zbývají už jen poslední 3 závody – Jedovnice (11.11.), Okrouhlá (2.12.) a Petrovice (27.12.). Už v tuto chvíli jsou pozice některých závodníků jasné, ale někteří ještě musí o své umístění zabojovat. Vezměme to od těch nejmladších, což jsou přípravky. Mezi chlapci je rozhodnuto už dlouho dopředu. Tuto kategorii jasně ovládá Ríša Křivánek, který vyhrál kromě závodu v Boskovicích, všechny svoje starty. Mezi dívkami to tolik jasné není. Jisté je jen to, že budeme mít na stupních vítězů 2 naše atletky. Průběžně vede Viktorka Křížová a třetí je a také skončí Martinka Šamšulová. Na druhém místě je ale Dominika Bezdíčková z Blanska, která stále má šanci Viktorku porazit, musela by ji ale v obou bodovaných závodech předběhnout. Do nejlepší desítky se ještě vešla Eliška Kejíková, která je průběžně na 9. pozici. V mladších žácích to ještě může být zajímavé. Matyáš Charvát se nyní drží na bramborové pozici se ztrátou pouhých dvou bodů na bronz. Věřím, že zabojuje a bronz nakonec získá. V mladších žákyních se na druhé pozici drží Adéla Kubinová. Má sice náskok 10 bodů na bronzovou Julii Matuškovou, ale 100% jistota stříbra tam ještě není. Může ale být již po další závodě tuto sobotu v Jedovnicích. Na 7. místě je také Eliška Dvořáčková. Toto umístění mohlo být určitě lepší, kdyby se účastnila více závodů. S přibývajícím věkem bohužel klesá počet účastníků na závodech, obzvláště u dívek. Starších žákyň z našeho okresu je bodovaných pouze 7 a z toho 3 dívky mají JEN jeden závod. Doufejme, že se to do budoucna zlepší. Nicméně jednou z těch odvážnějších je i Terka Charvátová, která se drží na 2. pozici za bezkonkurenční Pájou Štoudkovou. V Okresní lize letos nebyla vypsána kategorie juniorky, což by se mělo od příštího roku změnit. Proto i několik našich juniorek je bodovaných mezi zkušenějšími ženami. Nejlépe na tom je Adriana Horňová na 11. místě a Ráďa Centnerová na 20. místě. Na 10. příčku se také dostala průběžně Monika Procházková, která už je žena. U všech by umístění mohlo být také o nějaké místečko lepší, pokud by se dámy zúčastnily více závodů. Věřme, že se to zlepší s příchodem samostatné kategorie pro juniorky. V mužích je již rozhodnuto. Kategorii mužů do 40 let a také celkově v OBL zvítězí Vojta Grün. Průběžně na 11. místě je Ondra Šindelář a 17. Patrik Plhoň, který má na podzim výborné výsledky, ale bohužel málo startů. V kategorii veteránů I skončí na 2. pozici Tomáš Jančík, který zatím vynechal pouze 2 závody. A v kategorii veteráni II je průběžně na 6. místě Miloš Žila.

Okresní Běžecká liga navíc letos obsahuje TAJOVSKÝ REALITY Žákovskou ligu, kde nejde o umístění na jednotlivých závodech, ale o účast. Za určitý počet startů mladí běžci získávají medaile. Navíc bude na konci ročníku vylosován jeden z medailistů, který vyhraje iPhone. V této soutěži máme hned několik takových medailistů. Zlatou medaili si již zajistili Ríša Křivánek, Viktorka Křížová, Martina Šamšulová, Matyáš Charvát a Adéla Kubinová. Stříbrnou pak Terka Charvátová a Eliška Kejíková.

Na státní svátek 17. listopadu také začíná zimní Brněnský běžecký pohár. První závod bude tradičně v Brně Jehnicích. Druhý bude právě na Okrouhlé, tak si přijďte zaběhat i přes zimu a zahřát se pohybem.

Držte nám tedy palce, ať se nám podaří umístění ještě vylepšit a na závodech dobíhat co nejlépe.