Z intenzivního víkendu v Račicích si odvážíme medaile i stehy

08.07.2020 11:05

Triatlon každý den. To minulý víkend nabídl Triathlon Fest v Račicích u Litoměřic. Pátek, sobota i neděle jeden závod za druhým. My jsme si střihli jen dva ze tří dnů a i tak jsme běželi víc než dvacetkrát. Každý den však nabídl něco jiného. Pátek 3. července se nesl ve znamení Intervalu ČP žactva/Openu a následně Dětského aquathlonu. Sobotu pak zaplnilo finále s intervalem. A neděle? V neděli už jsme byli doma.

Před Dětským aquathlonem v pátek postupně odstartovala větší skupina výpravy Elite Sport Boskovice v triatlonové kombinaci 0,25 - 5 - 1 kilometr. Mezi mladšími žáky se nejlépe prosadil Jáchym Šafránek, který s časem 18:11,4 skončil v téměř čtyřicetičlenné konkurenci jedenáctý. O sedm míst za ním se umístil Filip Kraus, jenž se rovněž dostal pod dvacet minut (19:13,9). Třicátý Matěj Kovařčík pak bral s 20 minutami a 20,6 vteřiny třicátou příčku. V kategorii starších žáků nastoupilo duo Matyášů. Lépe skončil Charvát, jehož čas 17:53,1 mu zajistil jednadvacáté místo. Druhý z Matyášů - Koudelka - byl o čtyři příčky horší, když protnul cílovou čáru s časem 18:56,3. Také mladší žákyně podstoupily stejnou výzvu. Boskovskou trojici vedla Adéla Zavřelová, jež si za 20 minut a 37,6 vteřiny přivlastnila dvacátou příčku. Hned za ní se umístila Anna Ryšavá, která potřebovala o čtyři a půl vteřiny více. Lucii Kohoutkové pak náležela třiadvacátá pozice s časem 21:25,4. Za starší žákyně nastoupila pouze Natálie Horáková, jejíž 19 minut a 45 vteřin na pořadníku znamenalo sedmnáctku.

Ve stejný den startovaly i žáci a žákyně v aquatlonu. Dětským silám přizpůsobená kombinace 100 - 1000 metrů znamenala v podání Jiřího Zavřela šestnáctou příčku, když si připsal čas 8:26,7. Polovičních vzdáleností se v kategorii žákyň mezi osmi a devíti lety nezalekla Tereza Hrazdilová a díky času 3:47,6 získala Boskovanům první zlato. Neméně dobrý výkon podala i Sofie Krausová, která za 4 minuty a 41,6 vteřiny skončila šestá. V opět delším závodě na 100 a 1000 metrů pak Anna Šafránková vybojovala stříbro, když zastavila stopky na čase 7:36,2.

Finále nás čekalo až v sobotu. Mírně prodloužená kombinace na 0,25 - 5 - 2 kilometry nám prospěla a téměř všichni si vylepšily svá umístění z pátku. Jáchym Šafránek si polepšil o tři příčky a skončil osmý (21:11,8). Filda Kraus stoupl na šestnácté místo (22:54,0) a Mates Kovařčík přeskočil dvě příčky a skončil osmadvacátý (1:24:22,4). Kategorie starších žáků tentokrát nabídla jen jednoho Matyáše, a sice Charváta. Ten si tentokrát přivlastnil dvacátou příčku (36:55,2). Matyáš Koudelka totiž kvůli zranění, které nakonec vyneslo i sedm stehů na zádech, nenastoupil. Áďa Zavřelová zaznamenala největší skok a z dvacáté příčky stoupla na šestou (22:31,7). Anna Ryšavá pak zůstala na jednadvacátém místě (25:30,5). Lucka tentokrát nenastoupila, ovšem místo ní se na start postavila Adriana Horňová, a to v kategorii dospělých. Kombinace 0,5 - 15 - 3 kilometry jí vynesla desátou pozici s časem 36:13,0.

Posledním závodem, do něhož jsme nastoupili, byl interval. Terka Hrazdilová zopakovala svůj zlatý úspěch i na 100 metrech plavání, 4 kilometrech jízdy na kole a kilometru běhu, když jí jako první naměřili čas 11:54,2. Sofie Krausová tentokrát skončila pátá (14:31,0). Podobná výzva čekala také starší skupinu žáků a žákyň, ovšem cyklistická část byla dvakrát tak dlouhá. Anně Šafránkové však nevadila žádná vzdálenost a s časem 17:10,5 přidala Elite Sportu třetí zlato. Jiří Zavřel na stejné kombinaci skončil čtrnáctý (18:06,7). Poslední boskovskou závodnicí byla Adriana Horňová, jež si zopakovala předchozí závod, ovšem napodruhé s časem 47:43,8 a devátým místem.

Fotoalbum z Račic naleznete na webu Rajče.net u Stanislava Šafránka.