Triatlonové závody v Moravskoslezském kraji

21.06.2021 08:00

V sobotu 5. 6. a 12. 6. se triatlonisté z Elite Sport Boskovice zúčastnili závodů v Moravskoslezském kraji.

První sobotní závod, v Brušperku, byl terénní triatlon. Pořadatel vypsal dvě kategorie, a tak naše Anička Šafránková šla svůj závod mimo kategorii, ale svým výkonem porazila většinu starších závodníků. Mladší žák Kuba Heřman bral v cíli 3. místo, Lucka Koudelková byla čtvrtá a Jirka Zavřel pátý. Starších žáků šlo do závodu pět. Jáchym Šafránek skončil 2., Matěj Kovařčík 4., Filip Kraus 5., Mates Koudelka 6. a Adéla Zavřelová zvítězila v závodě žaček. Krásný závod nám dal zabrat hlavně v plavecké části, kde se avizovaných 200 metrů plavání protáhlo na 323 metrů. Kuba Heřman šel plaveckou část v neoprenu a předvedl vynikající první depo.

Také nás však postihlo několik technických problémů na kole, ale závodníci si se situací  bravurně poradili.

Druhá sobota patřila Oceláckému triatlonu ve Vrbici u Bohumína. Super sprint triatlon absolvovala jedenáctka našich mladých závodníků. Ve svém prvním životním závodě se blýskla pátým místem Mia Kovařčíková.  V druhém startu dne, ročníků 2009 -2012, zvítězila Anička Šafránková, Apolenka Pechová byla druhá, Jirka Zavřel třetí a nejmladší Sofi Krausová, i když nejmladší ze všech závodníků, pátá. Závod ročníků 2008 - 2006 sliboval napínavou podívanou. Naši kluci a děvčata si nic nedali zadarmo. Nakonec v dívkách skončila první Adéla Zavřelová a na stupních vítězů  ji doplnila druhá Lucka Koudelková. Jáchym Šafránek bral stříbro, Mates Koudelka bronz, Matěj Kovařčík byl čtvrtý a Filda Kraus, který bojoval v závodě se zraněním z tréninku, doběhl na pátém místě.

Dík patří pořadatelům obou závodů za perfektní organizaci v krásném prostředí. A samozřejmě gratulujeme i závodníkům!