Z Babic jsme přivezli, co jsme jen mohli

23.07.2020 10:59

Nejvýznamnější událostí posledních dní pro nás byl Triatlon v Babicích, kam se vydalo hned jedenáct členů Elite Sportu Boskovice. Téměř všichni se navíc umístili na stupních vítězů. Babice však nebyly jediným boskovickým výletem starší atletky se zúčastnily prázdninových mítinků v Brně a na druhý termín přibrali ještě jednoho atleta.

Z nedělního babického triatlonu (19. 7.) jsme se vraceli s dobrou náladou a spoustou úspěchů. Leona Eclerová nastoupila jako jediná v nejmladší kategorii a čekala ji pouze dvojkombinace - 2 kilometry jízdy na kole a 200 metrů běhu. Byť bez známých tváří kolem sebe, Lea ukázala ostatním dívkám záda a s rezervou šesti vteřin si v čase 2 minuty a 58 vteřin doběhla pro zlato. Starší kategorii tvořily ročníky 2009 a 2010, které se utkali v triatlonové kombinaci 50 m - 4 km - 1 km. I z ní jsme nakonec odcházeli s triumfem. Anna Šafránková si s časem 14 minut a 6 vteřin suverénně zajistila vítězství, když soupeřka za ní skončila až o téměř minutu později. Filip Ecler mezi chlapci nestačil pouze na jednoho a za 14 minut a 25 vteřin tak získal stříbro. Padesát sekund po něm doběhl bronzový Jiří Zavřel. Opět o kus starší skupina vyzvala kombinaci 200 m - 8 km - 2 km. Nejlépe si vedl Jáchym Šafránek, který ji zdolal ve 28 minutách a stanul nejvýše na stupních vítězů. Mezi dívkami si Adéla Zavřelová za výsledný čas 30 minut a 23 vteřin vysloužila druhé místo. Necelou minutu a půl po ní se ze třetího místa mohla radovat Anděla Mullerová a čtvrtá pak skončila Lucie Koudelková (35 min. 24 s.). Nejstarší kategorii čekala tatáž kombinace. Matyáš Charvát se jako jediný dostal pod 28 minut (27 min. 59 s.) a slavil výhru. Matyáš Koudelka protnul cíl jen o šest vteřin později a náleželo mu stříbro. A Natálie Horáková si s časem 32 minut a 19 vteřin mezi dívkami vysloužila druhou příčku.

Kromě triatlonu jsme se také vydali na dva prázdninové mítinky do venkovního areálu brněnské Moravské Slavie. Prvního se v pondělí 13. července zúčastnila dvojice Viktorie Křížová - Martina Šamšulová. Obě děvčata si zkusila šedesátku, z níž si Viky odnesla čtvrté místo a čas 8,3 sekundy. Marťa pak náležela o pár pozic horší příčka, a sice dělená sedmá (8,58 s.). Nezůstalo však jen u běhu, holky také skákaly do dálky. Viky si tentokrát stanovila nové osobní maximum, když zaznamenala 4,71 metru a díky tomu měla třetí nejlepší výsledek. I Marťa zaznamenala osobák (3,76 m.), stačil jí však pouze na 21. místo. Nutno ovšem dodat, že se prázdninového mítinku účastnilo široké spektrum věkových kategorií a obě Boskovanky byly například v první běžecké desítce nejmladší.

O týden později se mítink opakoval. Tentokrát se k našemu duu přidal ještě Matyáš Charvát. A právě Mates si na dráhu stoupl jako první, když ho čekal běh na 150 metrů. Opět jako jeden z nejmladších doběhl na jedenácté příčce a časomíra ukazovala čas 19,91 vteřiny. Viky brala o chvíli později ze stejného běhu druhé místo (19,51 s.) a Marťa skončila jako pátá jen o kousek za ní (20,32 s.). Děvčata ještě nakonec vyzvala třístovku. A úspěšně. Viky si s časem 41,34 vteřiny doběhla pro prvenství a Marťa skončila s časem 43,31 vteřiny čtvrtá.

Kompletní fotoalbum z Babic najdete na webu Rajče.net.