V úspěšném boskovickém týdnu se holky předháněly v osobácích

07.10.2019 12:05

Když převlékly modrožluté domácí barvy za ty brněnské, kralovaly. Nebýt nich, JAC Brno by totiž z Mistrovství Moravy a Slezska odjížděl s pouhými pěti body. Viktorie Křížová s Martinou Šamšulovou po předchozím víkendu i tentokrát v neděli ukázaly své dovednosti v plné kráse. Přidal se k nim navíc také Jáchym Šafránek, kterému se dařilo na letošním Slatinském krosu.

Holky byly tažnou sílou brněnského oddílu. Zajistily mu totiž v neděli v Šumperku šesté místo, když samy nasbíraly jednapadesát bodů z celkových šestapadesáti. Viky Křížová ovládla běh na 60 metrů, z něhož odcházela jako vítězka. Nezaostávala ani Marťa Šamšulová, která k jedenácti bodům prvního místa přidala čtyři ze sedmého. U běhu na 150 metrů to vypadalo, jako by se holky hecovaly, která z nich si stanový nový osobní rekord. A podařilo se to oběma. Viky zopakovala první místo s rekordním časem 19,38 sekund a vylepšila si tak osobák z minulého týdne z Vyškova. Marťa si svým nejlepším časem 20,52 sekund vyběhla páté místo. Dohromady tak tentokrát holky získaly sedmnáct bodů. Nejúspěšnější disciplínou byl nakonec běh na 300 metrů, kde děvčata slavila dvě ze tří míst na stupních vítězů. Viky si do třetice zopakovala první místo a Marťa doběhla o dvě místa za ní. S posledním příspěvkem devatenácti bodů, tak měly samotné naše dvě běžkyně jednapadesát bodů. Nakonec jim ještě pomohla týmová kolegyně Eliška Neužilová, která ve skoku vysokém vyskálkala šesté místo a pět bodů. Šestý pak skončil i celý oddíl mezi mladšími žákyněmi.

Ve stejný den běžel i Jáchym Šafránek Slatinský kros v Brně. Ze čtrnácti běžců stanul na krásném třetím místě, když na prvního, o rok staršího, Brňana ztratil jen čtyři vteřiny. I na Mistrovství jihomoravského kraje v krosu tak Boskovice slavily úspěch.

Minulý týden jsme bodovali i na Mezikrajových utkáních ve Vyškově, odkud si krajský výběr pod vedením našeho trenéra Bohdana Charváta odvezl stříbro za druhé místo. Opět se dařilo našim dvěma holkám, když Viky Křížová doběhla dvakrát druhá a obě společně vybojovaly třetí místo ve štafetě na 4x60 metrů.