Listopadové teploty nás nezastavily v běhu za kaprem

11.11.2019 10:31

Co má společného jedovnický kapr a Elite Sport Boskovice? Naši atleti a atletky za ním běželi. V sobotu 9. listopadu ve 13.00 totiž odstartoval Běh za jedovnickým kaprem - Memoriál Jiřího Kovaříka. Od 120 metrů do 5,6 kilometrů v osmi stupních na jedovnickém asfaltu zdolali staří, mladí, kluci i holky.

Jako první z našich reprezentantů proběhl cílem Dan Nejezchleb, kterému po 120 metrech v kategorii nejmladších žáků náleželo čtvrté místo. O dvacet minut později vystartovali boskovičtí Štěpán Polák s Mirkem Šustáčkem, kteří si na více než dvakrát tak dlouhé trati odnesli jedenácté a čtrnácté místo. Následovaly kategorie, kde už si úspěšní atleti připisovali body do Okresní běžecké ligy. A hned maximum bodů si ze sobotního odpoledne odnesl Dominik Dostál, jenž skončil v kategorii přípravky chlapců po téměř pětisetmetrové běhu na zlaté příčce. V závodu na totožné trati bodovaly i Barbora Krejčí s Nelou Meluzínovou. Zatímco Bára doběhla druhá, z pátého místa si připsala body i Nela. Téměř kilometr čekal v mladších žácích na Luboše Horáka, který se s ním popasoval a finišoval šestý. V mladších žákyních opět kralovala Viktorie Křížová, jež brala první místo. Martina Šamšulová skončila na pátém místě a za ní pak Adéla Zavřelová na jedenácté příčce. Na starší žáky čekal bez mála kilometr a půl běhu. Nejlepé si s ním z našeho oddílu poradil Matyáš Charvát, který bral stříbrnou příčku, následovaný Timothym Bresserem na pátém místě. Těsně v závěsu byli také sedmý Daniel Herčík a o pozici za ním Petr Skořepa. Boskované měli zastoupení i v řadách žen a dorostenkyň, kde na 5,6 kilometru dlouhé trati doběhla devětadvacátá Radmila Centrnerová a i přes zdánlivě nízké umístění brala téměř maximum bodů.

Už teď se těšíme na další ročník a pokračujeme v přípravě!