Tři boskovští reprezentanti bojovali na mistrovství. Šamšulová navíc o kategorii výš

02.03.2020 10:25

Jednadvacet dní. Tak dlouho trval půst atletům a atletkám z Elite Sport Boskovice. Tři z nich se po třech týdnech konečně postavili na startovní čáru jinde, než na tréninkové trati. A hned se jednalo o Mistrovství České republiky žáků a žákyň v hale v pražském Olympu. A aby toho nebylo málo, Martina Šamšulová dokonce vyzvala o kategorii starší soupeřky.

První závod naší trojice v hlavním městě čekal Matyáše Charváta, jenž poměřil své síly s republikovou špičkou v běhu na 1500 metrů. A hned vybojoval nejlepší výsledek boskovské výpravy. S časem 4:35,11 se umístil na šesté příčce ze sedmnácti běžců. Na bronz tak ztrácel jedenáct a půl vteřiny. Následoval rozběh osmistovky Martiny Šamšulové. Marťa byla v konkurenci čtyřiadvaceti běžkyň jednou ze tří, které na mistrovství oficiálně nepatřily, protože se stále ještě řadily mezi mladší žákyně. Oproti některým svým soupeřkám tak byla až dva roky mladší. I přes věkový hendikep však předvedla velmi slušný výkon a doběhla jako třináctá. S časem 2:26,32 jí přitom chyběly pouhé dvě a půl vteřiny na poslední čas kvalifikovaný do finále běhu. Post poslední vyslankyně boskovského Elite Sportu náležel Viktorii Křížové, jež měla nelehký úkol: uzavřít sobotní mistrovskou etapu svého oddílu na trati dlouhé 300 metrů. V rozběhu skončila třetí, čas 41,88 jí však nestačil na postup do finále. Byť Viky chybělo necelé půl vteřiny, k postupu by si musela zlepšit osobní rekord, což se jí nepodařilo. V konkurenci těch nejlepších si ovšem doběhla pro deváté místo ze čtvyřiadvaceti atletek a to bereme, stejně jako výkony všech ostatních, jako úspěch.

Nesmírně nás těší, jak se daří boskovským mladým elitním nadějím! Mít mezi dvacítkami nejlepších hned tři reprezentanty, a navíc jednu mladší, jen ukazuje, jak nadějné atlety a atletky máme v Boskovicích. A i když jsme nezískali medaile, neznamená to, že jsme neuspěli. Alespoň máme kam se zlepšovat!