Účast ELITE Sport Boskovice na halovém mistrovství ČR

24.02.2016 17:20

Praha – Matka měst hostila v sobotu 20.2. nejlepší českou mládež v atletice, když se ve Stromovce konalo halové mistrovství ČR dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. Startovní listiny byly dlouhé, motivace obrovská, konkurence silná, tudíž byla vysoká kvalita výkonů zaručena. A náš klub měl zastoupení i na této velké akci. Čerstvý dorostenecký mistr Moravy a Slezska David Klíč (15) přijel porovnat svou výkonnost s republikovou špičkou a na první start v tak velkém závodě se mu nevedlo úplně špatně. Celkem se na start postavilo 17 borců a už jen jména ve startovní listině slibovala velmi zajímavý a těžký boj o každou příčku. Přestože si David zlepšil čas z Ostravy na tříkilometrové trati o celých 6 sekund na 9:34,08 stačilo to na 8. příčku v celkovém pořadí, když ho ve finiši porazil soupeř rozdílem snad menším, než jak se říká „o prsa čínské běžkyně“. Rozdíl mezi těmito příčkami byl pouhé 0,03 sekundy. Už jen takové časy vypovídají o nabité konkurenci a náročnosti závodů tohoto typu. Vítězem se stal o rok starší Karel Kulíšek z Nového Města na Moravě s časem 9:10,04. Davidovi všichni moc gratulujeme a budeme se snažit mu pomoci k dalšímu zlepšení a dosažení ještě vyšších příček a rychlejších časů.