Sobota byla naplněná k prasknutí

15.06.2020 14:40

Nabitější sobotu jsme snad ještě nezažili. Druhé kolo krajského přeboru družstev staršího žactva, Pumptrack race Boskovice, Křemešnický triatlon a Velká cena Losiny. Mladé boskovské naděje jsme tedy měli hned na čtyřech místech. A nutno dodat, že se jim dařilo.

Jedna ze skupin Elite Sport Boskovice se v sobotu 13. června vydala do Vyškova na krajský přebor družstev staršího žactva. Nesoutěžili však v boskovských dresech, nýbrž pod záštitou atletických klubů z Brna i Vyškova. Jako domácí tentokrát soutěžil Matyáš Charvát. Při startu běhu na 1500 metrů přes překážky nechtěl takzvaně přepálit start a bohužel až na konci zjistil, že mu ještě zbyly síly. Bez ohledu na zbylou energii si doběhl pro výborné stříbro a s časem 5:30,30 měl ještě náskok patnáct vteřin na třetího. Kromě běhu však Matyáš také vrhal a házel. Víc se mu vydařil hod kladivem, při němž předvedl výkon 20,23 metru a bral pomyslnou bramborovou medaili. Čtyřkilovou koulí pak vrhl 9,18 metru a skončil na šestém místě z jedenácti. Společně s Matyášem se do Vyškova vydala také dvě děvčata - Viktorie Křížová a Natálie Horáková. Viky za klub Moravská Slavia Brno vyběhla druhé místo v běhu na 300 metrů, kde s časem 41,29 vteřiny nestačila o necelých pět desetin pouze na svoji klubovou kolegyni. Bronz jí pak náležel při běhu na 60 metrů. Tam Viky s časem 8,21 vteřiny chyběli jen tři setiny sekundy na stříbro. V běhu na 150 metrů skončila jako pátá a připsala si čas 19,64 vteřiny. V neposlední řadě se pak vydala také na skok vysoký, v němž jí náležela dělená devátá příčka a výkon 1,41 metru. Společně s Natálií Horákovou se obě Boskovanky postavily na start běhu na 100 i 200 metrů přes překážky. V prvním zmíněném vybojovala Viky čtvrté místo a bramborovou medaili (16,03 s), Natka pak doběhla jako devátá (18,78 s). I při dvojnásobné vzdálenosti vypadaly výsledky podobně. Viky skončila opět čtvrtá (33,04 s) a Natka se bohužel posunula o příčku níž na desáté místo (35,73 s). Mladší z dvojice atletek a sobotní reprezentantka klubu JAC Brno Natálie Horáková se také zúčastnila štafety na 4x60 metrů. Čtveřice Horáková-Hudečková-Matyášová-Tešnarová získala s časem 33,71 vteřiny páté místo.

Mezitím se o asi čtyřicet kilometrů severozápadněji odehrával Pumptrack race Boskovice. A ten si přece Elite Sport Boskovice nemohl nechat ujít. Šimon Bernard si v kategorii chlapců 7-8 let vyjel výborný čas 38,1 vteřiny a skvělou stříbrnou pozici. Kateřina Šulcová pokročila ještě o příčku výš a ve stejné věkové kategorii dívek urvala zlato. Na druhou soupeřku z Blanska měla s časem 43,7 vteřiny náskok pouhé dvě desetiny sekundy. Prvenství tak chutnalo ještě lépe.

Boskované se do třetice vydali také do Vyskytné u Pelhřimova na Křemešnický triatlon. Také tam jsme sklidili úspěch, když si naši svěřenci připsali dvě první místa. Adéla Zavřelová se stala vítězkou dětského triatlonu a Jáchym Šafránek zase vítězem.

Posledním působištěm byly Velké Losiny, kam za Elite Sport Boskovice vyrazili sourozenci Eclerovi. Mladší Leona Eclerová si v jízdě na 1 kilometr mezi předžáky připsala krásné stříbro. Nestačila pouze na jednoho soupeře, jako dívka však byla nejrychlejší. Její starší bratr Filip Ecler ovládl jízdu na 2 kilometry a mezi malými žáky a žačkami stanul se zlatem.