Úspěšná sobota v Modřicích

16.03.2016 20:29

V Brně Modřicích v sobotu 12. března proběhl další závod Brněnského běžeckého poháru. Boskovická Elita se těchto rovinatých a rychlých závodů také účastnila a téměř všechny starty našich běžců byly proměněny na medaile. Z těch mladších se postavil na start kategorie starších přípravek Ríša Křivánek. I přes zdravotní obtíže dosáhl v náročné konkurenci na 8. místo z 26 účastníků tohoto běhu. V kategorii starších žákyň doběhla na 5. místě Aneta Fritzová. Další byl v programu hlavní běh na 5 kilometrů dorostenců, juniorů a ženských kategorií. Pětikilometrový běh Elite Sport zcela opanoval, když na celkovém prvním místě a tím pádem i na prvním místě v kategorii juniorů doběhl Dan Fiala (čas 17:00). Celkově druhé místo a v kategorii dorostenců, pouhých 20 sekund za Danem doběhl David Klíč. Další minutu na to doběhl celkově 8. a v kategorii juniorů na třetím místě Danův bratr Andrej (18:25). Tím ale sbírání medailí na této trati pro Elite neskončilo. Kategorii juniorek s náskokem 30 vteřin na druhou, zvítězila Karolína Tichá (22:24). Dále byl na řadě hlavní desetikilometrový běh. Na tomto závodu všem soupeřům ukázal záda Honza Kohut, když cílovou pásku proťal v čase 31:10. Šestnáctý celkově a 14. v nejmladší mužské kategorii doběhl na své poměry výborně běžící Jirka Šterc (35:19).

Gratulujeme a makáme dál, jarní část sezóny je už za dveřmi, tak ať je nás vidět co nejvíce vepředu!