Víkendová atletická trilogie cinkla medailemi. Zejména díky děvčatům

28.07.2020 22:43

Nový Hrozenkov, Pardubice, Brno. Co tato tři města spojuje? V rozmezí čtyř dnů jsme se do všech vydali závodit. Plavání, jízda na kole i běh nám dali zabrat, avšak ukázali jsme, že zvládáme víc než jen výzvy na ovále. Hlavními oporami byla děvčata, která (když nepočítáme atletický mítink) vybojovala dvě zlata a dvě stříbra. Chlapci však teké přidali stříbro s bronzem.

Pátek 24. července jsme strávili v Novém Hrozenkově na triatlonovém závodě Valachy Man. Děti samozřejmě čekala zkrácená verze dospělácké kombinace 350 metrů plavání - 16 kilometrů na kole - 4,5 kilometru běhu. Za tým Elite Sport Boskovice se vypravili čtyři vyslanci. První soutěžila v kategorii do deseti let. Anna Šafránková si skvělým časem 10:33,1 vybojovala zlato, když měla na druhou soupeřku navrch o více než dvacet vteřin. V o něco starší kategorii do dvanácti let nastoupila Lucie Koudelková s Jiřím Zavřelem. Lucka si přivlastnila čtvrtou příčku, když kombinaci zvládla za 16 minut a 28,5 vteřiny. Na bronz jí přitom chybělo pouhých šest vteřin. Jirka mezi hochy skončil šestnáctý s časem 18:26,9. A o další kategorii výš - do čtrnácti let - se z medilí radovali všichni. Adéla Zavřelová ze stříbra, když se o cenný kov zasloužila vteřinou a půl pod dvaceti minutami. Mezi hochy pak na krku visela stříbrná medaile Jáchymu Šafránkovi, jenž ji získal za 19 minut a 54,5 vteřiny. Bronz o příčku níž zdobil Matyáše Koudelku (20:04,0). Fotoalbum z triatlonu Valachy Man najdete na profilu standasafranek na webu Rajče.net.

O dva dny později se naše výprava přesunula do Pardubic, kde se v neděli 26. července utkali v Českém poháru v triatlonu. Jiří Zavřel podstoupil 100 metrů plavání, 2 kilometry na kole a kilometr běhu a s časem 14:02,6 se zapsal na šestnácté místo listiny účastníků chlapské kategorie 10-11. Těžší kombinace 300 m - 6 km - 2 km čekala Jáchyma Šafránka a Filipa Krause v kategorii 12-13. První zmíněný si za 27 minut a 24,1 vteřiny doběhl pro desáté místo a Filipovi pak za čas 28:52,1 náležela osmnáctá pozice. Poslední přitvrzení nastalo u staršího žactva, kde vzdálenosti čítaly 400 metrů, 9 kilometrů a 3 kilometry. Matyáš Charvát zvládl tento triatlon lépe než jeho boskovický kolega a protnul cílovou čáru jako patnáctý. Potřeboval k tomu 35 minut a 47,5 vteřiny. Matyáš Koudelka pak skončil čtyřiadvacátý s časem 39:52,2. Děvčatům se dařilo poměrně lépe. Na nejkratší kombinaci se mezi žákyněmi 8-9 ze zlata radovala naše Tereza Hradilová, jež měla čas 14:21,6. Sofie Krausová pak skončila o necelé čtyři minuty později jako pátá. Ve vyšší kategorii, avšak po stejných vzdálenostech na stupně vítězů dosáhla Anna Šafránková, která s 13 minutami a 13,3 vteřiny jen o dvě sekundy nestačila na zlato. V dívčí kategorii 12-13 a na delší kombinaci se nejlépe dařilo Adéle Zavřelové, když si po 28 minutách a 21,1 vteřiny vysloužila sedmou příčku. Lucie Koudelková se pak umístila dvacátá (31:36,0) a Anna Ryšavá třiadvacátá (32:15,8). Nejdelší vzdálenosti mezi dívkami čekaly Natálii Horákovou. Poprala se s nimi však statečně a s časem 40:50,4 skončila na jedenáctém místě.

V neposlední řade jsme se také v pondělí 27. července vydali na již třetí atletický mítink na brněnskou Moravskou Slavii, a to v zatím nejsilnějším složení. Jako první se na startovní čáru postavil Alexej Petečel, který vyzval stovku. S novým osobním rekordem 12,05 vteřiny doběhl na děleném devátém místě jako jeden z nejmladších v první desítce. Alex však nebyl jediným, koho čekal běh na 100 metrů. Viktorie Křížová s Matrinou Šamšulovou startovaly jen několik minut po něm a rovněž zaznamenaly nové nejrychlejší časy. Viky si 12,85 vteřiny zajistila hned stříbrnou příčku a Martiných 13,47 vteřiny pro ni znamenalo osmou pozici ve výsledkové listině. Marťa byla dokonce nejmladší běžkyní v první dvacítce. Alex poté vyběhl na čtyřikrát delší trať a jeho čas 54,85 vteřiny jej umístil na těsné čtvrté místo. Není překvapením, že před Alexem byli pouze starší běžci. Stejný běh z dívek zkusila jen Viky. Ovšem její rozhodnutí ukázalo, že zvládne zaběhnout rychlejší čas než doposud a čas 58,73 vteřiny na stopkách znamenal prvenství. Na startu dvoukilometrového běhu následně stanuli sourozenci Charvátovi. Matyáš mezi muži obsadil čtvrtou příčku, když cílem proběhl po 6 minutách a 34,35 vteřiny. Tereza nedala ženským soupeřkám šanci a suverénně brala první místo. Čas 7:41,89 jí zajistil téměř čtyřicetisekundový náskok na druhou běžkyni. Nezůstalo však jen u klasického běhu. Timothy Bresser otestoval své dovednosti na dvousetmetrovém běhu přes překážky. Cílovou čáru protnul jako sedmý za 35,49 vteřiny. Opět nutno dodat, že se řadil k nejmladším. A v neposlední řadě si Boskované zaskákali do dálky. Timův osobák 5,12 metru jej zařadil na osmou pozici mezi muži a zapojila se také Marťa Šamšulová, jež se s novým osobním maximem 4,03 metru zasloužila o 25. místo.