Triatlonisté kralovali a nově mezi sebou máme i mistra kraje

23.06.2020 11:39

Pokud jsme si mysleli, že byla minulá sobota naplněná k prasknutí, tento víkend na tom nebyl o moc hůř. Sobota 20. června se nesla ve znamení Šlapanického aquatlonu, Račického triatlonu a dokonce i z Břeclavi, kde jsme měli svého mistra Jihomoravského kraje. Ze Šlapanic i Račic jsme si odnesli zlato, a dokonce nejedno. Neděle 21. června pro nás pak znamenala Mistrovství Brna ve víceboji přípravek a Hořický terénní triatlon. Také v neděli jsme brali zlaté medaile, přibyli k nim však i další.

Jediné, co nás v sobotu v brněnských Šlapanicích zadrželo od medailí byla diskvalifikace. A to jediná. Jinak jsme pokaždé stanuli na stupních vítězů Šlapanického aquatlonu. Mezi mladšími žáky se ze zlata radoval Filip Kraus, který uběhl 200 metrů a uplaval 2 kilometry za 10 minut a 28,3 vteřiny. Stejná vzdálenost čekala také Matyáše Koudelku mezi staršími žáky. I jemu přes hlavu provlékli zlatou medaili, když doběhl do cíle za 11 minut a 12 vteřin. Dívky soutěžili ve dvou vzdálenostech. Sofie Krausová získala mezi žákyněmi ve věku 8-9 let bronz po 100 metrech plavání a kilometru běhu, když jí rozhodčí naměřili 7 minut a 31,4 vteřiny. V kategorii mladšího žactva jsme pak měli hned tři zástupkyně - Annu Ryšavou, Lucii Koudelkovou a Josefínu Mládenkovou. První zmíněná zvládla 200 metrů ve vodě a 2 kilometry běhu v čase 11:28,5 a zasloužila si tak stříbro. Lucka byla o 40,1 vteřiny pomalejší a náleželo jí třetí místo. Josefína naneštěstí skončila s diskvalifikací.

Boskovice v sobotu zavítaly také do Račic u Roudnice nad Labem na ICT Triatlon. Kombinaci 200 metrů plavání, 5 kilometrů jízdy na kole a kilometr běhu zvládla mezi dívkami nejlépe Adéla Zavřelová a s časem 15:18 ukázala všem ostatním záda. Její o dva roky mladší bratr Jiří Zavřel se na stejné kombinaci připsal čas 18:28 a v kategorii chlapců do 12 let vybojoval šesté místo.

O titul mistra kraje ve stejný den bojoval také Vyškov, a to v Břeclavi. Proč je důležitý zrovna Vyškov? Protože mu ke zmíněnému titulu pomohl také boskovský Matyáš Charvát. Ten bral zlato v běhu na 1500 metrů, kde zaznamenal čas 4:20,10. V hodu čtyřkilovým kladivem si pak díky výkonu 20,23 metru vysloužil páté místo. I on tak svými výkony pomohl klubu AHA Vyškov porazit nejednoho konkurenta z Brna, Znojma, Hodonína i Čejkovic a mohl se společně s kolegy radovat z prvenství v Jihomoravském kraji v letošním roce.

Největší zastoupení jsme měli v neděli na Otevřeném mistrovství Brna ve víceboji přípravek v areálu Moravské slavie. Jako první vyběhl půl hodiny po deváté ráno Dominik Dostál. Na trati dlouhé 60 metrů se jako jeden ze tří dostal pod devět sekund a s časem 8,98 vteřiny mu náleželo třetí místo s bronzovou medailí. Na druhé místo mu přitom chyběly pouhé tři setiny sekundy a na první dokonce jen čtyři. Na startovní čáru šedesátky nastoupily také Barbora Krejčí s Nelou Meluzínovou. Také Bára byla jednou ze tří běžkyň, které se dostali pod devítisekundovou hranici. Čas 8,76 vteřiny jí však zajistil stříbro a na první Blaňanku ztrácela jen dvě setiny sekundy. Nela pak brala dělené páté místo, když jí stopky ukázaly 9,30 vteřiny. Před polednem také všechny tři čekal běh na 400 metrů. Dominik Dostál zaběhl trať za 69,93 vteřiny a suverénně si tak zajistil zlatou medaili. Bára Krejčí následně vybojovala stříbro s časem 67,83 vteřiny a Nela Meluzínová proběhla cílem jako dvanáctá (78,55 s). Naše atletčata však nezůstala jen u běhu. Skok daleký se nejvíc vydařil Dominiku Dostálovi, který si hned svým prvním výkonem 4,49 metru zajistil prvenství. Ani Bára Krejčí neotálela a doletěla 4,14 metru daleko. Díky zmíněnému výkonu, který skočila až na poslední chvíli, získala bronzovou medaili. Nele Meluzínové pak s 3,71 metru náleželo desáté místo. Byla to však právě Nela, komu se nejvíc dařilo ve vrhu dvoukilovou koulí. Vržená vzdálenost 6,48 metru neznamenala nic menšího než třetí příčku a medaili. Ostatní už však na stupně vítězů nedosáhli. Bára Krejčí skončila s 5,74 metru jako desátá a Dominik Dostál skončil mezi hochy pátý, když vrhnul 5,91 metru.

Na terénní triatlon Enduro XTT Hořice v části Dachova v Hořicích u Jičína se ve stejný den vydaly dvojice Šafránků a Zavřelů. Na věkovou kategorii 8-11 let čekalo 100 metrů plavání, 600 metrů jízdy na kole a 400 metrů běhu. A to celé dvakrát. Věkovou podkategorií zmíněného závodu byly dívky ve věku 10-11, kde si Anna Šafránková - jako nejmladší - suverénně doběhla pro zlato. Stačilo jí k tomu jen 16 minut a 40 vteřin. Také Jiří Zavřel uspěl ve stejné kategorii, ovšem mezi chlapci. Rovněž mu náleželo zlato, když proběhl cílem za 17 minut a 21 vteřin. Starší účastníky a účastnice čekala kombinace 200 metrů plavání, 2 kilometry na kole a kilometr běhu. To celé dvakrát. Ani tam jsme se ovšem nezalekli a v kategorii dívek mezi 12 a 13 roky si prvenství připsala Adéla Zavřelová, když vše zvládla za 31 minut a 28 vteřin. Čtveřici úspěchů uzavřel Jáchym Šafránek, jenž se radoval ze zlata ve stejné kategorii mezi chlapci. Zasloužil si jej díky času 30:50. Fotoalbum z Hořického triatlonu najdete na webu Rajče.net.