Úspěšný vstup do podzimní části sezóny a začátku společných tréninků

24.09.2017 13:20

Máme za sebou téměř celé září a v tomto měsíci se událo tolik věcí, že by byla škoda je všechny neshrnout a neokomentovat. Mimo závody, kterým se budu věnovat o kousek dále, jsme začali s pravidelnými tréninky dětí každé úterý a pátek. Doufali jsme, že bude účast o něco vyšší, než byla před rokem, ale tak velký zájem a nadšení malých sportovců nás mile překvapil a velmi potěšil. Můžeme všem slíbit, že budeme dělat, co je v našich silách, aby se našim malým atletům líbily tréninky i společnost. A hlavně, aby jejich radost z pohybu jen rostla, což je základ všech sportovních úspěchů.

A teď něco k závodům a úspěchům našich zkušenějších atletů. V Břeclavi pokračovalo 3. kolo Jihomoravského kraje starších žáků. Na start závodů se postavili Štěpán Pohl, Eva Vlková a Tereza Charvátová. Štěpán běžel tratě 60 m, 150 m a 300 m. Poslední dobou mu jdou především tratě 300 a 400 m, což se také ukázalo v Břeclavi, kde si zaběhl svůj osobní rekord na 300m trati 40,65 sekundy a tento čas mu stačil na 5. místo. Stejnou trať běžela ještě Eva Vlková za 47,81. Tereza běžela 1500 m, kde svým časem 5:16,77 zvítězila. Pár dnů na to se v Brně konal EKAG (Europian Kids Athletics Games), kterého se zúčastnilo několik našich atletů. Ve skoku dalekém se Viktorie Křížová umístila v silné konkurenci na 14. místě s výkonem 389 cm. Na to, že je spíše běžec a ročník 2006, tak i tohle je kvalitní výkon. Poté ještě startovala v běhu na 600 metrů, kde se umístila na 5. místě ve výborném čase 1:53,00. Na stejné trati startoval také Richard Křivánek a ten se umístil na celkovém 15. místě s časem 1:56,43. V polovině startovního pole skončila Eliška Dvořáčková v hodu kriketovým míčkem s výkonem 36,54 m. Na trati 1500 metrů mezi dívkami ročník 2002 skončila Terka Charvátová na 4. místě. Protože si na tomto závodě zaběhla osobní rekord, byla s výsledkem spokojená. Nutno podotknout, že se na této trati dokázala zlepšit za rok téměř o 50 sekund, a to je opravdu dost. Takže klobouk dolů. Na trati 300 m bojovala Eva Vlková i když si vylepšila svoje osobní maximum na 46,88 s, stačilo to na střed startovního pole. Matyáš Charvát, který se postavil na start osmistovky bojoval, ale nakonec mu závod moc nevyšel a doběhl v čase 2:46,13. Závod zpětně bral jako zkušenost a příště to bude díky tomu lepší. Dále jsme se účastnili několika závodů Okresní běžecké ligy. Na Blanenské desítce, respektive na trati 400 metrů Viktorka Křížová zvítězila a Martina Šamšulová obsadila 3. místo. Mezi chlapci na stejné trati zvítězil také Richard Křivánek. Ve Sloupě na Běhu Moravským krasem to cinkalo téměř ve všech kategoriích. Terka Charvátová vyhrála starší žákyně, Adéla Kubinová vyhrála mladší žákyně. Matyáš Charvát byl 6. v mladších žácích. V přípravkách byla 2. Viktorka Křížová, na 4. místě Martina Šamšulová a na 6. Adéle Zavřelová. Chlapce ovládl Ríša Křivánek. Výborné také je, že téměř ve všech kategoriích Okresní běžecké ligy jsou na medailových pozicích zástupci Elite Sportu Boskovice.

Charvátovi a Adriana Horňová se také účastnili triatlonových a duatlonových závodů. V Karlových Varech se podařilo poprvé v kariéře (která trvá asi půl roku) Terce dosáhnout na bednu a brala bronz. V celkovém hodnocení Českého poháru pak skončila 5., což je výborný výsledek. Na mistrovství republiky v duatlonu, který se konal v Žamberku doběhla pro bronz Anička Ryšavá mezi mladšími žákyněmi. Těsně pod stupni vítězů mezi staršími žákyněmi doběhla Terka a musela se tak spokojit s „bramborovou“ medailí. A v kategorii dorostenek si odvezla stříbro Adriana Horňová. V mladších žácích pak závod dokončil na 6. místě Matyáš Charvát.

No a já (Vojta Grün) se také účastnil několika závodů. Hned první víkend v září jsem se vydal do Beskyd na Beskydskou sedmičku. I přes náročné počasí a celkově nepříznivé podmínky jsme se drželi většinu trati na průběžném 5. místě, jenže po 75 kilometrech, kdy nám chyběl poslední kopec a asi 20 km do cíle, jsme museli odstoupit ze závodu kvůli mým zdravotním problémům. Příští rok tedy bude co zlepšovat. Pak jsem se účastnil jen okresních závodů – Hraběnka-cup a Běh Moravským krasem, které jsem vyhrál, což bylo i pro mne překvapením, když jsem nedávno absolvoval tak náročný závod jako je B7. Doufám, že i mé výsledky budou motivací pro naše svěřence a budu se snažit jít příkladem dál.

Výsledků je ještě více a dalo by se ještě pokračovat, ale toto jsou ty důležitější, které by neměly být opomenuty. Brzy ještě přidám výsledky našich dospělých závodníků, které také určitě stojí za to.