Sametovou revoluci jsme oslavili medailemi

18.11.2019 11:06

Nedělní výročí třiceti let od zvonění klíčů na Národní třídě a Václavském náměstí jsme kromě jiného využili ke sportu. Svobodně jsme se zúčastnili Běhu o pohár Jehnic a dařilo se nám výborně. Do Boskovic jsme se totiž vraceli jako jeden ze dvou nejúspěšnějších klubů.

Z odpoledních teplot připomínajících jaro jsme si nic nedělali, běhali jsme totiž dopoledne. A hned první závod přinesl ovoce. Ve starších žákyních si naše Viktorie Křížová po kilometru a půl doběhla pro výborné druhé místo. Nestačila jen na, tentokrát, svoji soupeřku Lucii Hudečkovou z Moravské Slavie, která ovšem v triatlonu závodí právě za náš oddíl. Dalo by se tak s nadsázkou říct, že nám náležela obě dvě první místa. O deset minut později, tedy v devět hodin dopoledne, vystartovali starší žáci, kde opět nechyběl reprezentant Boskovic. Matyáš Charvát zdolal rovněž kilometr a půl dlouhou trať, avšak tentokrát nám náleželo šesté místo s dvaadvacetivteřinovou ztrátou na prvního atleta z Humpolce. V následující kategorii mladších žákyň jsme zažili déjà vu, když tentokrát stříbro získala Martina Šamšulová. Na kilometrové trati jí od první příčky dělilo jen pět vteřin, ovšem na záda jí dýchala soupeřka z Přísnotic. Přípravku starších dívek čekalo šest set metrů a za náš oddíl se na startovní čáru postavily Barbora Krejčí a Nela Meluzínová. Obě dvě děvčata předvedla velmi dobré výkony. Bára doběhla třetí, a to o pouhou vteřinu za první zástupkyní Moravské Slavie. Nela pak brala neméně dobré jedenácté místo. V přípravce starších hochů jsme sice měli jen jednoho Boskovana, avšak hned na třetím místě. Dominik Dostál nestačil akorát na vedoucí vyrovnanou kuřimsko-brněnskou dvojici atletů.

Před jedenáctou hodinou nakonec začaly poslední dva závody. Jako první vystartovali běžci hlavního závodu na pět kilometrů, v němž Boskovice zastupovaly dvě ženy. Adriana Horňová se ve velké konkurenci téměř čtyř set atletů a atletek jen těsně nedostala mezi první stovku. O několik příček za ní skončila Radmila Centnerová, jíž náleželo 144. místo. Třešničkou na závěr pak byl hlavní závod na deset kilometrů, jenž odstartoval půl hodiny před polednem. Jedním z atletů, kteří si vyběhali hlad na oběd, byl i boskovický Josef Weis. V neméně těžké konkurenci uzmul sedmapadesáté místo a zakončil tak úspěšné nedělní působení našeho klubu.

Elite Sport Boskovice si z brněnských Jehnic odvážel čtyři medaile a s Atletickým klubem Moravská Slavia Brno patřil mezi nejúspěšnější. A to vše v konkurenci více než čtyř set dětí. Doufáme, že to naším nadějím vydrží a budou sbírat úspěchy i nadále!